Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(10) « Pierwsza ... 8 9 [10]  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> podpisy na kwadratach
Terenia
Post: Sep 22 2011, 13:47
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 19 789
Dołączył: 31-August 05



Zasadą kwadratów kołderkowych na całym świecie ( to nie nasz wymysł) jest podpisanie ich imieniem i nazwą miejscowości. Bezimienne kwadraty mogą pochodzić od 1 osoby, a to ma wiele osób przygotować coś specjalnego dla jednego dziecka.
Nie rozumię, dlaczego nie można tego zaakceptować, tak jak wymiar kwadratu lub rodzaj haftu itd itp.

Violka, Ty nie musisz nawet na forum podawać swojego miejsca zamieszkania, chyba,że chcesz.

Chodzi tylko o skróty nazw miejscowości na kwadracikach kołderkowych.

Skoro sobie wybrałaś taki nick, to już Twoja sprawa.
Chodziło mi tylko o to, że trudno rozszyfrować Twój skrót, a dziewczyny z okolic lubią się spotykać od czasu do czasu

Ps.: W moim profilu od zawsze jest wpisana miejscowość, w której mieszkam cmokacz.gif
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Sep 23 2011, 3:38
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



QUOTE (violka w-aw śl. @ Sep 22 2011, 14:01)
mnie się wydaje, że w ogóle niepotrzebna jest dyskusja na ten temat, niech każdy podpisuje się jak chce, albo nie podpisuje wcale - wszak chodzi o radość dziecka z kolorowych obrazków na kołderce/podusi, a twórcy i tak są przecież wymieni w liście do obdarowanego...

Violu tutaj nie masz racji, Terenia juz wyjasnila, ze przy haftowaniu kwadracikow obowiazuja inne zasady, niestety nie do konca mamy wplyw na to, ze nie wszyscy sie do tego stosuja...

Chcialabym jeszcze sie odniesc do tego, ze przeciez w liscie (badz tez na liscie zapisowej, w dziale z kolderka dziecka, no, gdziekolwiek na forum) zawsze jest wszystko napisane... otoz niektore dzieci nie maja dostepu do internetu, komputerow itp., po drugie ktos te liste robi (szkoda, ze sama sie nie chce robic smile.gif ) i jak nie wie skad ciocia pochodzi, badz kwadracik nie jest podpisany musi przeprowadzic niezle sledztwo by wlasciwy kwadracik przypisac wlasciwej cioteczce, to ciezka praca i bardzo czasochlonna, a staramy sie tutaj sobie wzajemnie pracy nie dokladac....

i od razu mowie, ze sama nie jestem bez winy w tym zakresie, tak na wszelki wypadek bije sie w piers, bo pamietam ze spod mojej igly wyszly kiedys jakies anonimy rencia.gif ale sie juz pilnuje....
PMEmail Poster
Top
violka w-aw śl.
Post: Sep 23 2011, 14:28
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 454
Dołączył: 19-September 11



No właśnie zasada odnosi się do podpisu na kwadraciku
ja od początku chciałam użyć skrótu, ale jak zobaczyłam debatę (zdaje się ostatnio nasiloną) na ten temat, to uznałam że napiszę pełną nazwę

myślałam też sobie, że chodzi o dobry czyn, gest, ale poczytałam zasady i wyszło, że podpis musi być i okay

ale Terenia odniosła się właśnie do mojego skrótu (czyli nazwy na forum, bo podpisu na kwadraciku wszak nie widziała, bo żadnego jeszcze nie podpisałam i nie pokazałam na fotce) dlatego powiedziałam, że dopóki ktoś nie zobaczy co ma w "stopce" to wcale nie wiadomo skąd jest, ot co smile.gif

a najlepsze jest to że dodatkowo w profilu w dwóch miejscach wpisałam pełne miasto zaraz po zarejestrowaniu się, ale z niewiadomych dla mnie przyczyn te napisy się nie pojawiły, więc w "stopce" podałam miasto

Terenia
wub.gif
PMEmail Poster
Top
Terenia
Post: Sep 23 2011, 16:28
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 19 789
Dołączył: 31-August 05



To nie miejsce na takie dyskusje, ale wyjaśnię,że chodzi o sam problem skracania miejscowości .
Dziewczynom trudno było rozszyfrować Twój skrót, a są zainteresowane cioteczkami pochodzącymi z najbliższej okolicy. Przecież to miłe, wiedzieć, że obok ktoś ma taką samą pasję . wub.gif

Czy Ty Violka nie możesz zrozumieć, że ja się nie przyczepiłam złośliwie do Twojego nick'a ?
Co złego zauważyłaś w stwierdzeniu:
QUOTE
Tylko, że nieliczny rozszyfrowali ten Wodzisław

Przecież to stwierdzenie faktu.
Akurat się trafił taki przykład, choć jak stwierdziłam, to Twój pseudonim.
Nazwy miejscowości, kto chce zamieszczaw Profilu.

Więcej nie mam zamiaru do tego wracać, bo tak jak powiedziałam tu nie miejsce na taką dyskusję.

Tu się mówi o podpisach na kwadratach i o tym, żeby były delikatne, ale czytelne i zrozumiałe.

Podpisy na kwadratach mówią rodzinie, że gdzieś jest ktoś, kto przez chwilę pomyślałał o ich dziecku, o jego cierpieniu i ten ktoś się przedstawia, żeby o tym poinformować choć w taki symboliczny sposób.
Czasami rozumie to i dziecko, ale nie zawsze niestety.
Wie, że jakaś ciocia XXXXX lub wujek YYYYYYYYYY zrobili coś dla niego i tylko dla niego.

PMEmail Poster
Top
ewe36
Post: Sep 23 2011, 17:14
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: GEDOM
Postów: 6 240
Dołączył: 14-November 07



w luznym związku z tematem podpisy ale na poprawę humoru przypomnę tylko, jak podpisałam pieknie kwadracik z BOlkiem i Lolkiem- była noc, rano szybko w kopertę i do Eny. Dopiero jak przesłałam plik do galerii czytam czytam i oczom nie wierzę, ale jak wół pisze KOININ. jak mi sie udało KOnin w Koinin przerobić nie wiem. na szczęście Ena naprawiła mój błąd, chociaż nie sądzę, aby wiele osób wiedziało gdzie Konin. Ale jak się powie Konin niedaleko Lichenia - o to wszyscy wiedzą. sonic.gif
PMEmail PosterAOL
Top
Terenia
Post: Sep 23 2011, 17:26
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 19 789
Dołączył: 31-August 05



Ewa lezeikwicze.gif lezeikwicze.gif

Mnie w szkole geografii porządnie uczyli, czyli zawsze wiedziłam, gdzie Konin.
Równiez o tym, że tam też Barbórkę obchodzono.
Teraz to juz nawet wiem gdzie na rondzie palma stoi .....

Ja z kolei podpisywałam te moje kilka kwadratów wołami, bo tak jakoś mi z tych pierwszych zaleceń Gosi z Berlina mi się utrwaliło.....

Podróże kształcą hhaahhaa.gif hhaahhaa.gif hhaahhaa.gif
PMEmail Poster
Top
violka w-aw śl.
Post: Sep 25 2011, 6:52
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 454
Dołączył: 19-September 11



zawsze tak jest, że osoby pochodzące z bliskich okolic danej miejscowości świetnie znają stosowane skróty smile.gif
i tyle w tym temacie

wracając do meritum
mam pytanie - który podpis na kwadracikach wygląda lepiej?
(jak widać nie jest to króciutki napis w stylu Łódź, Piła itp)...

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
PMEmail Poster
Top
violka w-aw śl.
Post: Sep 25 2011, 7:01
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 454
Dołączył: 19-September 11



czy taki?

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
PMEmail Poster
Top
Maryla
Post: Sep 25 2011, 7:35
Quote Post


Unregistered








QUOTE (violka w-aw śl. @ Sep 25 2011, 10:52)

mam pytanie - który podpis na kwadracikach wygląda lepiej?

senzasperanza.gif podpisy są przecież takie same; dopasowałaś tylko kolor podpisu do dominującego koloru haftu, więc czego dotyczy pytanie ?
Top
chaga
Post: Sep 25 2011, 7:40
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 153
Dołączył: 2-February 09



Jaki długi smile.gif , wydaje mi się, że to już zależy od ciebie. Mi nasuwa się tylko to, czy podpis nie jest zbyt daleko od motywu i czy osoby wszywające kwadraciki do kołderek nie miałyby z tym problemu. To już jednak pytanie do nich.
PMEmail Poster
Top
chaga
Post: Sep 25 2011, 7:42
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 153
Dołączył: 2-February 09



Maryla niebieski podpis jest ze skrótem Śl.
PMEmail Poster
Top
joaska
Post: Sep 25 2011, 7:47
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 230
Dołączył: 25-November 06



by.gif Widzę różnicę, Śl. i Śląski, zajrzałam do mapy samochodowej i widnieje
nazwa Wodzisław Śląski i chyba tak podpisuj kwadraciki. abbra.gif abbra.gif
PMEmail Poster
Top
MagdaK
Post: Sep 25 2011, 9:35
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



rencia.gif
Viola,oba są ok abbra.gif , jak dla mnie Śl. jest jak najbardziej czytelny i chyba każdy wie co oznacza . Może rzeczywiście podpisik ciut bliżej haftu, bo czasem zdarza się,że koncepcja szyjącej jest taka,że chce np. naszyć rogi z materiału na kanwie i ma problem. Możesz spokojnie podpisywać się zaraz pod obrazkiem. Używasz tak delikatnych literek,że wcale niczego nie zaburzą.
Dyskusja rzeczywiście jest bez potrzeby nasilona a problem ze skrótem lub bez moim zdaniem rozdmuchany. Uszyłam ponad 70 kołderek, tak więc nietrudno się domyśleć ile kwadracików miałam w rękach a podpisy na nich były przeróżne- skróty, nicki, pełne nazwy miast..... nicki i nazwy ze skrótem,nicki bez miasta, imiona ze skrótem itd. Było też całe mnóstwo kwadracików anonimowych bo taka była wola haftującego i jego prawo do tego. I nigdy taki kwadracik nie był odrzucony,jeśli spełniał wymogi wymiarów i estetyki wykonania. Ja wiem,że nie spotykamy się tutaj wyłącznie po to żeby było miło,tylko przede wszystkim "roboczo" ale nic nie stoi na przeszkodzie,żeby jednak również było sympatycznie w szczególności do tych,którzy stawiają tutaj pierwsze kroki.
tu bardzo konkretnie cmokacz.gif Pierzasta opisała meritum sprawy i w miarę możliwości tego się trzymajmy
QUOTE
jak nie wie skad ciocia pochodzi, badz kwadracik nie jest podpisany musi przeprowadzic niezle sledztwo by wlasciwy kwadracik przypisac wlasciwej cioteczce, to ciezka praca i bardzo czasochlonna, a staramy sie tutaj sobie wzajemnie pracy nie dokladac....

Violka- piękne są Twoje hafty wub.gif wub.gif wub.gif cmokacz.gif
PMEmail Poster
Top
violka w-aw śl.
Post: Sep 25 2011, 13:09
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 454
Dołączył: 19-September 11



Dziękuję za opinie smile.gif - te napisy tylko wyglądają tak daleko, a tak naprawdę wszystko się mieści w przepisowych 20 cm smile.gif

specjalnie tak ten podpis "złamałam" by się nie wydawał takim długaśnym ciągiem literek ;)


myślałam, że więcej osób się odezwie zwłaszcza z tych "krzyczących"...

właśnie, chęci miałam ogromne, ale teraz nie wiem, czy na zabawie u Chagi mój zapał się nie skończy... jakoś mnie ta sytuacja trochę zgasiła.. może za bardzo coś wzięłam do siebie ehhh! muszę to przemyśleć.
PMEmail Poster
Top
chaga
Post: Sep 25 2011, 13:42
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 153
Dołączył: 2-February 09



Violka mam nadzieję, że jednak się nie zniechęcisz.
Ja też niestety pamiętam, że na początku jak nie byłam jeszcze zbyt dobrze zorientowana w projekcie, przy różnych kwestiach było też czasem niemiło. Rozumiem, że jak ktoś jest kilka lat w projekcie to pewne pytania może drażnią, ale dla nowych osób nie są to takie oczywiste kwestie i nie widzę nic złego w tym, że są poruszane po raz wtóry - ale to moje zdanie.
Z tego też względu nie udzielam się zbytnio na forum, ale kwadraciki w miarę wolnego czasu robię i będę, bo robię je dla dzieci.
PMEmail Poster
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (10) « Pierwsza ... 8 9 [10]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.0565 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved