Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(2) 1 [2]  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rozmiarówka
cebulka
Post: Feb 22 2008, 12:20
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 6 327
Dołączył: 16-November 05



Dziewczyny - to może ja tez cos powiem, bo mam przeglad kołderek zapasowych i tak czasem myślę, że niektore są zwyczajnie za duze nie_powiem.gif wiem, że to z dobroci serca i żeby było na zaś, ale czasem to dobre serce na zaś utrudnia chyba życie na tu i teraz. Przecież nie szyjemy kołder w ścisły tego słowa znaczeniu. Nasze kołderki mają być z dziećmi cały czas - w domu, w szpitalu, na turnusie rehabilitacyjnym i taka wielka kołdra będzie raczej przeszkadzać. może być zwyczajnie niewygodna i nieporęczna, a malutki dzieciaczek sobie z nią nie poradzi rencia.gif

i jeszcze jedno - ja wiem, ze my się rozsmakowujemy w szyciu, patrzymy na ilość cukru w cukrze, ale dla dzieci najważniejsze sa obrazki z ich ukochanymi misiami, żabkami czy samochodami i na nie będą patrzec, a patchwork służy połaczeniu tych obrazków w piękną, kolorową i przytulaśną całość. wub.gif wub.gif wub.gif


i jeszcze o jednym przypomnę - a posłużę sie słowami - bardzo mądrymi - jednej z koderkowych cioć: my nie szyjemy kolderek dla siebie tylko dla dzieci wub.gif wub.gif
PMEmail Poster
Top
MagdaK
Post: Feb 22 2008, 12:27
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



QUOTE (Stella @ Feb 22 2008, 15:58)
No i jak zwykle  rencia.gif rodzi się wielka dyskusja , a w sumie problem nie jest chyba aż taki wielki  wub.gif  sad.gif ?


tak też właśnie pomyślałam rolleyes.gif , grunt to zdrowy rozsądek i tym się chyba trzeba kierować- dla rocznego z 6 mniejszą, a dla 3 latka z 6 ciut większą wub.gif

a teraz idę rozpracować nowy Singer i biorę się do szycia icon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
AniaB.
Post: Feb 22 2008, 12:45
Quote Post


Unregistered








Dziewczyny, my nie szyjemy regularnych kołder, tylko kołderki-przytulanki, takie które, jak to mamy na stronie gdzieś napisane (a może nie na stronie, tylko gdzieś tu na forum), dziecko może wziąć pod pachę i iść z nimi a raczej z nią hands81.gif , gdzie chce. Nie szyjemy też tych kołderek na lata, bo jeśli taka kołderka jest używana, to musi być często prana. Moje brataniątka mają takie kołderki (tzn. oni mają patchworkowe bez haftów) i używają tych kołderek do różnych celów, najmniej do spania pod nimi. sonic.gif Kulają się na nich po podłodze, Patysia uczyła się na nich raczkować, Monika buduje z kołderek namioty (koce choć większe, są cieżkie) leżakuje na swojej kołderce na trawie, otula w nią swoje lalki albo otula się nią sama i tańczy, i bryka. Po dwóch latach jej kołderka jest już nieźle sprana i zwyczajnie czas na nową. Patysiowa kołderka tez już nosi ślady używania. rencia.gif Hania swoją kolderkę zużyła już całkiem. rencia.gif

Wniosek - trzymamy się wymiarów podanych przez Pierzastą. Oczywiście z jakimiś tam niewielkimi odstępstwami w granicach rozsądku.
Top
AniaB.
Post: Feb 22 2008, 12:47
Quote Post


Unregistered








QUOTE
ale dla dzieci najważniejsze sa obrazki z ich ukonanymi misiami, żabkami czy samochodami i na nie będą patrzec, a patchwork służy połaczeniu tych obrazkwo w piękną, kolorową i przytulaśną całość.

Otóż to! już o tym kiedyś pisałam na forum. Swoje kołderki zawsze pokazywałam dzieciom w szkole i wszystkie ale to absolutnie wszystkie zwracają uwagę na obrazki. Dopiero jak się im palcem pokaże, to zauważają patchwork, który i tak ich niezbyt fascynuje. nie_powiem.gif
Top
Stella
Post: Feb 22 2008, 12:56
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1 506
Dołączył: 1-September 05



smile.gif No i znowu mądrość ludowa góra! Pojadłam.Posiedziałam.
Zaglądam do tematu a tu takie mądre słowa AniB. ! brawa1.gif brawa1.gif brawa1.gif cmokacz.gif

Aniu masz w100"% rację!. Te nasze kołderki to nie pościel , ale właśnie takie kocykowo-kołdrkowe "przydasie" icon_mrgreen.gif
Tylko dzieci są w stanie zadecydować , do czego taka kołderka może się przydać ?? hhaahhaa.gif

Ja słyszałam od mojego siostrzeńca ,że jego 3-letni synek swoją ciuchciową kołderkę przeze mnie uszytą , po rozpakowaniu paczki , szybciutko wcisnął do szafy !!! lezeikwicze.gif
Nie dał jej nikomu prze 2 dni , bo ...."ona jest do oglądania ciuchciów, nie wiecie o tym ?" lezeikwicze.gif

PMEmail Poster
Top
eva
Post: Feb 22 2008, 12:57
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



MagdaK - to sa przytulanki a nie koldry. Dziecka ma miec sile wziac ja do reki i spokojnie przeniesc z miejsa na miejsce nie przewracajac sie o wplatana miedzy nogi plachte.


Nie sa to tez narzuty na lozko/ lozeczko, a czasami prosby rodzicow o rozmiar kolderki sugeruja, ze taka role beda pelnic.


czasami zdarza sie, ze szyjemy kolderki dla nastolatkow - to powinny byc zdecydowanie wieksze koldery, ale dla maluchow maja byc dostosowane do dziecka. Rodzice zabieraja te kolderki ze soba, do szpitala, na turnusy rehabilitacyjne - ciekawe, czy pasowaloby ci tarabanienie sie z plachte, w ktora dziecko moze sie 3 razy zawinac.

Przeciaz to co szyjemy to patchworki a nie koldry (w potocznym rozumieniu kolder). Ona nie ma chronic dziecka przed mrozem i chlodem, tylko dac mu poczucie bezpieczenstwa i przyjemnosc obcowania z ukochanymi postaciami, ktore sa na kolderce - taka jest idea kolderek, warto o niej pamietac. Nie kupisz dwuletniemu dziecku 150 cm misia do zabawy - no chyba, ze chcesz, zeby sobie na niego patrzyl, lub cwiczyl miesnie próbując go podniesc, bo bawic to sie nim na pewno nie bedzie i na pewno nie zaniesie go sam do lozeczka i sie do niego nie przytuli

Proponuje posluchac tego co mowi Iskierka - ona jest wlasnie mama malego dziecka i ona moze sie w tej kwesti wypowiadac a my nie majacych takich doswiadczen lub nie pamietajace ich powinnysmy jej sluchac i uszyc kolderka tak, zeby jak najbardziej spelniala oczekiwania dziecka w chwili kiedy ja dostanie a nie za 5 lat.

PMEmail Poster
Top
eva
Post: Feb 22 2008, 12:59
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



o matko pisze z pracy z doskoku i okazlo sie ze sie powtarzam nie_powiem.gif ale skoro juz napisalam, to niech zostanie nie_powiem.gif
PMEmail Poster
Top
AniaB.
Post: Feb 22 2008, 13:07
Quote Post


Unregistered








Repetitio est mater studiorum. icon_mrgreen.gif
Top
MagdaK
Post: Feb 22 2008, 13:11
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



QUOTE (eva @ Feb 22 2008, 16:47)
ciekawe, czy pasowaloby ci tarabanienie sie z plachte, w ktora dziecko moze sie 3 razy zawinac.


Nie pasowało by mi to wcale i wcale też nie pytałam,czy dla rocznego dziecka szyć kolderkę na 150 czy na 170 ? icon_mrgreen.gif
Tu byla kwestia 15-20 cm post-7-1087307038.gif

a tak w ogóle to bez sensu zaczęłam ten temat,ale to chyba dlatego że od 4 dni nie szyłam z braku czynnej maszyny i tak mnie nosiło z kata w kąt post-7-1087307038.gif


dzień bez wizyty w szmateksie i bez szycia jest dniem straconym icon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
Stella
Post: Feb 22 2008, 13:40
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1 506
Dołączył: 1-September 05



QUOTE (MagdaK @ Feb 22 2008, 16:01)


dzień bez wizyty w szmateksie i bez szycia jest dniem straconym icon_mrgreen.gif



cheche.gif Byłam dzisiaj , a jakże! hhaahhaa.gif cheche.gif

Żeby tak jeszcze chałupa w bloku mogła sie powiększać odpowiednio do ilości nabytych szmatek ........marzenia, marzenia wub.gif rencia.gif
PMEmail Poster
Top
Dorfi
Post: Feb 22 2008, 15:32
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 724
Dołączył: 6-September 05



QUOTE (Pierzasta @ Feb 22 2008, 15:51)
moj Przemek ma 5,5 roku
uzywa kolderki malej....


Michał ma 4,5 roku i już od ponad roku śpi pod "dorosłą" kołdrą.
PMEmail PosterAOL
Top
Pierzasta
Post: Feb 22 2008, 15:37
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



uzywa... a nie spi
spi pod dorosla koldra od urodzenia, ale z tego nie wynika ze sie nia bawi icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
ostatnio patchworkowa kolderka jest dywanikiem, sam zmywa podloge zanim ja na niej polozy rencia.gif potem z duma patrzy i mowi ze jest pieknie icon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
Lenka
Post: Feb 22 2008, 16:17
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 4 798
Dołączył: 30-August 05



Podsumowując:
- trzymamy się ustalonych wymiarów
- dopuszczamy niewielkie odstępstwa wymiarowe wynikające z proporcji, a nie wieku dziecka
- MagdaK idzie zrobić pranie i prasowanie. Jeśli jej wystarczy noszącej ją energii wyciąga jakąś szmatę i tnie na kawałki, do ewentualnej kołderki lub własnego patchworka. rolleyes.gif
PMEmail Poster
Top
MagdaK
Post: Feb 22 2008, 16:25
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



QUOTE (Lenka @ Feb 22 2008, 20:07)
- MagdaK idzie zrobić pranie i prasowanie. Jeśli jej wystarczy noszącej ją energii wyciąga jakąś szmatę i tnie na kawałki, do ewentualnej kołderki lub własnego patchworka. rolleyes.gif

MagdaK rozczaja nową maszynę hurra1.gif i na pewno będzie mieć do Was pytania. Duuuużo pytań, bo w moim przypadku,to jak przesiąść się z malucha na prom kosmiczny icon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
Lenka
Post: Feb 22 2008, 16:38
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 4 798
Dołączył: 30-August 05



QUOTE
MagdaK rozczaja nową maszynę 
uffff icon_mrgreen.gif Magda - gratulacje, tylko nie odlatuj za daleko w ten kosmos
PMEmail Poster
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.0657 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved