Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(3) 1 [2] 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Kołderkowy kwadrat, co się z nim dzieje w czasie wszywania
MagdaK
Post: Jul 15 2007, 18:20
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



A może żeby nie rozwlekać tego tematu,bo ciągle mam wrażenie,co kilka miesięcy wałkujemy to w kółko, wprowadźmy zasadę, że ciotka która haftuje również pierze, w końcu to żadna fatyga i mamy z głowy kurczące się kanwy, farbujące muliny itd.
PMEmail Poster
Top
AniaB.
Post: Jul 15 2007, 18:23
Quote Post


Unregistered








Jestem za!
Top
MagdaK
Post: Jul 15 2007, 18:31
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



To już jest nas dwie icon_mrgreen.gif . Nie gniewajcie się dziewuszki, ale co jakiś czas ktoś pyta- prać? czy nie prać? W końcu jest to tak bajecznie prosta czynność i nie wymagająca żadnego wysiłku, i jakby oczywista, bo przecież z prania nic złego wyniknąć nie może, a jeżeli wyniknie, nooooo, to problem ma hafciarka, a nie szyjąca, która już uszyła kołderkę i musi ją całą pruć wsciekly.gif
Tak więc- PRAĆ! kwiatek.gif
PMEmail Poster
Top
eva
Post: Jul 15 2007, 19:20
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



Magda - jak wiadomo - bo walkujemy to od wielki miesiecy - i tak nie da sie tego wyegzekwowac, ale faktycznie - prosimy o pranie kwadratow cmokacz.gif



za to NIE KROCHMALIC i NIE PODKLEJAC FLIZELINA !!!!!!!, bo mi sie odciski robia od odklejania przyprasowanej na amen do kwadracikow flizeliny sonic.gif




Ania - jesli napiszesz, ze przy rzadkiej kanwe nalezy krochmalic kwadraty, to bede Ci te wykrochmalone, ktore przyjda do mnie odsylac - oki icon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
atramsz
Post: Jul 16 2007, 5:18
Quote Post


Unregistered








Dobrze. Wobec tego będę PRAĆ, PRASOWAĆ, NIE KROCHMALIĆ.
No i oczywiście podpisywać, że uprane rencia.gif
Top
anqu
Post: Jul 17 2007, 10:25
Quote Post


Unregistered








A ja dziewczyny czytając ten wątek tak sie zastanawiam - OD RAZU SORRY (za czepliwość) BO JUŻ CZUJE BATY NA PLECACH - bo rozmowa chociaż ważna to troszkę taka dziwna. Każda z nas zapewne daje komuś jakies prezenty swojej roboty, czy to hafty, czy patchworki czy jakieś inne robótki ręczne - ja ten kwadrat traktuje jako preznet a preznet przed przekazaniem musi być wyprany i wyprasowany - ja wiem że czasami nawewt hafcik nie zdąrzy sie pobrudzić - ale mimo wszystko dla mnie naturalną rzeczą jest wypranie przed wysłaniem.

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłam, ale fakt uprania uważam za oczywisty.
abbra.gif
Top
Osia
Post: Jul 17 2007, 11:23
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 778
Dołączył: 5-June 07



QUOTE (joaska @ Jul 15 2007, 18:02)
Swoje kwadraciki gotuję, płuczę i krochmalę

Jak się gotuje kwadraciki? Trzeba włożyć je do wody zimnej czy już do wrzącej?
PMEmail PosterAOL
Top
MagdaK
Post: Jul 17 2007, 12:46
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



Osiu, bez filozofii żadnej- po wyhaftowaniu wsypujesz do umywalki czy miseczki troszkę proszku, wlewasz b. gorącą wodę i wrzucasz do tej mikstury kwadracik. Umówmy się, że nie używałaś go jako ścierki do kurzu ani do podłogi icon_mrgreen.gif , więc nie jest na tyle brudny, żeby go jeszcze prać w rękach jak skarpety icon_mrgreen.gif. Poleży sobie więc w tej wodzie, możesz z deczka nim pobełtać i płukanko. A jak suszyć, to już dziewczyny wcześniej pisały.
Powodzenia kwiatek.gif

chyba mi się mózg zagotował od upałów- w cieniu 38 rencia.gif
PMEmail Poster
Top
eva
Post: Jul 17 2007, 13:12
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



QUOTE
Przepraszam jeżeli kogoś uraziłam, ale fakt uprania uważam za oczywisty.
z moich doswaidczen wynika, ze nie jest oczywisty - ale Twoja uwaga jest jak najbardziej na miejscu 0029.gif 0029.gif



Chcialabym zapytac dlaczego krochmalicie kwadraciki na kolderki - krochmal usztywnia a kolderka ma byc delikatna, a poza tym wcale nie dobrze szyje sie takie twarde kwadraty, trudno je naciagnac jak brakuje deczko w szyciu, tudno je zaprasowac, bo szwty stercza i nie chca sie ulozyc w jedna strone. Osobiscie wolalabym dostawac do szycia nie krochmalone kwadraty, bo to cas takiego jak bym ukrochmalila bawelne, z ktorej szyje kolderke, no chyba zadna szyjaca ciotka nie wpadnie na pomysl krochmalenia plocienka przed szyciem upssss.gif


Co innego obrazek na sciane - im sztywniejszy tym lepiej melduj.gif
PMEmail Poster
Top
Osia
Post: Jul 17 2007, 15:40
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 778
Dołączył: 5-June 07



MagdaK wielkie dzięki kwiatek.gif
Miałam jakąś mglistą wizję wielkiego gara, do którego kwadracik trzeba wrzucić i gotować, gotować, gotować karuzel.gif
ale może to przez te upały rencia.gif
PMEmail PosterAOL
Top
MagdaK
Post: Jul 17 2007, 15:50
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



QUOTE (Osia @ Jul 17 2007, 19:30)
Miałam jakąś mglistą wizję wielkiego gara, do którego kwadracik trzeba wrzucić i gotować, gotować, gotować karuzel.gif

post-7-1087307038.gif
QUOTE
ale może to przez te upały

Na 100% przez upały, bo ja sama czuję jakby mój mózg się gotował w wielkim garze przez cały dzieńicon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
lilka
  Post: Jul 17 2007, 17:13
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1 924
Dołączył: 31-August 05



Chyba wsadze kij w mrowisko, ale co mi tam. Najsampierw (fajne slowko, nie? durne, ale fajne icon_mrgreen.gif ) sie zastrzege, ze nie pisze o kolderkowych kwadracikach. Kolderka tak czy siak jest prana, wiec mozemy ustalic, ze kwadraciki przed wyslaniem maja byc wyprane. Ok melduj.gif
Ale jesli chodzi o hafty, mam na mysli obrazki, to ja ich nigdy przenigdy nie piore. Dla mnie caly urok haftu polega nie NIEPRANIU. Mulina w praniu robi sie miekka i lekko sie rozlazi, tak sie splaszcza. Pojedyncza nitka (pojedyncza wysnuta z muliny szescionitkowek) pod wplywem wody okazuje sie byc nitka s krecona z wielu cieniutenkich niteczek i po praniu ja to widze i az mnie serce boli. Jesli jeszcze w pracy uzywamy roznego rodzaju krzyzykow (krzyzykow i polkrzyzykow wyszywanych jedna, dwiema nitkami), to dla mnie ta roznorodnosc jest czyms niezwyklym i nigdy przenigdy nie zniszczylabym jej w praniu. Uwielbiam tez strukture kanwy, po praniu mi sie niepodoba,dobre kanwy w trakcie pracy staja sie miekkie, ale wystarczy przeciagnac je zelazkiem, zeby odzyskaly sztywnosc.
Faktem jest, ze wyszywam czysto i moje prace nie sa pobrudzone.

Ja tylko tak ten kij w mrowisko, bo nie ma mowy, zebym zmienila zdanie. Mozecie uzyc pod moim adresem dowolnych epitetow i walic sie po glowie wybrana przez Was ilosc razy, przyjme to z pokora.

Od jakiegos czasu nie wyszywam, bo siedze w patchworkach, ale jak czytam o tym praniu, to az mnie rece swedza, zeby znow poczuc pod palcami kanwe, nitke, wyczarowac obrazek, wyprasowac, a potem postawic go sobie na widoku. I zabic kazdego, kto go dotknie brudnymi rekami. Najlepiej zabic kazdego, kto go w ogole dotknie icon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Jul 17 2007, 17:25
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



lilka, boj sie Boga szok1.gif szok1.gif szok1.gif jezor1.gif
PMEmail Poster
Top
lilka
Post: Jul 17 2007, 17:31
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1 924
Dołączył: 31-August 05



QUOTE (Pierzasta @ Jul 17 2007, 21:15)
lilka, boj sie Boga szok1.gif szok1.gif szok1.gif jezor1.gif

A niby czemu mam sie bac? Bylam dzielna i nie napisalam ani slowka o tamborkach sonic.gif
PMEmail Poster
Top
elora
Post: Jul 17 2007, 18:54
Quote Post


Unregistered








Lilka, na szczęście obrazki i kwadraty to inne kategorie

a kwadraty lepiej uprać, chocby ze względu na to ewentualne farbowanie

napisz, napisz o tamborkach - wasze historyjki sa przecudowne abbra.gif


Top
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) 1 [2] 3  Closed TopicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.0633 ]   [ 13 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved