Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(2) [1] 2  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Blogi kołderkowych dzieci
eva
Post: Jan 18 2008, 14:56
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



Wielu Rodziców naszych kolderkowych dzieci prowadzi blogi, czesto sa to blogi dzieci chorych na bardzo rzadkie choroby, wiec taki blog jest forma dzielenia sie bezcennymi doswiadczaniami z zycia z chorym dzieckiem. Lakarze mowia o chorobach z medycznego punktu widzenia, a Rodzice w blogach pisza o "ludzkim" punkcie widzenia.

Naprawde wiele można sie z tych blogow nauczyc i dzieki nim odkryc takie sfery zycia, z ktorymi sie na codzien nie spotykamy - to inna, niezwykla strona zycia.


Ogloszono konkurs na blog roku, i w tym konkursie jest kategoria "Ja i moje życie". Jest w tej kategorii kilka blogow naszych kolderkowych dzieci.


Jesli macie ochote wziac udzial w glosowaniu to trzeba wyslac SMSa na podany numer podajac numer bloga (1 zl +VAT) Mysle, ze warto, bo nie ma chyba nic gorszego w zmaganiu sie z choroba dziecka niz swiadomosc, ze jest sie samym i nikogo nie obchodzi to, co sie z naszym dzieckiem dzieje, wiec dla mnie ten oddany glos jest pokazaniem, ze nie sa sami.

klik-klik
PMEmail Poster
Top
eva
Post: Jan 18 2008, 15:01
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



a i jeszcze jedno - cala kasa z SMSow zostanie przeznaczona na szkole dla dzieci niewidomych w Krakowie, wiec nie ma obaw, ze ktos "zarobi" na naszych glosach
PMEmail Poster
Top
Renulek
Post: Jan 18 2008, 16:09
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 7 999
Dołączył: 31-August 05



ja już wysłałam melduj.gif bez dwóch zdań na precelkowy wub.gif
PMEmail Poster
Top
ewe36
Post: Jan 18 2008, 16:24
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: GEDOM
Postów: 6 240
Dołączył: 14-November 07



też czytam blog Precla, i sporo innych:) nie wiem , na kogo oddac głos hehe. Poznałam osobiście Antosia z tą samą chorobą co Precel. te blogi i historie dzieci zmobilizowały uczniów do działania. Wraz ze swoją klasą mamy przygotowane ulotki z danymi fundacji i nazwiskami dzieci- np. pani księgowa z jednej z firm u nas stwierdziła, ze może namawiać swoich klientów na przekazywanie 1% i sama wypełniac im PiT. Mamy nadzieję, że wielu ludzi przyłączy się do tej akcji. Teraz dziewczyny zamierzają oblecieć klatki schodowe swoich bloków i powpychać karteczki do skrzynek. Wcale sie nie chwalę hahahah, ale w dobrym celu. nicniepowiem.gif
PMEmail PosterAOL
Top
eva
Post: Jan 18 2008, 16:38
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



ewe36, ten 1% jest bardzo wazny, wiec akcja godna podziwu, zwlaszacz a wykonaniu mlodych ludzi. W tym roku to odliczenie jest bardzo wygodnie, bo nie trzeba wczesniej robic wplaty, tylko US sam odliczy to z naszego podatku i za nas zrobi przelew. Jest to jedyna mozliwosc, kiedy sami decydujemy na co konkretnie pojdzie czesc naszych podatkow.

Ja tez w pracy zrobie akcje na 1% - u mnie sami faceci, wiec trzeba im wszystko "kazac zrobic" niepatrze.gif
PMEmail Poster
Top
ewe36
Post: Jan 18 2008, 16:49
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: GEDOM
Postów: 6 240
Dołączył: 14-November 07



Moge tu wkleic naszą ulotkę- niż szczególnego
1%
Możesz przekazać 1% podatku na wybraną fundację i konkretne dziecko. Wystarczy wpisać w PIT odpowiednie dane, a Urząd Skarbowy sam przekaże środki.
Jak to zrobić? W rocznym zeznaniu podatkowym za 2007r. należy wskazać wysokość wnioskowanej kwoty (nie może przekraczać 1% podatku należnego) oraz nazwę Fundacji i jej nr wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego
w rubryce "Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem znajdującej się odpowiednio w: poz. 135 (PIT-28), poz. 311 (PIT-36), poz. 107 (PIT-36L), poz. 123 (PIT-37), poz. 59 (PIT-38) wpisać jego nazwisko i imię.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
KRS 0000037904
PKO BP 15 Oddział Warszawa
50 1020 1156 0000 7902 0007 7248


1. Grzegorz Martyka – czteroletni chłopiec z porażeniem mózgowym, upośledzeniem umysłowym.
2. Antek Ochapski – siedmiolatek z Konina ze śmiertelną chorobą- zanikiem rdzeniowym mięśni.
3. Paweł Kuźnik – ma roczek i choruje na rdzeniowy zanik mięśni, mieszka na wsi, ostatnio musieli opuścić wynajęte mieszkanie, maja bardzo trudna sytuację materialną,
4. Lena Janicka- Schorzenie: miopatia wrodzona, przewlekła niewydolność oddechowa, hypotyreoza
5. Wiktor Puchalski z okolic Konina –9.02.2008 skończy dwa latka, naczyniak jamisty rozległy twarzy.


Listę dzieci potrzebujących naszego wsparcia znajdziesz na stronie www.dzieciom.pl
PMEmail PosterAOL
Top
ewe36
Post: Jan 18 2008, 16:51
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: GEDOM
Postów: 6 240
Dołączył: 14-November 07



Ponieważ trudno wybrać dzieci, bo historie ich życia wyciskają łzy. to na razie wybralismy te , które w jakis sposób znamy osobiście lub listownie. Ale dane można zmieniac
PMEmail PosterAOL
Top
Jolcia
Post: Jan 18 2008, 17:53
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 13 656
Dołączył: 31-August 05



Ja też "podczytuję" blogi naszych dzieci... upssss.gif

...zagłosuję brawa1.gif
PMEmail PosterICQ
Top
Jola
Post: Jan 18 2008, 19:35
Quote Post


Unregistered








Ja też czasami czytam, a teraz nawet zagłosuję hurra1.gif
Top
Renulek
Post: Jan 28 2008, 4:13
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 7 999
Dołączył: 31-August 05



jeśli ktoś jeszcze nie głosował to serdecznie zapraszam wub.gif

http://www.blogroku.pl/kategoria_glosuj.html?catId=19

kwiatek.gif kwiatek.gif kwiatek.gif kwiatek.gif kwiatek.gif kwiatek.gif
PMEmail Poster
Top
Celina
Post: Jan 28 2008, 14:36
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 855
Dołączył: 1-September 05



Niestety ale , przekazując 1 % na fundację nie bedzie napisane dla kogo to jest np.Ania . Grześ . W pracy zbieram oświadczenia od osób które wpłaciły na konto fundacji i wtedy brat pójdzie do fundacji z oświadczeniami że kwota 15,00 wpłyneła od pani Celiny ........ na pomoc dla PIOTRUSIA



nasze płacówki były na szkoleniu i dlatego wiem
PMEmail Poster
Top
eva
Post: Jan 28 2008, 15:48
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



Celinko - masz bledne informacje - w polu Uwagi nalezy wpisac "1% podatku dla imie i nazwisko dziecka" - a w polu o 1% wpisac dane fundacji - wtedy pieniazki trafia dla wpisanego w uwagach dziecka.

Rodzice ostro walczyli o zmiane przepisow i mozliwosc wplacanie na konkretne dziecko a nie na fundacje i rzad niedawno "na szybko" zaproponowal takie rozwiazanie. Urzedy Skarbowe bede honorowaly takie rozliczenie 1% dla konkretnego dziecka, tylko trzeba pamietac, zeby w polu Uwagi nie umieszczac tylko imienia i nazwiska dziecka ale tekst "1% podatki dla ......"


US beda robily dla Fundacji zestawienie dzieci i kwot a fundacje do polowy roku przekaza pieniazki na subkonta dzieci
PMEmail Poster
Top
Renulek
Post: Jan 29 2008, 13:39
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 7 999
Dołączył: 31-August 05



jest trzeci - ostatni etap konkursu na blog roku wub.gif

zachęcam do głosowania bo głosy liczą się od nowa i sumują z poprzednimi a dochód z SMSów przeznaczony jest na dobry cel wub.gif

http://www.blogroku.pl/kategoria_glosuj.html?catId=19


po cichu Wam powiem, że Precelek się zakwalifikował hurra1.gif
PMEmail Poster
Top
ewe36
Post: Feb 22 2008, 7:39
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: GEDOM
Postów: 6 240
Dołączył: 14-November 07



Witam! brawa1.gif Blog Precelka wygrał w swojej kategorii. na onecie jest wywiad z Mamą - mozna go posłuchac i zobaczyć. warto poczytać tem blog, bo może nam pomóc popatrzec na swoje zycie z innej prespektywy. I choć mówi o cierpieniu , jest w nim tyle ciepła.
PMEmail PosterAOL
Top
AniaB.
Post: Feb 22 2008, 7:41
Quote Post


Unregistered








ewe36, linka!
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.1922 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved