Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(3) 1 [2] 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rozmiary kwadracika, ku pamieci
MagdaK
Post: Jan 17 2007, 19:49
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 4 565
Dołączył: 31-August 05



Ja już to kiedyś proponowałam: osoba która poddała swój kwadrat próbie ognia, wody i innych czynników, przykleja do kwadratu taśmę albo przypina karteczkę, czy też wymyśla jeszcze coś innego, z informacją- "wyprane" czy tam "wygotowane" i już. To jest żmudna praca moczyć w gorącej wodzie 12 kwadratów po kolei i sprawdzać czy nie farbują, a potem suszyć i prasować, a wrzucić jeden osobie haftującej, czy szyjącej paluszkowy, jest dużo łatwiej. Jak raz sobie wrzuciłam na raz wszystkie haftowane, to w sekundzie woda była krwista i dopiero dochodziłam który to jest taki wredny. A szyjąc paluszkowe trzeba przed zastosowaniem sprawdzić materiał , czy nie farbuje i nie przyżela się , bo potem to musztarda po obiedzie.
Jeżeli zobaczę info. "wyprane", to sobie już ten daruję, zawsze to mniej.
PMEmail Poster
Top
eva
Post: Jan 17 2007, 19:53
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



Ewa_K_K walek.gif walek.gif walek.gif walek.gif walek.gif - w stanie przedzawalowym poszlam sprawdzic na kolderkowej stronie i doslowna "cytata" brzmi tak

QUOTE
zalecamy wypranie kwadracika przed wysłaniem

Jeśli jednak macie absolutną pewność, że materiały użyte do kwadratu (kanwa, mulina) nie farbują w praniu i jeśli Wasz kwadrat nie pobrudził się nadmiernie w trakcie pracy-nie musicie go prać, gdyż cała kołderka będzie wyprana po jej uszyciu.


zwracam uwage na sformułowanie nie farbują w praniu dygacz.gif abbra.gif
PMEmail Poster
Top
AniaB.
Post: Jan 17 2007, 19:53
Quote Post


Unregistered








Ponieważ miałyśmy sporo niespodzianek z kurczącą się kanwą (ja to nawet dużo rencia.gif ), to na forum ustaliłyśmy, że ma być kwadracik prany i koniec.
Zalej go wrzątkiem (nie gnieć go) , daj wodzie obcieknąć, podsusz, na koniec lekko wilgotny wyprasuj i będzie ok.
Aida Zwiegart się nie kurczy. Reszta kanw się kurczy.
Top
ewa_K-K
Post: Jan 17 2007, 20:23
Quote Post


powoli wsiąka
****

Grupa: Aktywista
Postów: 51
Dołączył: 2-August 06



hehehe, to się nazywa pobieżne czytanie, lub czytanie bez zrozumienia... lezeikwicze.gif
zapamiętałam co chciałam i cześć...
eva, za stan przedzawałowy przepraszam wub.gif em87.gif
AniaB. dzięki za wskazówki, tak zrobię...
Jesteście kochane 08.gif
PMEmail Poster
Top
krzysia
Post: Jan 18 2007, 5:17
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Użytkownik
Postów: 1 429
Dołączył: 31-August 05



To jeszcze dołożę swoje 3 grosze rolleyes.gif wiadomo, że biała kanwa nie farbuje, mulina DMC i Anchor też nie, kwadraciki były już wygotowywane przez kilka osób- osobiście również sprawdziłam . Ariadna raczej nie powinna ( kiedyś prasowałam lekko wilgotny kwardacik i czarny delikatny ślad został na szmatce do prasowania). O kurczeniu się wszystko napisano wcześniej em87.gif
Te próby ognia i wody dotyczą więc raczej kolorowej kanwy i innych nici do haftu oraz kwardacików paluszkowych !!!
PMEmail Poster
Top
rosa
Post: Sep 16 2008, 6:12
Quote Post


Unregistered








Witam!!!pewnie nie w odpowiednim miejscu piszę, ale może ktoś poczyta i mnie poprawi-trochę zakręcona jestem, ale zawsze mogę zwalić na pogodę lezeikwicze.gif
A mianowicie-jestem z Wami od niedawna, tzn od chwili gdy moja córcia dostała od Was kołderkę i wiecie ,co głupio mi się zrobiło, że ja taka bezużyteczna-może i mnie udałoby się coś w wolnej chwili wyhaftować ale błądzę po tym forum i nie mogę się odnależć .Zaznaczam że początkujaca jestem,i za skomplikowane wzory się narazie nie biorę, dlatego pytanie:gdzie mogę znaleść wzory na jakieś w miarę proste kwadraciki do zassania i jeszcze jedno-czy kanwa kremowa na coś się w tej sprawie przyda?pozdrawiam cieplutko-liczę na Was kołderkowe cioteczki! 08.gif
Top
Pierzasta
Post: Sep 16 2008, 6:18
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



rosa, pochodz jeszcze raz po forum, juz zobaczysz temat Kolderkowe wzory
co do pytania: staramy sie haftowac na bialej kanwie, poniewaz ladniej wygladaja kolderki z kwadracikow wyszytych na jednym kolorze
PMEmail Poster
Top
rosa
Post: Sep 16 2008, 9:19
Quote Post


Unregistered








Dzięki wielkie!!!! 08.gif znalazłam, ale gapa ze mnie.... hands81.gif .To mówicie że ta kremowa kanwa się nie nadaje do niczego, szkoda bo akurat takową na dziś posiadam...
Top
Carol270
Post: Sep 16 2008, 9:27
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 1 495
Dołączył: 11-June 07



Możesz chyba na kremowej zrobić hafty na poduszki, prawda?
PMEmail PosterAOL
Top
Polgara
Post: Sep 16 2008, 9:28
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 955
Dołączył: 2-September 07



Rosa - ta kremowa kanwa może się przyda na obrazki do poduszek? poduszkowe kwadraciki nie podlegaja tak wielkim restrykcjom jak kołderkowe smile.gif
ale niech się wypowiedzą znawcy... smile.gif

O, Carol mnie wyprzedziła :D

Edytowany przez Polgara Sep 16 2008, 9:28
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Sep 16 2008, 9:44
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



Rosa, jasne ze mozesz wyszyc cos na kanwie kremowej skoro taka posiadasz, nie mozesz jednak liczyc na to, ze taki kwadracik na pewno trafi na kolderke, jezeli bedzie wyszyty zgodnie z naszymi zalozeniami (odpowiednia wielkosc kanwy, ladnie wyszyty wzorek odpowiedni dla dziecka ) to prawdopodobnie uszyjemy z niego poduszke , na pewno taki kwadracik sie przyda i nie zostanie pominiety
PMEmail Poster
Top
Andula
Post: Nov 9 2009, 18:08
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 632
Dołączył: 24-July 09



ja już nauczyłam się przycinać odpowiednio kwadraciki , ale mam pytanie: w jaki sposób zabezpieczacie brzegi kwadratów, tak aby w czasie xxxxx brzegi nie strzępiły się ? Ja brzegi pociągam lakierem bezbarwnym do paznokci i przeważnie skutkuje. Tylko ten zapach sonic.gif >acie inny sposób, bo niedługo chyba zostanę wąchaczem sad.gif
PMEmail Poster
Top
Piwonia
Post: Nov 9 2009, 18:22
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 488
Dołączył: 16-July 09



Ręcznie obszywam na rzadką okrętkę. Nie mam w domu maszyny niestety. Więc czasem ulegam leniowi i nie obrębiam nie_powiem.gif
PMEmail Poster
Top
ena
Post: Nov 9 2009, 18:28
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 8 381
Dołączył: 3-September 05



Andula, chyba w "haftach" juz ten temacik był obracany smile.gif
zaraz poszukam

o tutaj
PMEmail PosterAOL
Top
Grazia
Post: Nov 9 2009, 18:28
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 373
Dołączył: 31-August 05



Andula, ja oklejam brzegi taśmą malarską, nie zostawia śladów, kwadracik nie strzępi się , i nie drapie - czasami kanwa jest "ostra". Do prania odklejam smile.gif rolleyes.gif
PMEmail Poster
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.1996 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved