Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(8) « Pierwsza ... 5 6 [7] 8  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Uwagi o szyciu kołderek i kwadracików paluszkowych
Beata
Post: Oct 13 2011, 8:47
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



QUOTE (Pierzasta @ Oct 13 2011, 9:56)
połączone melduj.gif

Dzieki Pierzasta wub.gif
PMEmail Poster
Top
smyk
Post: Oct 13 2011, 11:28
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 986
Dołączył: 31-August 05



Grzybek jest mój... i to o tyle dla mnie zaskakująca sytuacja że z tego materiału moje dziecię ma też zrobionę aplikację, i jak do tej pory nie miałam nigdy problemu... i on był tez wykorzystywany w innych paluszkach... o zgrozo, nie wiem co się stało... przepraszam to za mało teraz...

MOze spróbowac uprać z takimi 'wyłapaczami' kolorów jak farbują... kiedyś prałam z czymś taki, coś co było kompletnie zafarbowane na czerwono (makatka) i efekt był niezły...
PMEmail PosterAOL
Top
bozena
Post: Oct 13 2011, 11:53
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 1 320
Dołączył: 3-September 05



Poczytałam sobie problemy, jakie miałaś Beatko i aż mi skóra ścierpła, bo ja ostatnio dużo szyłam kwadratów paluszkowych na spotkaniach szyciowych i wtedy od razu przekazywałam je Cebulce, bez prania. A na pewno używałam na jakimś szyciu czarnego filcu do zrobienia oczek, nie miałam pojęcia, że filc może być podejrzany. Do szycia używam sprawdzonych materiałów, ale i to okazuje się zawodne - jak było w przypadku Smyka nie_powiem.gif
Cebulko, jeśli są u Ciebie jakieś moje zapasy, to chyba przy najbliższej okazji je upiorę sad.gif
PMEmail Poster
Top
Beata
Post: Oct 13 2011, 12:54
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



smyku zafarbował szew trochę pod spodem tam gdzie obszyłam grzybka , jeszcze nie uprałam trochę się cykam bo nie wiem co z tego będzie nie_powiem.gif upiorę w weekend to dam znać co i jak trzymać user posted image
PMEmail Poster
Top
joaska
Post: Oct 13 2011, 13:19
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 230
Dołączył: 25-November 06



Beatko do prania weź delikatny proszek, do prania dziecięcych ciuszków.
08.gif
PMEmail Poster
Top
Beata
Post: Oct 14 2011, 5:47
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



o dobry pomysł dziękuje wub.gif
PMEmail Poster
Top
smyk
Post: Oct 14 2011, 6:21
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 986
Dołączył: 31-August 05



Beatko, hm... no tak myślę i myślę, skoro jest tylko zafarbowany szew obszywający grzybka (pikujący)... a nie kropki białe na grzybku, podzszycie białe kapelusza i jego trzon... to może jest tak, że tylko jeden z materiałów na kołderce farbował i osadził się tam, gdzie trudno jest go wypłukać, czyli m.in w miejscach zszycia kilku warstw...
PMEmail PosterAOL
Top
Beata
Post: Oct 14 2011, 6:30
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



smyku w grzybku nie sam grzybek zafarbował tylko tło to zielone , rozumiesz i jak obszyłam grzybka to to pikowanie pod spodem jest trochę zielone tak samo jak przy czerwonym telefonie wiec grzybek sam jest ok tylko ten zielony puścił, kupie dzisiaj taki lekki proszek jak napisała Joasia i zobaczymy .
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Oct 14 2011, 6:50
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



Beata, wypierz w normalnym proszku, przeciez rodzice dziecka nie beda cudowali przy praniu tej kolderki
PMEmail Poster
Top
smyk
Post: Oct 14 2011, 7:08
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 986
Dołączył: 31-August 05



QUOTE (Beata @ Oct 14 2011, 8:30)
smyku w grzybku nie sam grzybek zafarbował tylko tło to zielone , rozumiesz i jak obszyłam grzybka to to pikowanie pod spodem jest trochę zielone tak samo jak przy czerwonym telefonie wiec grzybek sam jest ok tylko ten zielony puścił, kupie dzisiaj taki lekki proszek jak napisała Joasia i zobaczymy .

aaaaaaaa to już jesteśmy w domu z moim kwadratem... ja ten kwadracik szyłam na spotkaniu w W-wie i to zielone nie było moje senzasperanza.gif senzasperanza.gif senzasperanza.gif , tylko dostałam od kogoś... wiem, że to dla Ciebie nie jest pocieszajace ale... przynajmniej mi jest trochę lżej...i kolejna przestroga, że trzeba się do bólu upewniać z materiałami...

Mam nadzieję, że uda się to uprać i będzie dobrze....Beatko abbra.gif
PMEmail PosterAOL
Top
Terenia
Post: Oct 14 2011, 9:00
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 19 789
Dołączył: 31-August 05



Mój chirurgiczny zielony nie farbował - przeszedł próby pomyślnie.

Współczuję Beatko abbra.gif
PMEmail Poster
Top
Beata
Post: Oct 14 2011, 9:46
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



QUOTE (smyk @ Oct 14 2011, 10:08)
QUOTE (Beata @ Oct 14 2011, 8:30)
smyku w grzybku nie sam grzybek zafarbował tylko tło to zielone , rozumiesz i jak obszyłam grzybka to to pikowanie pod spodem jest trochę zielone tak samo jak przy czerwonym telefonie wiec grzybek sam jest ok tylko ten zielony puścił, kupie dzisiaj taki lekki proszek jak napisała Joasia i zobaczymy .

aaaaaaaa to już jesteśmy w domu z moim kwadratem... ja ten kwadracik szyłam na spotkaniu w W-wie i to zielone nie było moje senzasperanza.gif senzasperanza.gif senzasperanza.gif , tylko dostałam od kogoś... wiem, że to dla Ciebie nie jest pocieszajace ale... przynajmniej mi jest trochę lżej...i kolejna przestroga, że trzeba się do bólu upewniać z materiałami...

Mam nadzieję, że uda się to uprać i będzie dobrze....Beatko abbra.gif

to ja tak z Grazka szyłyśmy na spotkaniu kołderkę z usackich materiałów które były nie zdekatyzowane po powrocie uprałam i materiał się wziął i skurczył wiec było prucie, wiec ja teraz wszystkie moje szmaty dekatyzuje a kwadraty haftowane gotuje no jedynie tych nie gotuje gdzie jest napisane wygotowane.Kwadratów paluszkowych nigdy nie prałam i było ok aż do momentu sonic.gif jest nauczka nie tylko dla mnie ale dla tych co szyja i kwadraty i kołderki tak myślę , wiec dlatego o tym wszystkim pisze. icon_mrgreen.gif .
a co do
QUOTE
Mam nadzieję, że uda się to uprać i będzie dobrze....Beatko
to tez mam nadzieje
Tereniu abbra.gif
PMEmail Poster
Top
sanna
Post: Oct 14 2011, 18:53
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 1 463
Dołączył: 9-February 09



Ja moich kwadracików paluszkowych nigdy nie gotowałam, ale zawsze je piorę po uszyciu - i wszystkie szmatki przed szyciem oczywiście tez.
Wydaje mi się, że to wystarczy - myślę, że gotowych kołderek chyba nikt nie gotuje?
PMEmail PosterUsers Website
Top
Terenia
Post: Oct 14 2011, 19:16
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 19 789
Dołączył: 31-August 05



Sanna wub.gif gotujemy tylko haftowane kwadraciki, bo zarówno biała kanwa, jak i mulina powinne przeżyć takie traktowanie. icon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
joaska
Post: Oct 18 2011, 13:12
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 230
Dołączył: 25-November 06



Beatko, napisz jaki jest efekt prania farbującej kołderki. Prujesz? 08.gif
PMEmail Poster
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (8) « Pierwsza ... 5 6 [7] 8  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.0643 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved