Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(2) [1] 2  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Paluszkowa kołderka dla Jagody, się szyje :)
MKatarynka
Post: Nov 17 2005, 17:18
Quote Post


Unregistered








No to zaczęłam swoją pierwszą uśmiechową kołderkę paluszkową.
Pozachwycałam sie kwadratami a następnie przycięłam je wszystkie do rozmiaru 29*29 cm2. Zgadnijcie dlaczego? icon_mrgreen.gif O mało mało nie ucięłam nóg żyrafie sonic.gif

Natępnie wycięłam po kilka pasków z posiadanych materiałow sztruksowych i polarowych. Mam trzy kolory sztruksu, każdy cięłam w inną stronę: wdłuż, w poprzek i na skos. Oraz dwa polary. Wycięłam ileś tam tych pasków i poukładałam wszystko pięknie na podłodze żeby sobie paski przypasować do kwadratów. Niestety, nie pstryknęłam fotki tej układance. Niemniej kawałki są poukładane tak, żeby przy każdym kwadracie były z każdej strony inne kolory no i żeby się ze sobą te koloty nie stykały. Potem poprzypinałam sobie szpilkami paski do kwadratów i poskładałam tak, żeby mi się nie pomieszały:

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 17 2005, 17:22
Quote Post


Unregistered








Potem uświadomiłam sobie, że jeszcze potrzebuję tzw. kamienie pomiędzy kwadraty. Wybrałam więc materiał na nie dopasowawszy go do materiłu na spód i tych kolorów co są na wierzchu. Wycięłam 20 kwadracików. A potem pomyślałam, że można by na środkowych kwadratach napisać imię dziewczynki. Do tego potrzebne mi guziki.


Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 17 2005, 17:23
Quote Post


Unregistered








Ponieważ imię będzie napisane alfabetem Brail'a:








cdn.

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 18 2005, 8:51
Quote Post


Unregistered








Kwadraty są pozszywane. Zaraz siadam do przyszywania ramki może dzisiaj zrobię kanapkę i mooooooże nawet zacznę pikować.


Guziki przyszyłam pancernie do podwójnie złożonej mocnej bawełny. Jagoda na pewno ich nie urwie ani nie odpadną same. Choć w zasadzie mogłaby je na przykład uciąć albo odgryźć ale na to już nie mam wpływu. Napiszę rodzicom w liści dołączonym do kołderki że jeżeli uważają, że guziki moga być niebezpieczne to niech je usuną. Niestety nie wiem na ile 5-cio letnia Jagoda jest rozwinięta. Dla mojego Patryka, który ma 3,5 roku uznałabym, że te guziki są bezpieczne ale on jest zdrowy. O Jagodzie na jej stronie są bardzo skąpe informacje.


Dziewczyny, proszę o jak najszybsze przysłanie poduszek
ponieważ kołderka jest ekspresowa miałam zamiar uszyć ją do poniedziałku i wysłać. Ale właśnie sobie uświadomiłam, że musze poczekać na te poduszki...

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 18 2005, 12:19
Quote Post


Unregistered









Kołderka jest przygotowana do pikowania. Wieczorem się za to zabiorę ale wietrzę trudności bo pod spodem mam flanelę, na wierzchu wiadomo co a nie mam 32 igieł do maszyny sonic.gif

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 18 2005, 14:11
Quote Post


Unregistered








Dziewczyny, nie wiem jak to się stało ale nie mam logo na tę kołderkę. No i co będzie? senzasperanza.gif senzasperanza.gif



..................................

Mam logo, które dzisiaj dostałam razem z dinusiami na kołderkę dla Ewy więc mogę je przyszyć do tej. Ale prosiłabym o jakiś ratunek. Może z poduszkami dla braci Jagody dałoby sie przysłać logo? Bo naprawdę nie mam czasu na haftowanie go...
Top
MKatarynka
Post: Nov 19 2005, 5:42
Quote Post


Unregistered








Może się zdziwicie ale kołderka już gotowa. Pikowanie zaczęłam trochę po 20:00, jak dzieci poszły spać, a wstałam od maszyny definitywnie około 2 po północy. Tak mi się fajnie pikowało tę kołderkę, że nie mogłam się oderwać. Musiałam też wykorzystać dobre humory rodziny (głównie męża ale także jego córki , Olgi ) Przez jakiś czas towarzyszyli mi zabawiając rozmową i urządzając konkurs na miss kołderki. Po kilku debatach jednogłosnie zwyciężyła świnka, choć kilka innych zwierzątek deptało jej po piętach w konkurencji. Niestety nagród nie przewidziano sad.gif
Zdjęcia kołderki robiłam bez lampy żebyście mogły zobaczyc pikowanki. Dlatego są trochę ciemne. Pierwotne zdjęcie żyrafy wyszło mi zamazane więc zrobiłam drugie juz w nnym świetle i jest trochę inna kolorystyka tej fotki.
A oto kołderka w całej okazałości:

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 19 2005, 5:58
Quote Post


Unregistered








A oto prezentacja bohaterów kołderki:


Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 19 2005, 5:59
Quote Post


Unregistered








jeż

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 19 2005, 6:00
Quote Post


Unregistered








kaczka

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 19 2005, 6:02
Quote Post


Unregistered








kot
na kocie złamałam 7 igieł. Zupełnie nie wiem dlaczego. Może taki materiał? Łamały się tak jak Eva kiedys pisała - jak zapałki. Na żadnym innym kawałku, tylko tu. Zastanawiające senzasperanza.gif

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 19 2005, 6:02
Quote Post


Unregistered








owieczka

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 19 2005, 6:03
Quote Post


Unregistered








piesek

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 19 2005, 6:04
Quote Post


Unregistered








słoń

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
MKatarynka
Post: Nov 19 2005, 6:05
Quote Post


Unregistered








miss świnka

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.0644 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved