Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(3) [1] 2 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KOłDERKI ZAPASOWE, inwentaryzacja :) i zgłoszenia
moniqueee
Post: Apr 27 2006, 15:04
Quote Post


Unregistered








*****************************************************
Piszę w poście moniqueee, bo inaczej nie umiem zrobić tego tak, żeby wszystko było w pierwszym wątku. smile.gif
Wszystkie cioteczki chcące zgłosić się do uszycia kołderki zapasowej zapraszam pod adres
kolderkizapasowe@gmail.com

Proszę również o uważne przeczytanie poniższego tekstu.

Bardzo proszę, by każda cioteczka chętna do uszycia kołderki zapasowej napisała o tym do mnie pod podany wyżej adres e-mail .

Po ustaleniu z jakiej ilości kwadratów kołderkę chce uszyć, ja proszę enę o wysłanie kwadracików do cioci mającej szyć kołderkę. ena wysyła kwadraciki, ciocia krawcowa inforumuje mnie o odbiorze kwaracików.

Po uszyciu kołderki zapasowej ciocia krawcowa informuje mnie o tym fakcie, podaje wymiary kołderki i wymiary miejsca na szyld, a samą kołderkę wysyła do Cebulki, chyba że ustalimy inaczej.

Zdjęcia uszytej kołderki zapasowej nie umieszczamy w galerii kołderek, tylko wysyłamy na adres kolderkizapasowe@gmail.com

Czas na uszycie kołderki zapasowej to 6 miesięcy.

Dlaczego tak? Na pewno częste bywalczynie Kołderkowa zauważyły, że jakiś czas temu zrobił nam się bałagan z kołderkami zapasowymi i postanowiłyśmy nad tym zapanować. Możliwe to będzie jedynie wtedy, gdy wszystkie informacje dotyczące kołderek zapasowych będą spływały do jednej osoby. Pozwoli to też na to, by kołderki nie powstawały zbyt długo, bo przecież każda ciocia hafciarka chce jak najszybciej zobaczyć swój kwadracik na gotowej kołderce.

Pierzasta


*********************************
Miejsce na szyld
Ponieważ kołderki zapasowe nim trafią do dziecka, mają naszywane szyldy, podczas szycia takiej kołderki musimy uwzględnić miejce na ten szyld.

Minimalne wymiary miejsca na szyld to 30x10 cm.

Miejsce na szyld to kawałek kołderki bez wzoru. Czyli zamiast naszywać coś lub kombinować paski, diamenciki, serduszka, gęsi - uwzględnić pasek materiału, użytego w kołderce, bez ozdób, motywów.

Przykłady kołderek zapasowych z uwzględnionym miejcem na szyld:
Kołderka nr 277 dla Elizy
Kołderka nr 321 dla Pawełka
kołderka nr 385 dla Krzysia

Edytowany przez Pierzasta Jan 24 2009, 13:28
Top
moniqueee
Post: Jan 29 2007, 20:50
Quote Post


Unregistered








Poszukuję cioteczki (albo osoby, która wie, która to ciocia), która na spotkaniu w Warszawie w marcu 2006 wzięła do szycia 12 kwadratów z pojazdami sonic.gif

Któryś z tych kwadracików na pewno trafił w ręce cioci smile.gif

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
Top
moniqueee
Post: Mar 4 2007, 11:28
Quote Post


Unregistered








QUOTE (dorota62mt @ Mar 4 2007, 13:16)
Wyjaśnijcie nowej-zielonej: jak jest z tym szyldzikiem z imieniem dziecka do zapasowej kołderki??? Czekam na kwadraty do mojej debiutanckiej kołderki. Nie chciałabym nic skopać.

Dorotko, szyldzik powstaje wtedy, gdy wiemy dla kogo będzie już kołderka. Wtedy na ogół ogłaszane są zapisy na wyhaftowanie szyldu z imieniem dziecka.
Ty sobie spokojnie szyj kołderkę i szyldem sie nie przejmuj.
Top
eva
Post: Jun 27 2007, 16:16
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



Cyt. MagdaK
QUOTE
Zapasową kołderkę z reguły dostaje bardzo chore dziecko,które nie może czekać 1/2 roku- może już po prostu być za póżno- Seremity, przeczytaj dokładnie"dalsze losy kołderek" sad.gif i po to są właśnie zapasiki. Myślę, że takiemu dzieciaczkowi piękna, kolorowa kołderka (zdarzy się, że nie do końca zgodna z jego bajkowymi preferencjami- ale w ciągu tygodnia nikt takiej nie wyczaruje) jednak umili choć trochę czas spędzony w szpitalu, czy chorobę.


Zawsze staramy sie miec zapasowe kolderki wlasnie na takie sytuacje jak opisala MagdaK.
Czasami rodzice nie podaja konkretnego tematu kolderki, uwazaja, ze kazdy motyw bedzie sie dziecku podobal, wtedy jesli mamy odowiednia do plci i wieku kolderke w zapasach to decydujemy sie na kolderke z zapasow. Przed zdecydowaniem sie na przekazanie w tej sytuacji zapasowej kolderki analizujemy ile mamy zapasowych kolderek i w jakich rozmiarach, ile dzieci czeka w kolejce i ile mamy chetnych do wyszywania i szycia cioteczek.


Kolderki zapasowe sa na wage zlota, daja nam poczucie bezpieczenstwa i nie martwcie sie, ze "wasza" dolderka dlugo jest w zapasach, ona czeka na to dziecko, dla ktorego ja szylyscie, tylko jeszcze wtedy nasze drogi sie nie skrzyzowaly. Nie wybieramy kolderek do przekazania pod wzgledem "ladnosci", tylko tego, ktora z kolderek moze sprawic najwieksza przyjemnosc temu konkretnemu dziecku. Np rodzice pisza o ukochanej maskotce zyrafie i my mamy kolderke na ktorej jest zyrafa, wiec ja wybieramy.
PMEmail Poster
Top
MagdaK
Post: Jun 27 2007, 17:05
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



QUOTE (seremity @ Jun 27 2007, 20:21)
Nie rozumiem tej wypowiedzi. Chodziło mi o to, że żeby nie było sklepu to jak ktoś prosi o powiedzmy kołderkę ostatnio zrobioną przez MagdaK i chodzi mu o konkretną kołderkę, to proszony jest o podanie tematyki i jeżeli tylko istnieje kołderka zapasowa z tej tematyki, rożna od tej uszytej ostatnio przez MagdaK (konkretnej) kołderki, to dziecko dostaje inną kołderkę niż tę konkreną wskazaną

Nieźle przymotałaś to zdanie rencia.gif

Podsumowując:
- jeżeli dziecko może czekać-rodzic zgłasza konkretną prośbę, konkretną tematykę i jedziemy z koksem. Gdy kołderka jest uszyta, szyjąca robi zdjęcie, wysyła do galerii, a moniqueee z reguły już na drugi dzień wstawia ono zdjęcie (po zaakceptowaniu) w odpowiednie miejsce.Nawet jeśli kołderka dopiero ma być wysłana do dziecka. Popatrz na komentarze do kołderki 366. Radocha jest już wtedy.
- jezeli sytuacja jest nagła, tak jak eva napisała- dziewczyny starają się dobrać z tego co jest
QUOTE
Np rodzice pisza o ukochanej maskotce zyrafie i my mamy kolderke na ktorej jest zyrafa, wiec ja wybieramy.
i wtedy też zdjęcie trafia na stronę dziecka.
PMEmail Poster
Top
moniqueee
Post: Jun 27 2007, 17:08
Quote Post


Unregistered








seremity wub.gif ,

jeszcze jedno wytłumaczę, jeśli zdecydujemy, że konkretna kołderka zapasowa trafi do konkretnego dziecka, to ja przenoszę zdjęcia kwadracików z galerii ukrytej do galerii kołderki tego dziecka, czasem nawet jeszcze tego samego dnia jak zapadnie decyzja, czasem musi minąć kilka dni, ale w miarę możliwości staram sie zrobić to jak najszybciej.

Niestety sytuacje ze sklepem z kołderkami się zdarzały...

Zdaję sobie sprawę, że wiele naszych decyzji, wydaje się części osób z komsosu i bez sensu, ale te decyzje się sprawdzają i wynikają z naszych doświadczeń. Jesli jakaś nasza decyzja przestaje funkcjonować, to myślimy jak ją poprawić.

QUOTE
Mój tekst o 2 tyg. miał oznaczać, że jak ktoś ma akurat czas i minęły te 2 tyg od wysyłki to można by już kołderkę do galeri wstawić, a nie, że po 2 tyg ma tam koniecznie być.


Jest tak jak napisała MagdaK. Zdjęcie gotowej kołderki zapisowej wysyła osoba szyjąca i ja na ogół akceptuję je w przeciągu 24h smile.gif bez względu na to czy ktoś wysłał kołderkę do dziecka czy jeszcze nie; czy kołderka do dziecka trafiła czy też nie. Staramy się by w galerii było wszystko. Jak czegoś brakuje to ja bardzo marudzę, że mam braki nie_powiem.gif hhaahhaa.gif
08.gif
Top
eva
Post: Jun 27 2007, 17:12
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



Seremity, nawet jak sie nie zrozumialysmy, to nie szkodzi abbra.gif Ty zapytalas jak umialas, ja odpowiedzialam jak umialam, bez zadnych podtekstow i personalnych ocen abbra.gif

Seremity, nie zmieniamy zasad zwiazanych z nie pokazywaniem zapasowych kolderek, Jesli mamy jakiekolwiek watpliwosci co do wyboru, to pytamy rodzicow, zdazalo sie, ze wysylalismy im zdjecia np 2 kolderek proszac, zeby dokonali wyboru, bo oni najlepiej wiedza co sie dziecku spodoba, zwlaszacza, jesli nie mamy kolderki trafiajacej w "dziesiatke". Przy zapasowych kolderkach zawsze iformujemy rodzicow jaka to bedzie kolderka. Zawsze rodzice moga zrezygnowac i otrzymac kolderke "zapisowa" idealnie spelniajaca potrzeby dziecka, ale tak sie nie zdazylo, a gdy nie ma ukochanego przez dziecko obrazka to wyszywamy go na szyldziku.

Genaralnie jest zawsze tak, ze wszelkie nietypowe sprawy sa traktowane idywidualnie. Nie jest ich duzo, ale zawsze zastanawiamy sie co powinnysmy w danej sytuacji zrobic. NA forum istnieje niewidoczne forum, do ktorego maja dostep osoby o statusie GEDOM i ADMINISTRATOR. Tam wszystkie nietypowe sprawy sa dyskutowane i tam co zrobic, jak odpisac rodzicom. Czesto mamy rozne zdania, ale zawsze uda nam sie podjac wspolnie decyzje.

PMEmail Poster
Top
AniaB.
Post: Aug 17 2007, 6:33
Quote Post


Unregistered








Pozwoliłam sobie dodać jeszcze jeden akapit do pierwszej wiadomości w tym wątku.
QUOTE
Zdjęcia uszytej kołderki zapasowej nie umieszczamy w galerii kołderek, tylko wysyłamy na adres    kolderkizapasowe@gmail.com


Bardzo polecam go łaskawej uwadze cioć krawcowych.

Kołderki zapasowe są umieszczane w miejscu niewidocznym dla wszystkich czytelników Kołderkowa. W galerii kołderek są one umieszczane dopiero z wyszytym szyldem. Oczywiście wcześniej ciocie mogą chwalić się tymi kołderkami na swoich stronach prywatnych lub pokazywać na forum etapy pracy nad daną kołderką.

Przy okazji - jakby ktoś miał ochotę na uszycie kołderki zapasowej, to zapraszam na maila kolderkizapasowe@gmail.com. dygacz.gif
Top
Grażka
Post: Oct 6 2010, 5:44
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 708
Dołączył: 23-December 07



QUOTE (AniaB. @ Aug 17 2007, 10:33)
kolderkizapasowe@gmail.com. dygacz.gif

Czy ktoś z tej skrzynki wyciąga jeszcze listy . list.gif post-7-1087307038.gif
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Oct 6 2010, 5:48
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



zasadniczo ja, ale notorycznie zapominam, przepraszam upssss.gif rencia.gif
PMEmail Poster
Top
Beata
Post: Oct 11 2010, 4:08
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



ja mam pytanko czy w kołderce zapasowej miejsce na szyld może być kwadratem czy na prawdę musi to być prostokątne miejsce , na mój rozum fajnie tez wygląda kwadrat bo i w taka formę można wstawić imię ?
PMEmail Poster
Top
ewe36
Post: Oct 11 2010, 6:08
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: GEDOM
Postów: 6 240
Dołączył: 14-November 07



Własnie niedawno rozmawiałysmy o szyldach i wersjach imienia, że czasem imie ma tak wyszukana formę, ze potrzeba sporej długości, aby sie zmieściło np. Mateuszek czy Zosienieczka bez jakis karkołomnych łamańców językowych ale to tylko uwaga na marginesie nie_powiem.gif
PMEmail PosterAOL
Top
Beata
Post: Oct 11 2010, 6:34
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



Ewa ja to rozumiem, ale przecież w kołderkach zapisowych tylko masz kwadrat po to aby napisać imię ,jeśli mam taki wzór ze mogę zostawić wolny kwadrat to moim zdaniem może być, sama wyszywam i nie raz haftowałam imię i czasem tak jak piszesz ,właśnie robiłam karkołomne łamańce bo imię było długie.Hmm niech no jeszcze ktoś się wypowie może ja jednak źle myślę i lepiej aby w zapasowej kołderce zostawić miejsce dłuższe niż te 22 czy 23 cm. długości i tyle samo w szerokości karuzel.gif
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Oct 11 2010, 7:05
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



nie widze powodu by szyld nie mogl byc kwadratem, chyba ze fakt iz trzeba go zawsze szybko wyhaftowac, jezeli trafi nam sie Ula czy Ewa to co?szyld z imieniem haftujemy szybko, a na kwadraciku trzeba bedzie dopelnic imie obrazkiem, zatrem haftowanie bedzie dluzej trwalo....

moze jednak ograniczmy sie do "normalnych" szyldów
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Oct 11 2010, 7:16
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



Beata jeszcze jedno, sam szyld ma swoje miejsce na do przeznaczone, wyraznie je widac i od razu wiadomo, ze miejsce zostalo specjalnie na to imie wyznaczone, szyld odbiega i rozmiarem i sposoben naszycia od reszty obrazkow... zastanawiam sie czy kolderka na ktorej beda same kwadraciki, np. szesc haftow wszytych w kolderke i jeden taki naszyty - ie bedzie dziwna?... ten naszyty bedzie widoczny, niby normalny kwadrat ale dosztukowany....
PMEmail Poster
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.1450 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved