Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(3) 1 [2] 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KOłDERKI ZAPASOWE, inwentaryzacja :) i zgłoszenia
Beata
Post: Oct 11 2010, 7:39
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



QUOTE (Pierzasta @ Oct 11 2010, 10:05)


moze jednak ograniczmy sie do "normalnych" szyldów

melduj.gif

później wstawię projekt kołderki w którym imię mogłoby być wyszyte na kwadracie i zobaczysz o co mi chodzi
PMEmail Poster
Top
Beata
Post: Oct 11 2010, 8:12
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



myślałam ze przy 6-sciu kwadratach, jak uszyje tak jak nr.1 to jeden kwadrat mogę zamienić na przyszłe imię ten co jest w kolorze pomarańczowym , ale oczywiście nie przeszkadza mi to imię wstawić jak na nr. 2 gdzie dodatkowo doszywam u góry pasek z miejscem na imię

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Oct 11 2010, 9:45
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



wg mnie 1 odpada (nie mozesz nie wszyc jednego z kwadracikow...), a nr 2... cos waska kiszka, przypilnujesz zeby byla proporcjonalna i wymiarowa?
PMEmail Poster
Top
cebulka
Post: Oct 11 2010, 10:25
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 6 327
Dołączył: 16-November 05



skoro się powiedziało A, to trzeba powiedzieć i B...


ja jestem za widocznymi szyldami, takimi wyróżnionymi, żeby to imię było szczególnie wyeksponowane i żeby szyld można było łatwo i szybko przyszyć. Kształt pozostawiłabym autorce kołderki. Ważne według mnie jest to, żeby szyld po przyszyciu nie robił wrażenia wciśniętego na siłę. I już mówię dlaczego: najczęściej kołderki zapasowe trafiają do dzieci, które z różnych powodów nie mogą lub nie powinny długo czekać na swoją kołderkę. Czasem na przygotowanie kołderki do wysyłki mamy kilka dni, bywa, że kilka godzin. W takich wypadkach wygląda to tak, że albo ja haftuję i przyszywam szyld, albo dzwonię do KK_Karol i ona rzuca wszystko, żeby za dzień, dwa, szyld był do odbioru. W tym czasie ja piorę kołderkę, żeby ją odświeżyć, doszywam logo, piszę listy itp. Potem już tylko przyszycie szyldu i w drogę. Często jest tak, o czym już wiele razy była mowa, że na szyldzie haftowane są szczególnie ważne dla dziecka obrazki, których z kolei nie ma na kołderce a na nie zawsze jest miejsce.
Haftowanie imienia na kwadraciku wszytym w kołderkę, przepikowanym i upranym jest trudne i pracochłonne, a nie zawsze jest na to czas i także miejsce. Cieszę się, że jest wiele osób, które wyraziły chęć pomocy, ale trzeba gdzieś pojechać, przywieźć, zawieźć itp, a nie zawsze jest czas i możliwość, żeby to zrobić.
Prywatnie bardzo mi się podobają kołderki zapasowe, gdzie imię jest wyróżnione, od razu widoczne, bo to bardzo szczególne kołderki, wysyłane w szczególnych okolicznościach i ten właśnie szyld jest takim znakiem wyróżniającym, zrobionym z myślą o tym konkretnym dziecku. Wiem, że każda kołderka szyta jest z myślą o radości i uśmiechu dziecka, czasem tylko jeszcze nie znamy imienia tego dziecka i ten właśnie wyraźny, pięknie oprawiony, jak wiele dziewczyn to robiło, szyld z imieniem jest tą wisienką, która wieńczy dzieło, nadaje kołderce charakteru i czyni ją wyjątkową, bo wyjątkowe są wszystkie kołderki.

PMEmail Poster
Top
Beata
Post: Oct 11 2010, 11:24
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



QUOTE (Pierzasta @ Oct 11 2010, 12:45)
wg mnie 1 odpada (nie mozesz nie wszyc jednego z kwadracikow...), a nr 2... cos waska kiszka, przypilnujesz zeby byla proporcjonalna i wymiarowa?

Pierzasta co Ty mówisz przecież jest 6 kwadratów te białe kwadraty to hafty a gwiazdy to tak na przykład dałam jako kwadraty dekoracyjne wypełniające kołderkę a co do nr.2 to tez przykład i wąska kicha nie będzie jak uszyje w ten sposób .

Cebulko ten kwadrat pomarańczowy nie sadze żeby był wciśnięty w kołderkę bo myślałam żeby wszyć puste miejsce właśnie specjalnie na szyld miedzy 6-scioma kwadratami i to co napisałaś jestem zupełnie za ale czasem myślę ze mogę inaczej uszyć kołderkę zostawiając właśnie na szyld kwadrat a nie prostokąt, który mniej więcej wyglądać będzie jak nr.2

te rysunki to są tylko przykłady jak można wstawić kwadrat na szyld a nie prostokąt to nie są ostateczne projekty
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Oct 11 2010, 11:34
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



dla mnie haftami w jakis tylko mnie wiadomy sposob byly gwiazdki hands81.gif lezeikwicze.gif

jednakze nadal sadze, ze bardziej bezpiecznie jest z miejscem na szyl, wiec tak jak na nr 2 pod warunkiem zachowania proporcji w kolderce

a szyldy doszywa (a czesto pilnie rowniez haftuje) Cebulka wiec i tak ona decyduje icon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
Beata
Post: Oct 11 2010, 11:39
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



nie bój bidy proporcje trzymam zawsze icon_mrgreen.gif se poczekam jeszcze na Cebulke jak mi da zielone światło to uszyje jedna jako kwadrat na szyld i wtedy w praniu by mogło się okazać czy to dobre ale jak będę miała czerwone światło nie_powiem.gif to będzie prostokąt na szyld i tak będzie dobrze i tak i proporcje utrzymam sonic.gif
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Oct 11 2010, 11:42
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



abbra.gif abbra.gif abbra.gif
PMEmail Poster
Top
ReniaS
Post: Oct 11 2010, 11:59
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 5 590
Dołączył: 17-January 07



ja właśnie uszyłam taką kolderkę zapasową nie_powiem.gif
jest z 9 kwadratów, więc na pewno bym ją przedłużała i wpadłam na pomysł właśnie dodatkowego kwadratu,
nie_powiem.gif
PMEmail Poster
Top
cebulka
Post: Oct 11 2010, 12:03
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 6 327
Dołączył: 16-November 05



dla mnie może być prostokąt i kwadrat, byle było łatwo wszyć, łatwo wyszyć i zmieścić wszsytko co tam być powinno i żeby się dobrze z calością kołderki komponował icon_mrgreen.gif


proszę o niewszywanie kawałków kanwy, nie robienie szyldów w ksztalcie trójkątów i kółek i nie przyszywanie loga na zapasowych kołderkach, bo łatwiej mi przyszyć nowe logo z aktualną datą niz kombinować jak ją zmienić na przyszytym już logo 0029.gif
PMEmail Poster
Top
ReniaS
Post: Oct 11 2010, 12:12
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 5 590
Dołączył: 17-January 07



to kolderka szyta w Świętochłowicach
kolderka
wygląda na dużą ale jest wymiarowa
PMEmail Poster
Top
Beata
Post: Oct 11 2010, 12:15
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



to ja to zrobię trochę większe Cebulko bo ważne
czyli Cebulka powiedziała
dla mnie może być prostokąt i kwadrat, byle było łatwo wszyć, łatwo wyszyć i zmieścić wszsytko co tam być powinno i żeby się dobrze z calością kołderki komponował

proszę o niewszywanie kawałków kanwy, nie robienie szyldów w ksztalcie trójkątów i kółek i nie przyszywanie loga na zapasowych kołderkach, bo łatwiej mi przyszyć nowe logo z aktualną datą niz kombinować jak ją zmienić na przyszytym już logo 0029.gif

czyli mam zielone światło ok wszyje kwadrat na szyld dzięki Cebulko i zobaczymy jak to będzie wub.gif abbra.gif
PMEmail Poster
Top
Grażka
Post: Oct 11 2010, 13:08
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 708
Dołączył: 23-December 07



QUOTE (cebulka @ Oct 11 2010, 16:03)
nie przyszywanie loga na zapasowych kołderkach, bo łatwiej mi przyszyć nowe logo z aktualną datą niz kombinować jak ją zmienić na przyszytym już logo 0029.gif

No tak , a już przyszyłam i na dodatek jednym bokiem wcisnęłam pod lamówkę . walek.gif
PMEmail Poster
Top
cebulka
Post: Oct 11 2010, 18:11
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 6 327
Dołączył: 16-November 05



QUOTE (Grażka @ Oct 11 2010, 16:08)
QUOTE (cebulka @ Oct 11 2010, 16:03)
nie przyszywanie loga na zapasowych kołderkach, bo łatwiej mi przyszyć nowe logo z aktualną datą niz kombinować jak ją zmienić na przyszytym już logo  0029.gif

No tak , a już przyszyłam i na dodatek jednym bokiem wcisnęłam pod lamówkę . walek.gif

Grażka, dam radę, w końcu to nie jest forum dla mięczaków icon_mrgreen.gif lamówki pruć nie będę icon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
Grażka
Post: Oct 12 2010, 4:52
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 708
Dołączył: 23-December 07



Cebulko puki jest u mnie to jestem w stanie odpruć ją . hands81.gif
PMEmail Poster
Top
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.2037 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved