Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(10) [1] 2 3 ... Ostatnia » ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> podpisy na kwadratach
MKatarynka
  Post: May 11 2006, 7:24
Quote Post


Unregistered








Sugerowałabym zwrócenie uwagi na to, żeby na kwadratach na poduszki (szczególnie dla starszych dzieci i nastolatków) podpisy były bardzo dyskretne

Chodzi o to, że jak na poduszce jest wołami napisane imię hafciarki to może to sugerować, że jest to imię osoby dla której była przeznaczona poduszka a ten co ją dostał dostaje ją jakby "spadkowo". Fajnie jest dostać poduszke, która jest specjalnie przeznaczona dla obdarowanego. Nawet leciutka sugestia, że tak nie jest może wywołać niepewność u obdarowanego.


Druga sugestia może być taka, że jak chłopak w wieku 16 lat dostanie poduszkę podpisaną np "Marysia z Nowej Huty" to jego sympatia zaraz będzie podejrzewać, że to jakaś dziewczyna mu tę poduszke podarowała i będzie kwas itp itd...


abbra.gif
Top
Natka
Post: May 11 2006, 8:00
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 916
Dołączył: 31-August 05



ja już tez kiedyś pisałam o tych podpisach w kontekście kołderki.
Uważam że podpis to fajna sprawa na kołderkowych kwadracikach, bo widac od razu jak wiele osób jest w taka kołderkę zaangazowanych i z jak różnych regionów pochodza kwadraciki. Są jednak wkwadraciki i to nie tylko dzieciece, na których imię autora bardziej dominuje na kwadracie czasem nawet bardziej niz sam obrazek... Jolcia szyła taką piękną zieloną kołderkę, gdzie te imiona baaardzo dawały po gałach, i troszkę szkoda bo kołderka i hafciki były piękne.....I to tylko jednej z przykładów
oczywiście mam nadziję ze moje podpisanie sie pod tym co napisała Mkatarynka, nikogo nie urazi, a tylko momoże w polepszeniu estetyki kołderke / poduszek
PMEmail Poster
Top
monia123
Post: May 11 2006, 9:42
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: GEDOM
Postów: 7 118
Dołączył: 30-August 05



Natko, a dlaczego myślisz że ktoś mógłby poczuć sie urażony?
To co robimy wymaga poświęcenia czasu, także i wyszycie podpisu, a mały podpis wyszywa sie znacznie szybciej - to raz. Po drugie skoro juz cos robimy chcemy aby sie podobało i powodowało klopotów takich, jak napisała MKatarynka. Zatem dla naszego wspolnego dobra ten tekst powstał i to nie jest ocenianie kogokolwiek tylko normalna uwaga i tyle em87.gif
PM
Top
MagdaK
Post: May 11 2006, 11:11
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



Podpisuję się pod tym obydwoma rękami.
PMEmail Poster
Top
krzysia
Post: May 11 2006, 14:21
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1 429
Dołączył: 31-August 05



To ja dodam tylko, że sporo poduszek szyje się z kwadracików zapasowych lub niewymiarowych i prawdopodobnie niezamierzenie te podpisy są takie dominujące. Może jakieś wytyczne wprowadzić odnośnie podpisów na wszystkich kwadratach, bo jeśli wzorek nieduży to podpis robi wymiary.
PMEmail Poster
Top
eva
Post: May 11 2006, 14:32
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



mozemy w zasadach podanych na kolderkowej stronie okreslic wielkosc/wysokosc podpisu, bo wydaj mi sie, ze problem dotyczy raczej hafciarek spoza forum.
Tylko jak to zrobic, zeby nie bylo problemu z interpretacja, no bo dla kazdego moze co innego znaczyc dyskretny lub nie dominujacy ? Moze okreslic wysokosc w krzyzkach - to troche bezduszne, ale za to czytelne i jednoznaczne. Jesli w krzyzykach, to na ile krzyzykw senzasperanza.gif

PMEmail Poster
Top
kinga
Post: May 11 2006, 14:43
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: GEDOM
Postów: 2 229
Dołączył: 14-February 06



Macie rację trzeba gdzieś określić wielkość podpisu.
Ja sama w pierwszym moim kwadraciku zrobiłam za duży podpis upssss.gif a wynikło to z tego że byłam zafascynowana kwadracikami dzieci z Gościkowa - na nich podpisy są nieco większe. abbra.gif
PMEmail Poster
Top
Jolcia
Post: May 11 2006, 14:58
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 13 656
Dołączył: 31-August 05



QUOTE
okreslic wysokosc w krzyzkach
brawa1.gif jestem za rolleyes.gif

Sama miałam taki kwadracik na poduszeczkę, ale nic nikomu nie mówiąc, wyprułam podpisałam raz jeszcze .... tylko małymi literkami (nawet kolor taki sam dobrałam!) i już upssss.gif
PMEmail PosterICQ
Top
eva
Post: May 11 2006, 15:41
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



no to ile tych krzyzykow, zeby bylo sensownie tzn ile maksymalnie na wysokosc senzasperanza.gif
PMEmail Poster
Top
MKatarynka
Post: May 11 2006, 15:46
Quote Post


Unregistered








Moim zdaniem podpisy powinny byc robione beksticzami.
Top
Dani
Post: May 11 2006, 15:48
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 2 252
Dołączył: 1-September 05



ja jak Jolcia wyprulam podpis i umiescilam w bardziej dyskretnym miejscu i bardzo pomijszony




co do wielkosci.......hmmmmm-ja podpisuje zawsze kolorem dobranym do wyszywanki, w dyskretnym miejscu jesli to mozliwe i nie wieksze literki niz 3, gora 4 kratki w gore-szerokosc juz nie gra takiej roli.........widac zawsze kto wyszyl senzasperanza.gif . Te 3-4 kratki sa nie do unikniecia aby mozna bylo odczytac literke, bo z mniejszymi juz sa problemy nie_powiem.gif
PMEmail Poster
Top
kacpur
Post: May 11 2006, 16:25
Quote Post


Unregistered








rolleyes.gif Zafascynowana kwadratami na poczatku podpisalam sie KULFONAMI, przyznaje.
Top
eva
Post: May 11 2006, 16:51
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



kacpurku - wlasnie dzieki fascynacji te kwadraciki powstaja, ale czasto jak ktos zaczyna, albo po prostu haftuje kwadraciki jako zapasy i wysla do nas, to nie zdaje sobie sprawy, ze taki a nie inny napis, moze troche komplikowac uzycie kwadracika. Zobacz, projekt trwa juz 2 lata, a my dopiero teraz zaczynamy o tym rozmiac - po prostu wszyscy sie uczymy, zdobywamy kolderkowe doswiadczenia i wyciagamy z nich wnioski i staramy sie robic cos lepiej i to jest jak najbardziej normalne abbra.gif abbra.gif
PMEmail Poster
Top
eva
Post: May 11 2006, 16:53
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



tak sobie mysle, ze moze zalaczyc kilka wzorow alfabetow z malymi, konturowymi literkami, i napisac, ze proponujemy takie wlasnie wzory literek senzasperanza.gif
PMEmail Poster
Top
panett
Post: May 11 2006, 17:09
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 562
Dołączył: 30-August 05



QUOTE (MKatarynka @ May 11 2006, 19:36)
Moim zdaniem podpisy powinny byc robione beksticzami.

Zgadzam się z tym, są delikatne i czytelne
PMEmail PosterAOL
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (10) [1] 2 3 ... Ostatnia » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.3699 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved