Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(3) 1 [2] 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> reklamowanie w PP terminów dostarczania listów
Halina T.
Post: Feb 23 2017, 15:38
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 968
Dołączył: 9-December 06



Odpowiedziała mi PP - Skargi, chociaż nie jest to odpowiedź na mój mail, bo ani słowa wyjaśnienia o które prosiłam

treść maila:
uprzejmie informujemy, iż w systemie śledzenia przesyłek dostępnym na stronie internetowej naszej Spółki zamieszczona została informacja o awizowaniu przedmiotowej przesyłki w dniu 23.02.2017 r. i możliwości jej odbioru w FUP Kraków 28. Jeżeli przekazane informacje są niesatysfakcjonujące prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie wówczas podjęte zostaną czynności wyjaśniające.

i moja odpowiedź:
Jeszcze dzisiaj ok. godziny 12-tej w systemie śledzenia przesyłek list figurował tylko jako nadany w Jaśle. Informacja jest satysfakcjonująca tylko dlatego, bo wiem że list nie zaginął i dotarł do adresata.
Natomiast nie satysfakcjonuje mnie że trzeba było aż 10 dni żeby dotarł do adresata i że nie można było śledzić przesyłki.
Proszę o wyjaśnienie tych dwóch spraw, oraz o informację dlaczego czasem list idzie 3 dni, a czasem 2 tygodnie i czy teraz trzeba będzie list wysyłać z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem żeby dotarł w przewidywalnym terminie.
Od pewnego czasu funkcjonowanie Poczty Polskiej pozostawia wiele do życzenia, a szczególnie źle jest w Krakowie.

Ciekawa jestem jakie wyjaśnienia dostanę - nie minęło jeszcze 14 dni roboczych smile.gif

cdn.
PM
Top
Jolcia
Post: Feb 24 2017, 6:14
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 13 656
Dołączył: 31-August 05



QUOTE
Jolcia - nie podawaj sie walek.gif - wlacz do krwi ostatniej


Eva... nie poddam się mieczaki.gif
PMEmail PosterICQ
Top
eva
Post: Feb 24 2017, 6:57
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



Halina - sukces, ze sie w ogole odezwali icon_mrgreen.gif , czerkamy na ciag dalszy czekam.gif
PMEmail Poster
Top
agmazur
Post: Feb 24 2017, 7:51
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 4 082
Dołączył: 18-September 05



QUOTE (Jolcia @ Feb 22 2017, 10:29)
Za chwilę moja fotka będzie wisiała na poczcie z podpisem: "Tych klientów nie obsługujemy" nie_powiem.gif

Jolcia lezeikwicze.gif lezeikwicze.gif lezeikwicze.gif 08.gif
PMEmail PosterUsers WebsiteAOL
Top
Halina T.
Post: Feb 24 2017, 10:35
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 968
Dołączył: 9-December 06



Odpowiedź od PP - Skargi:

Uprzejmie informujemy, że w przypadku przesyłek poleconych, w systemie śledzenia wyświetlane są informacje tylko o nadaniu i doręczeniu przesyłek, bez drogi ich przemieszczania.

Wyświetlane informacje w systemie monitorowania mają jedynie charakter poglądowy i brak wpisów w systemie śledzenia nie ma wpływu na realizację usługi. Usługa jest realizowana zgodnie z regulaminem świadczenia danej usługi.

Nadmieniamy, że termin doręczenia listu poleconego ekonomicznego D+3 jest terminem szacunkowym, niegwarantowanym i może ulec wydłużeniu. Do czasu przebiegu przesyłek nie wlicza się dni ustawowo wolnych od pracy i sobót. Z tytułu niedoręczenia przesyłki Klientowi przysługuje prawo złożenia reklamacji jeżeli doręczenie przesyłki poleconej ekonomicznej nie nastąpiło do czternastego dnia po dniu nadania.

Odpowiedź z Krakowa:

W nawiązaniu do Pani @ informuję, iż Pani przesyłka o nr nadawczym 00359007731372051681 nadeszła do FUP Kalinowe 4 w dniu 23.02.2017 adresowana do P. Misiaszek Bożeny skr. poczt 84

Klientka posiada zlecenie wrzut do skrytki, dlatego w dniu 23.02.2017 została wydana w systemie.

PM
Top
eva
Post: Feb 24 2017, 11:49
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



Poczta uwaza, ze nie musi sie w niczym deklarowac na 100% poniewaz wszystko co podaja jest "przyblizone" i nawet sledzenie przesylek tez jest "przyblizone"

Ale niech siedza i odpowiadaja na skargi, nawet gdyby mialy robic tylko "kopiuj" i "wklej". Niech nie mysla, ze wszystko im ujdzie na sucho i ciemny klient na wszystko sie zgodzi, i wszystko w pokorze zniesie. walek.gif
PMEmail Poster
Top
nusia
Post: Feb 24 2017, 12:22
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 4 513
Dołączył: 22-April 08



Normalni mnie zatkało hurra1.gif


Wczoraj przyszła do mnie przesyłka polecona
z kołderek (nie piszę od kogo ) z pomylonym adresem zamiast 6B było 68 Listonosz obszedł całe osiedle z tą przesyłką bo gdzieś kołatało mu nazwisko ,że często coś na to nazwisko doręcza ale adres zapominiał . Wrócił na pocztę i wyobrażcie sobie ,że potrudził się i znalazł mój adres i nie czekając do dnia następnego doręczył mi jeszcze w tym dniu., a mógł odesłać do adresata. Po moim doświadczeniu są jeszcze ludzie(ok 45-50 lat) na poczcie którzy nie mają wszystkiego w d........... 0029.gif
PMEmail Poster
Top
Awa
Post: Feb 24 2017, 13:35
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 507
Dołączył: 10-September 16



List polecony-ekonomiczny wysłany przez Halinę T. w dniu 13.02.br. dotarł do Krakowa 23.02.br,
a mój list polecony-priorytet też nadany 13.02.br. w Krakowie - dotarł do FUP Kraków oś. Kalinowe 4
(dzielnica Nowa Huta) dopiero w dniu 20 lutego br. -
Nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi na moją skargę z dnia 20 lutego br.
PMEmail Poster
Top
Jolcia
Post: Feb 24 2017, 13:45
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 13 656
Dołączył: 31-August 05



Ale im damy czadu cheche.gif ...tym z poczty brawo.gif

Nie odpuszczać icon_mrgreen.gif
PMEmail PosterICQ
Top
Halina T.
Post: Feb 24 2017, 13:47
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 968
Dołączył: 9-December 06



Usługę uważa się za nienależycie wykonaną w przypadku ubytku zawartości lub uszkodzenia zawartości przesyłki oraz w przypadku doręczenia przesyłki najszybszej kategorii (priorytet) w terminie późniejszym niż w 4 dniu po dniu nadania.

Awa, myślę że powinnaś złożyć oficjalną reklamację.
PM
Top
Halina T.
Post: Feb 24 2017, 14:15
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 968
Dołączył: 9-December 06



Myślę że należy złożyć jak najwięcej skarg, bo jeżeli będzie ich tylko kilka, to przy takim "przerobie" jak ma PP będzie to tylko ułamek procenta i nikt się tym nie będzie przejmował.
Przy reklamacjach towaru w sklepie odpowiedź zazwyczaj brzmi: "nikt tego nie reklamował, a sprzedaje się dobrze" - w podtekście "czepiasz się".
A przecież nie zawsze chce się biec do sklepu z drobiazgiem za kilka złotych.
Tutaj też byłam świadoma że nikt mi reklamacji nie uwzględni, ale zdenerwowałam się, bo nigdy mi się to nie zdarzyło, jeżeli chodzi o wysyłkę kwadratów.
Przesyłki do mojej siostrzenicy, też do Krakowa, szły od 3-ch do 14 dni.
PM
Top
joaska
Post: Feb 24 2017, 14:45
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 230
Dołączył: 25-November 06



Awo, tramwajem byłoby szybciej. nie_powiem.gif
PMEmail Poster
Top
ena
Post: Feb 24 2017, 15:52
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 8 381
Dołączył: 3-September 05



w urzedzie pocztpwym, gdzie mam skrytke niektóre panie ( niestety poczta dosc czesto przenosi kadry pomiedzy placówkami, choc ostatnio jakby sie to uspokoiło ) doskonale widza jaka jest zawartosc przesyłek. Wiedza o naszym projekcie bo im na samym poczatku mówiłam. Podaja mi ponadwymiarowe przesyłki bez kolejki, prosza bym zaczekała gdy wiedza ze jest cos do mnie a nie miały czasu by odnotowac w papierach i wrzucic do skrytki....są wiec jak napisała Nusia ludzie którym sie chce. Zreszta jak wszędzie

Nie jestem przeciwna pisaniu skarg choc obawiam sie ze w obrazie całosci nic sie nie zmieni a dostana po tyłku Ci na samych dole drabiny, którzy maja na to jak dostarczane sa przesyłki najmniejszy wpływ.
Dawniej gdy nadawałam przesyłki do szyjących panie które wiedziały co wysyłam( a robię to w róznych placówkach ) zawsze liczyły mii przesyłki jako gabaryt A( choc czasami ze wzlędu na grubosc powinny byc juz gabarytem B) No ale niestwty władze poczty stwierdziły ze jezeli gdzies tam przesyłka nie przejdzie przez maszynerie to róznice w cenie gabarytów pokrywa osobiscie pracownik poczty który przyjął przesyłke do wysłania....

i jeszcze jedno kuriozum,
wg poczty:
GABARYT A to przesyłki o wymiarach:
maksimum – żaden z wymiarów nie może przekroczyć: wysokość 20 mm, długość 325 mm, szerokość 230 mm,

koperty w których wysyłam maja długosc 318 mm, niestety nie mieszcza sie w ich miernikach gabarytowych.- takie plastikowe rameczki galy.gif Liczone były by jako gabaryt B
Dlatego więc z długosci zaklejajac kopety zakładam większą zakładke. Szyjace pewnie to zauwazyły icon_mrgreen.gif
PMEmail PosterAOL
Top
kk_karol
Post: Feb 24 2017, 15:59
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 5 608
Dołączył: 4-September 05



co do odszkodowania z regulaminu PP.
za doręczenie przesyłki listowej rejestrowanej priorytetowej w terminie późniejszym niż w 4 dniu po dniu jej nadania - w wysokości stanowiącej różnicę między opłatą za przesyłkę listowąpriorytetową danego przedziału wagowego, a opłatą za taką samą przesyłkę niebędącą przesyłką priorytetową tego samego przedziału wagowego
PMEmail PosterUsers Website
Top
Awa
Post: Feb 24 2017, 16:11
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 507
Dołączył: 10-September 16



QUOTE (kk_karol @ Feb 24 2017, 17:59)
co do odszkodowania z regulaminu PP.
za doręczenie przesyłki listowej rejestrowanej priorytetowej w terminie późniejszym niż w 4 dniu po dniu jej nadania - w wysokości stanowiącej różnicę między opłatą za przesyłkę listowąpriorytetową danego przedziału wagowego, a opłatą za taką samą przesyłkę niebędącą przesyłką priorytetową tego samego przedziału wagowego
PMEmail Poster
Top
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.0899 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved