Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(8) [1] 2 3 ... Ostatnia » ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Uwagi o szyciu kołderek i kwadracików paluszkowych
MagdaK
Post: Sep 25 2005, 15:36
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



Przed wrześniem był taki temat. Być może teraz też gdzieś jest, ale nie znalazłam go.
W razie czego proszę o przeniesienie w stosowne miejsce.
O rozmiarach kanwy już wiemy. O tym ,żeby sprawdzić czy materiał farbuje, też wiemy.
A teraz nowość: sprawdzajmy, jak zachowuje się materiał użyty do 3D pod wpływem gorącego żelazka, czy się np nie topi. Przed zszywaniem mam zwyczaj prasowania kwadratów. Na szczęście przed. Nie wiem co by było gdyby to było po. W jednym kwadraciku pewne elementy przytopiły się i wyglądały fatalnie. Drobne 3 godziny zajęło mi rozbrajanie obrazka, uzupełnianie innym nie topliwym materiałem i zszycie od nowa. Niby nic się nie stało, ale gdyby to się wydarzyło po zakończeniu wszelkich prac, to by mnie trafił szlag.
wsciekly.gif tak by było i na pewno nie nadawałoby się do druku.
ale na szczęście jest tak: 08.gif
a poza wszystkimi powyższymi wywodami kwadarciki są piękne!!!
PMEmail Poster
Top
AniaB.
Post: Sep 25 2005, 15:54
Quote Post


Unregistered








Magdo, czy masz na myśli polar? Bo on to na pewno nie wytrzymuje wysokiej temperatury. Z drugiej jednak strony polar jes wdzięcznym materiałem dla paluszków, więc aż kusi, by go użyć. Jak używałam polaru na aplikacje, to prasowałam kwadracik po lewej stronie w powietrzu, żeby polaru nie tykać. Chyba że trafilaś na coś innego. senzasperanza.gif To co? Polar wek?
Top
MagdaK
Post: Sep 25 2005, 16:12
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



Koroneczko, nie , to nie był polar. Drobne elementy, których nie sposób objechać żelazkiem. Trudno w liście do rodzicow pisać: ten zielony proszę omijać, tego czerwonego nie ruszać, uważać na fioletowy , itd. Jeżeli jest duży fragment z polaru, to można o tym wspomnieć, ale nie można też pisać- nie prasować! Myślę, że te kołderki są w ciągłym użyciu( a tego byśmy chciały przecież), więc są dosyć często prane i sądzę, że również prasowane.
Nie używać sztucznych (strasznie sztucznych) tasiemek!!! 0029.gif
PMEmail Poster
Top
MagdaK
Post: Sep 25 2005, 16:26
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



To jeszcze raz ja. Sorry, że tak się wywnętrzam, ale rodzice tych chorych dzieci mają mnóstwo pracy przy nich i nie zadawajmy im dodatkowych czynności przy dbaniu o kołderkę. Wszystki kołderki są tak piękne, że szkoda by było jednym ruchem żelazka zeszpecić je. Jest tak wiele materiałów, nawet sztucznych, które również używam, nie marszczących się i nie topiących. To przecież nie jest problem sprawdzić żelazkiem przed przyszyciem. A jak nie ten, to na pewno inny , nie mniej ładny nada się.
PMEmail Poster
Top
MagdaK
Post: Sep 25 2005, 16:39
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



Acha, przypomniało mi się! Ktoś, kiedyś pisał, że została zakupiona kolorowa kanwa. Nie wiem jak ta, ale moje: granatowa i zielona farbowały jak jasny gwint. Owszem , po kilkukrotnym wymoczeniu w wodzie z proszkiem straciły te niemiłe właściwości.
No, chyba limit postów na dziś wyczerpałam. papa.gif
PMEmail Poster
Top
Celina
Post: Sep 25 2005, 16:44
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 855
Dołączył: 1-September 05



MagdaaK ja mam ale różową kanwe po trzech praniach i czerwonej wodzie sie poddałam i spokojnie sobie leży sonic.gif sonic.gif sonic.gif . Zwątpiłam w nia.
PMEmail Poster
Top
MagdaK
Post: Sep 25 2005, 16:55
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



Celinko! Po 3-ech już zwątpiłaś? Mój ostatni rekord odfarbowywania materiału, to ponad 30 ( słownie trzydzieści) razy. Nie ma materiału, który by się nie poddał. Wszystko zależy od człowieka i jego cierpliwości. A z tym ostatnim to przyznam, że i mnie juz zwątpienie ogarniało. Już myślałam, że w wodzie mi się rozejdzie. W końcu leżał 2 tygodnie i przynajmniej 2 razy dziennie zmieniałam wodę. Raz wrzatek, raz ciepłą itd. No i w końcu dał za wygraną. Moje znowu było na wierzchu!
rolleyes.gif
PMEmail Poster
Top
MKatarynka
Post: Sep 25 2005, 17:09
Quote Post


Unregistered








Ja osobiście nie prasuję kołderek klasycznych po praniu bo po prasowaniu znika efekt pikowania - po porstu się spłaszcza. Ale zaraz po praniu mocno naciągam kołderkę przed powieszeniem i jeszcze zanim wyschnie naciągam ją kilka razy tam, gdzie wydaje mi się wymięta. Natomiast nie wiem jak to jest z kołderkami paluszkowymi bo jeszcze takiej nie szyłam...
Top
Lenka
Post: Sep 25 2005, 17:29
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 4 798
Dołączył: 30-August 05



Ja szylam paluszkowa i po wypraniu ja tylko rozciagnelam i suszylam w stanie rozlozonym, zeby sie nie wyciagnela. Bo ja nienawidze prasowania (juz kiedys o tym pisalam) i jedyna rzecz jaka prasuje, a wlasciwie rozprasowuje to szwy w patchworkach. Zwyklych kolderek tez nie prasowalam.

Ale uwaga o topieniu materialow bardzo na miejscu. MagdaK jesli to moje pluszaki to bardzo sie kajam 0029.gif 0029.gif . Bede teraz przeprowadzac takze probe ognia.
Dopisalam w watku o rozmiarach kwadratow.
PMEmail Poster
Top
Maryla
Post: Sep 25 2005, 18:09
Quote Post


Unregistered








QUOTE (MKatarynka @ Sep 25 2005, 20:59)
Ja osobiście nie prasuję kołderek klasycznych po praniu bo po prasowaniu znika efekt pikowania - po porstu się spłaszcza.

Ja kołderek nie szyję, ale dostarczałam osobiście do Kubusia kołderkę goski (klockową) i widziałam ją przed - i po- prasowaniu. Efekt "po" - był zdecydowanie lepszy, wygładzenie materiału uwypukliło pikowanie. Oczywiście prasowałam bez użycia bardzo dużej siły i temperatury (sztuczny ocieplacz ), niemniej różnica była bardzo wyraźna.
Top
AniaB.
Post: Sep 25 2005, 18:35
Quote Post


Unregistered








Ja patchworki (więc i kołderki) podprasowywuję. Tzn. z dużą ilością pary, niezbyt gorącym żelazkiem i w powietrzu. Przydatna jest przy tym druga osoba. Ale to też zależy od materiałów. Niektóre dają się świetnie naciągnąć po praniu i wtedy nie wymagają prasowania.
Top
MagdaK
Post: Sep 25 2005, 19:21
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



Dziewczynki kochane, my możemy certolic się z parą, rozciąganiem, prasowaniem w powietrzu, ale nie każmy tego robić matce chorego dziecka, która ma full obowiazków na głowie. Sądzę, że każda matka będzie jednak prasować, choćby ze względu na chorobę dziecka, na czeste przebywanie w szpitalu w morowym powietrzu. Sama prasowałabym gdybym była w takiej sytuacji. Trudno pisać instrukcję obsługi kołderki. Pamiętajmy, że to ma być miły i NIEKŁOPOTLIWY prezent.
Postawcie się przez chwilę w takiej sytuacji: daje Wam ktoś przepiękny prezent w postaci kołderki i mówi- tu uważaj bo możesz przypalić, tego nie prasuj bo stopisz, tam rozciągnij, a tu poproś sasiadkę do pomocy. Ja osobiscie chyba bym cisnęłą w kąt takim prezentem obwarowanym zakazami i nakazami.
To ma być normalna ( pięka bo piękna) ale normalna kołdra do używania, do prania i prasowania.
Lenko, to nie pluszaki.
Nie używać sztucznych tasiemek, albo sprawdzić żelazkiem przed przyszyciem. 0029.gif
PMEmail Poster
Top
eva
Post: Sep 25 2005, 19:25
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



oj - zapowiada sie na moj ulubiony temat abbra.gif abbra.gif
PMEmail Poster
Top
MagdaK
Post: Sep 25 2005, 19:29
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



No w końcu jesteś evas,a już zaczynalam się martwić. Wiedziałam, że Ty to lubisz. em87.gif
PMEmail Poster
Top
eva
Post: Sep 25 2005, 19:34
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



dzieki icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (8) [1] 2 3 ... Ostatnia » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.5009 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved