Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> List do Rodziców dziecka, ważne
elfix
Post: Sep 7 2006, 2:47
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 956
Dołączył: 1-September 05



Ja jak wysyłam cokolwiek staram się:
1.nigdy nie pakować na poczcie - czego oczy nie widzą tego sercu nie żal
2. jak wysyłałam paczkę z podusiami 5 szt dałam wartościową chyba 150 czy 200 zł - procedura pakowania, stemplowania itd wyglądała tak jakby w środku był pierścionek z brylantem - a kosztowało 10 zł z tym że ostrzeżono mnie że będzie bardzo długo - 10 dni szła
3. nachodzi mnie jeszcze jedna smutna refleksja - jeśli paczka zginęła w dużym mieście to znaczy że zginęła po jej prześwietleniu czyli ten kto ukradł paczkę prawdopodobnie widział jej zawartość - może nie w całkowitych szczegółach ale zawsze co jest tym bardziej oburzające zwłaszcza jeśli zatrzymał zawartość po przeczytaniu listów
PM
Top
Helena
Post: Sep 7 2006, 2:55
Quote Post


Unregistered








przecież prześwietlenie kołderki nic nie da. widziałyście jak na lotnisku prześwietlają rzeczy? widac tylko jakieś zarysy i to nie wszystkich przedmiotów, tylko tych "gęstych". raczej sądzę, że kogoś mogła zainteresować prześwietlona paczka, która na monitorze wyglądala jak pusta, lub z jakims nieokreślonym czymś.
czasem chodzę do mojej siostry do pracy i prześwietlają mi torebkę, dobrze na ekranie widać tylko portfel bo telefonu się do rentgena nie daje, natomiast chusteczki higieniczne przechodzą jakby ich wogóle w torbie nie było.
Top
idunia
Post: Sep 7 2006, 6:23
Quote Post


Unregistered








ale wracając do odszkodowania- nawet gdy nie jest podana wrtość poczta powinna wypłacić ok 100 zł za zaginioną przesyłkę - tak było w każdym razie z frywolitkami od renulka - czy coś się zmieniło? bo nie wiem czy jest sens dopłacać do wartościowej- jeżeli standartowe odszkodowanie jest w podobnej kwocie?
Top
ena
Post: Sep 7 2006, 7:55
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 8 381
Dołączył: 3-September 05



jak poczta odpowie na moją reklamację i wypłaci odszkodowanie ( ciekawe ile miesiecy to zajmnie sonic.gif to napisze ile ten standart sonic.gif wynosi
PMEmail PosterAOL
Top
idunia
Post: Sep 7 2006, 8:07
Quote Post


Unregistered








rozpatrywanie reklamacji trwa ok miesiąca- przesłuchaj renulka - ma już niestety sonic.gif wprawę.
ściskam mocno abbra.gif
Top
Anielka
Post: Sep 7 2006, 9:41
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 852
Dołączył: 31-August 05



zamawialam kiedys aniolki, ktore nigdy nie doszly. Dziewczyna wysylajac mi je (zwykla paczka) dostala odszkodowanie 80 zl. Z tego co pamietam takie odszkodowanie dostala tez kiedys Niesia za zagubione muliny.
PMEmail Poster
Top
monika miszczuk
Post: Nov 23 2007, 14:04
Quote Post


Monika Błonie
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 168
Dołączył: 12-October 07



Kochane Ciocie!
Przypadki zaginięcia na poczcie niestety sie zdarzają i faktycznie standardowe odszkodowanie to 100zł - taką wartość minimalnie trzeba wpisać w druku reklamacyjnym, który składa się nie prędzej niż 14 dni od daty nadania paczki. Z tego też powodu warto by w dość kategoryczny, acz delikatny sposób wymagać potwierdzenia otrzymania...Mniejsze odszkodowanie wiązało się prawdopodobnie z takim żądaniem składającej reklamację.
Jeżeli powtórzą się podobne problemy służę pomocą prawną, łącznie z profesjonalną obsługą prawną - bo nic mnie tak nie wkurza jak bezkarność instytucji!...
PMEmail Poster
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.1340 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved