Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(8) 1 2 [3] 4 5 ... Ostatnia » ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Uwagi o szyciu kołderek i kwadracików paluszkowych
eva
Post: Mar 23 2006, 18:30
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



MagdaK - dziekuje za dedykacje icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Ale uważam, ze i tak sie dzielnie i dlugo trzymalas abbra.gif icon_mrgreen.gif


To juz tak po prostu ma byc i nie ma co z tym walczyc, ja sie poddalam bardzo szybko i chyba juz nic nie jest w stanie mnie zdziwic (mam nadzieje ohmy.gif ) - co wiecej, nie wiem dlaczego, ale wcale mnie to nie zlosci, bo ........................... coz warte jest zycie bez przygod icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Jakby popatrzec wstecz, to niezle jazdy mialysmy z kolderkami i kwadracikami - i co - spoko - dalysmy rade - to tak po prostu ma byc - nie ma sensu walczyc i sie zloscic, trzeba polubic abbra.gif

PMEmail Poster
Top
pandadp
Post: Mar 23 2006, 18:42
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Użytkownik
Postów: 278
Dołączył: 24-January 06



domyślam się, że chodzi o kołderkę dla Olgi...

tam jest mój pierwszy kwadracik i nie wiedziałam, że ta kanwa jest niedobra upssss.gif

przepraszam em87.gif tylko narobiłam problemu sad.gif

ale już się poprawiłam i teraz xxx na dobrej
PMEmail Poster
Top
MagdaK
Post: Mar 23 2006, 18:45
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



pandadp sonic.gif Już mi dawno przeszło- nie przejmuj się em87.gif Ale pogadać- dobra rzecz. abbra.gif
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Aug 13 2008, 15:33
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



Drogie Ciocie, otrzymałam dzisiaj kwadraciki paluszkowe na kołderkę, wszystkie mi sie podobają smile.gif ale.... niektóre napsuja mi sporo krwi...
Kwadraty paluszkowe nie sa latwe w szyciu, te ciocie, ktore uszyly jeden kwadracik, wiedza o tym dobrze, jednakze jeszcze trudniejsze jest szycie kolderki paluszkowej, wypuklosc aplikacji, wszystkie elementy odstajace utrudniaja szycie.

Zadbajmy wiec o to, by nie bylo dodatkowych utrudnien dla krawcowej, szyjacej taka kolderke!

Pokażę Wam, o co chodzi:

oto tyl kwadracika, cala aplikacja jest przyfastrygowana, co wzbudza moj niepokoj o jej trwalosc, nie dosc ze "licho" przyszyta to jeszcze tak ze marszczy sie tlo kwadracika

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Aug 13 2008, 15:34
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



a tutaj z kolei aplikacja tak na fest doszyta, ze materiał na tlo marszczy sie nienaturalnie i bardzo faluje

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Aug 13 2008, 15:35
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



w tym kwadraciku tyl jest ok, przod prawie - ciocia zapomniala obciac nitki, duzo nitek.......

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Aug 13 2008, 15:37
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



kolejny tyl, gdyby nie to przyszycie czerwona nitka "na okretke" - kwadracik bylby prawie doskonały, ale to wlasnie zszycie pomarszczylo tkanine, na ktora naszyta jest aplikacja

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Aug 13 2008, 15:41
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



a ten tyl ? nie bede komentowac, widac golym okiem, jakie zakladki "sie porobily"


Dziewczyny przed wyslaniem kwadratu, sprawdzajcie czy wszystko jest ok!!!
5 kwadracikow z 12-tu, ktore posiadam sa do wyrzucenia!!! Oczywiscie nie wyrzuce ich, poniewaz nie ma na to czasu - musze szybko uszyc kolderke, ogranicze sie do przyszycia tego co jest sfastrygowane, ale powiem szczerze - nie wiem jak mi to wszystko zagra jak to zszyje senzasperanza.gif

Bardzo prosze, wezcie sobie do serca te uwagi i popatrzcie na zamieszczone zdjecia "ku przestrodze"

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
PMEmail Poster
Top
monia123
Post: Aug 13 2008, 18:57
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: GEDOM
Postów: 7 118
Dołączył: 30-August 05



Pierzasta, życzę Ci cierpliwości i myślę, że taka lekcja nam wszystkim się przyda 08.gif
PM
Top
Jolcia
Post: Aug 14 2008, 3:17
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 13 656
Dołączył: 31-August 05



QUOTE
taka lekcja nam wszystkim się przyda
brawa1.gif taaakkk... tak... tym bardziej, że zamierzam spróbować z tymi paluszkowymi upssss.gif nie_powiem.gif
PMEmail PosterICQ
Top
MKatarynka
Post: Aug 15 2008, 6:21
Quote Post


Unregistered








To jeszcze ja się dorzucę. Miałam te kwadraty w rękach, zresztą sama szyłam dwa. Jeden z moich to ten słabo przyfastrygowany. W tym komplecie jest jeszcze jeden tak samo przyfastrygowany że można się martwić o jego trwałość. Na jego sposobie przyszycia się zresztą wzorowałam szyjąc mój.
To ja miałam szyć tę kołderkę i myślałam, że przy pikowaniu jakoś wzmocnię te kwadraty. Tak zrobiłam szyjąc kołderkę paluszkową dla Jagody.
Ale niestety z tymi kwadratami wymiękłam i je oddałam.

Nie wiem czy to dobrze, że kwadraty paluszkowe robią się coraz bardziej "odstające". Strasznie ciężko zszywa się dwa kawałki matariału, w których 2 cm od brzegu jest bardzo mocno odstająca i mięścista część aplikacji. Sama taki kwadrat uszyłam ale takie są teraz "trendy" w kwadratach paluszkowych. Poza tym kiedyś była mowa, że w kwadratach ma nie być guzików, koralików itp. A jeden z kwadratów na tę kołderkę ma dwa duże koraliki na długich sznurkach. Ja mam poważne wątpliwości czy one tam być powinny.

Nie jestem pewna, jak się taka kołderka zachowa w praniu...
Top
Pierzasta
Post: Aug 15 2008, 7:35
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



kasia, a swoje kwadraty wypralas, bo ja nie jestem pewna tego koloru na tlo....
mozesz mnie zapewnic, ze nie farbuje? poki nie zrobilam kanapki rencia.gif
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Aug 15 2008, 7:44
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



QUOTE (MKatarynka @ Aug 15 2008, 10:21)
Jeden z moich to ten słabo przyfastrygowany. W tym komplecie jest jeszcze jeden tak samo przyfastrygowany że można się martwić o jego trwałość.

nie zgadzam sie, na jeden twoj "sztych" przypadaja dwa a czasami trzy "sztychy" z tego drugiego kwadracika - to dosc istotna roznica, ponadto ten drugi kwadracik zawiera elementy ktore sa naszyte na te wlasnie aplikacje maszyna, nie sadze aby sie rozlecial sonic.gif
przyszylam twojego slimaka dodatkowo bardzo gestym sciegiem, wiec juz nie odpadnie smile.gif
PMEmail Poster
Top
MKatarynka
Post: Aug 15 2008, 8:24
Quote Post


Unregistered








Materiał na tło moich kwadratów był dekatyzowany. Pochodzi z IKEA więc tym bardziej nie będzie farbował.

Ewa, nie chodzi mi o to, żeby się licytować który jest lepiej czy gorzej przyszyty. Może rzeczywiście ślimak był przyszyty za słabo. Ale sam ślimak jest uszytą jakby przytulanką. Najwyżej odprułby się od kwadratu ale zostałby w całości ślimakiem. smile.gif
W tym drugim kwadracie zwróć uwagę na to jak jest przyszyta buzia i kryzka pod szyją. Nie wiem czy to wytrzyma pranie w pralce i wirowanie. Moim zdaniem trzeba to koniecznie wzmocnić przy pikowaniu.
Czapka krasnala (ściągana) będzie się pod spodem siepać. Też jej trzeba poprawki.
Top
Pierzasta
Post: Aug 15 2008, 8:35
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



kasia, dekatyzowanie to raz, pranie to dwa, jako ze ostatnio mi czerwien z ikei pofarbowala poduszke, zapytam jeszcze raz, czy pralas (w proszku) ten ciemny szafirowy?
PMEmail Poster
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (8) 1 2 [3] 4 5 ... Ostatnia » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.2805 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved