Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(3) [1] 2 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rozmiary kwadracika, ku pamieci
Lenka
Post: Sep 17 2005, 3:06
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 4 798
Dołączył: 30-August 05



Tylko dla przypomnienia em87.gif

Gotowy kwadrat haftowany na kanwie lub plotnie ma wymiary 25 x 25 cm
wzorek nie moze byc mniejszy niz 10 x 10 cm ani wiekszy niz 20 x 20 cm

Trzeba pamietac, ze te materialy maja tendencje do kurczenia sie, wiec jesli ktos chce swoj kwadrat wyprac musi sie liczyc z utrata 1,5 - 2cm z kazdego boku. Lepiej uciac wiecej a dziewczyny przy zszywaniu na pewno sobie lepiej poradza z nadmarem niz brakiem.



Kwadrat "paluszkowy" ma 30 x 30 cm
Wzorek nie moze przekroczyc wymiaru 25 x 25 cm

Proba wody
Wszystkie uzywane do kolderek i kwadratow materialy (100% bawelny) powinny byc zdekatyzowane (zalane wrzatkiem, wyplukane i powieszone do wyschniecia bez wygniatania dopiero gdy woda po plukaniu jest czysta) na okolicznosc "puszczania farby"


Proba ognia
Dobrze jest na materialach uzywanych do kwadratow paluszkowych, innych niz bawelna, sprawdzic jak zachowuje sie gorace zelazko czyli czy material sie nie topi pod wplywem temperatury.
PMEmail Poster
Top
ewcia
Post: Jan 2 2006, 20:24
Quote Post


Unregistered








witam
mam takie malusie pytanko nie wiem czy tutaj moge
szukam i szukam i nie mogę się doszukac
a mianowicie chodzi mi o to jaki rozmiar ma mieć kanwa na podusię i jaki rozmiar obrazka
uszyć to ja jej nie uszyję ale kwadracik mogłabym zrobić mam nawet coś zrobione ze starych dobrych czasów ale senzasperanza.gif czy się nadaje

proszę o jakąś wskazówkę

Top
eva
Post: Jan 2 2006, 20:38
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



standardowe poszewki szyjemy ok. 35-40 cm, wiec kwadracik powinien byc odpowiednio mniejszy, tak zeby dalo sie go obszyc materialem - wiec co do wymiarow kwadratow na poduszki, to nie ma takich rygorow, tylko wysylajac do Eny wyraznie zaznacz, ze to na poduszke, bo jest niewymiarowy [dlaciebie]
PMEmail Poster
Top
ewcia
Post: Jan 3 2006, 6:28
Quote Post


Unregistered








dziękuję
Top
Aniuś
Post: Jan 17 2007, 8:30
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 487
Dołączył: 20-October 06



A czy kwadracik na poduszkę musi być kwadratowy icon_mrgreen.gif ??

Tzn. czy może może to być prostokąt...??

I jeszcze jedno pytanie - do kwadracików paluszkowych (których się uczę aktualnie wub.gif ) mogą być używane wszelkiego typu materiały?? Czy są jakieś rygory - oprócz tego, żeby się toto nie topiło pod wpływem żelazka i rozpuściło pod wpływem wody... icon_mrgreen.gif ??
Czy kwadracik główny, na którym doszywamy paluszkowe elementy ma być bawełniany...??
PMEmail PosterAOL
Top
Pierzasta
Post: Jan 17 2007, 8:39
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



1. na poduszke kwadracik nie musi byc kwadracikiem, ale musi miec takie rozmiary aby mozna z niego uszyc poduszke 40 cm na 40 cm
2. co do paluszkow, to na tlo bawelna (cos naturalnego, tak aby dziecko mogla pod ta kolderka spac) do drobnych elementow stosujemy roznosci o ile zniosa probe wody i ognia rolleyes.gif
PMEmail Poster
Top
Aniuś
Post: Jan 17 2007, 8:54
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 487
Dołączył: 20-October 06



Dzięki Pierzasta cmokacz.gif
PMEmail PosterAOL
Top
eva
Post: Jan 17 2007, 8:57
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



WSZYSTKIE, ABSOLUTNIE WSZYSTKIE materialy uzyte na paluszkowe kwadraciki musze byc sprawdzone czy nie farbuja !!!!!!


Wystarczy odciac kawalek, wrzucic do bialej filizanki/kubka i zalac wrzatkiem i zostawic na pare chwil. Popatrzec, czy woda nie zafarbowla, gdy nie zafarbyje mozna wyciagnac kawalek i wycisnac w biely paierowe chusteczki, gdy one takze nie zafarbuje to jest oki



pisze o tym poniewaz ostatnio zafarbowala cala jedna kolderka paluszkowa od jakiegos czerwonego materialu i jest teraz okropny problem nie_powiem.gif nie_powiem.gif nie_powiem.gif
PMEmail Poster
Top
MagdaK
Post: Jan 17 2007, 11:52
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



QUOTE (eva @ Jan 17 2007, 12:47)
WSZYSTKIE, ABSOLUTNIE WSZYSTKIE materialy uzyte na paluszkowe kwadraciki musze byc sprawdzone czy nie farbuja !!!!!!

ostatnio zafarbowala cala jedna kolderka paluszkowa od jakiegos czerwonego materialu i jest teraz okropny problem nie_powiem.gif nie_powiem.gif nie_powiem.gif

Naprawdę ogromnie współczuję osobie, która szyła tę kołderkę. Idzie się zatłuc własną pięścią.
Pal 6 te wszystkie rozmiary, zawsze można odciąć czy doszyć, ale jak już farbuje, to na prawdę jest koniec świata.(znam ten ból) Sama nie wiem jak tu zmusić wszystkich, by sprawdzali materiały przed użyciem na kwadracik.
PMEmail Poster
Top
ewa_K-K
Post: Jan 17 2007, 12:24
Quote Post


powoli wsiąka
****

Grupa: Aktywista
Postów: 51
Dołączył: 2-August 06



Hmmm... nie znam się na szyciu kołderek, bo tylko haftuję kwadraciki, ale serdecznie współczuję takiej szyjącej, jak cała jej praca idzie na marne.
Nie bardzo wierzę, że absolutnie każdego zmusicie do sprawdzania tkanin użytych do kwadracików. Tak sobie pomyślałam, że może szyjące kobitki powinny dla bezpieczeństwa każdy kwadracik z osobna zalać wrzątkiem i sprawdzić, czy nie farbuje. Pracy z tym chyba nie ma dużo, a jest pewność. Bo przecież stracić jeden kwadracik (który zafarbuje), to nie to samo co zniszczyć całą kołderkę.
Tak mi do głowy przyszło... nie wiem czy dobrze myślę, bo kołderki w życiu nie szyłam, jakbym się myliła, to mnie poprawcie.
PMEmail Poster
Top
AniaB.
Post: Jan 17 2007, 13:07
Quote Post


Unregistered








Już nie raz była o tym mowa, że kwadraciki sprawdza ta osoba, która go uszyła, wyhaftowała.

Łatwiej jest jednej osobie wyprać jeden kwadracik, niż potem komuś 6 lub 12.

Zwlaszcza że trzeba prać każdy kwadracik odzielnie, bo przeciez jak wsadzimy do wody 12 na raz i woda będzie kolorowa, to skąd będziemy wiedzieli, który to?

Ciocia szyjąca kołderkę i tak ma z nią dość roboty. Ona dekatyzuje materiały, ktorych używa do patchworku. Też każdy oddzielnie. To chyba starczy.


Zatem jeszcze raz, żeby nie uciekło:

WSZYSTKIE, ABSOLUTNIE WSZYSTKIE materialy uzyte na paluszkowe kwadraciki muszą byc sprawdzone, czy nie farbuja !!!!!!



Renulek troche powiększył, żeby było widoczne melduj.gif
Łomatko, Renulek, aż się przestraszyłam, że to ja tak nakrzyczałam, a mi przecież nie wolno, bo struny padają. hhaahhaa.gif To napisałam ja - AniaB.
Renulek przeprasza i już będzie grzeczny nie_powiem.gif
Top
Jolcia
Post: Jan 17 2007, 16:54
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 13 656
Dołączył: 31-August 05



QUOTE
że może szyjące kobitki powinny dla bezpieczeństwa każdy kwadracik z osobna zalać wrzątkiem i sprawdzić, czy nie farbuje
Nie będę prała kwadracików dygacz.gif

QUOTE
kwadraciki sprawdza ta osoba, która go uszyła, wyhaftowała
brawa1.gif
PMEmail PosterICQ
Top
ewa_K-K
Post: Jan 17 2007, 18:33
Quote Post


powoli wsiąka
****

Grupa: Aktywista
Postów: 51
Dołączył: 2-August 06



No to ja w takim razie ze swej strony mogę obiecać, że jak mi się zdarzy popełnić jakiś paluszkowy kwadrat, to na pewno będzie porządnie "przetestowany"

Bo to nie dotyczy chyba kanwy białej.... bo nie zalewam wrzątkiem nie_powiem.gif chyba, że powinnam po wyszyciu to zrobić.... oświećcie mnie
PMEmail Poster
Top
AniaB.
Post: Jan 17 2007, 19:14
Quote Post


Unregistered








Ewo, w przypadku kwadracików wyszywanych może farbować mulina. I to już się nam zdarzało. Nawet nie raz. Poza tym z kanwą to jest taki problem, że lubi się kurczyć. Dlatego wszystkie kwadraciki przed wysłaniem do Eny pierzemy. Oczywiście po wyszyciu pierzemy. I sprawdamy, czy zostalo nam 25x25 cm.

rolleyes.gif
Top
ewa_K-K
Post: Jan 17 2007, 19:41
Quote Post


powoli wsiąka
****

Grupa: Aktywista
Postów: 51
Dołączył: 2-August 06



Dzięki Aniu, będę prała... a o rozmiar się nie martwię, bo zawsze robię na kwadracie 30 cm... tak na wszelki wypadek dygacz.gif
Dobrze sobie czasami poczytać forum, bo na stronie głównej akcji pisze jak byk, że haftowanych kwadratów, jeśli są na jasnej kanwie i nie pobrudziły się podczas haftowania, nie trzeba prać, bo i tak są prane razem z całą kołderką. Dlatego nie prałam, ale teraz mam dwa kwadraty do wysłania więc jutro je wypiorę i sprawdzę. Czy zalewanie wrzątkiem jest konieczne? czy wystarczy wyprać w gorącej wodzie?
PMEmail Poster
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.0530 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved