Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(8) « Pierwsza ... 2 3 [4] 5 6 ... Ostatnia » ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Uwagi o szyciu kołderek i kwadracików paluszkowych
MKatarynka
Post: Aug 15 2008, 8:56
Quote Post


Unregistered








Nie prałam go w proszku. Ide zobaczyć czy mam jeszcze kawałek tej szmaty bo ostatnio dawałam go Niedzielce. Jak mam to zaraz sprawdze.
Top
MKatarynka
Post: Aug 15 2008, 9:04
Quote Post


Unregistered








Wyprałam go przed chwilą w rękach razem z kawałkiem białej bawełny w proszku vizir go kolorów. Przeprasowałam razem z białą szmatką do sucha. Biała szmatka została śnieżnobiała.
Top
Pierzasta
Post: Aug 15 2008, 9:24
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



dzieki
PMEmail Poster
Top
smyk
Post: Oct 13 2008, 7:18
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 986
Dołączył: 31-August 05



Pisze tutaj bo jest to wątek o kwadratach paluszkowych.
Dałabym sobie rękę obciąć że gdzieś była dyskusja z czego wykonać szeleszczące elementy do kwadracików paluszkowych... no i kurcze chyba bez ręki bym była...szukam szukami nic, czyżbym śniła hands81.gif hands81.gif hands81.gif hands81.gif

Więc się zastanawiam z czego takie elementy wykonać, żeby to się czasem później nie stopiło.

Mam fajny celafon, ale nie jestem pewna czy mogę go użyć.

Edytowany przez smyk Oct 13 2008, 7:31
PMEmail PosterAOL
Top
cebulka
Post: Oct 13 2008, 7:31
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 6 327
Dołączył: 16-November 05



Smyku, ponieważ w grę wchodzi całość twoich konczyn, to napiszę, co wiem: eva szyła słonia z szeleszczącymi uszami i wykorzystała do tego folię z opakowania po "mokrych" chusteczkach, taką grubszą (włożyła ja do środka, miedzy dwie warstwy materiału). Nie wiem, czy wcześniej ją jakoś preparowała, ale w praniu nic sie ze słoniem nie stało - wiem, bo prałam kołderkę. A szeleściło świetnie icon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
smyk
Post: Oct 13 2008, 7:34
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 986
Dołączył: 31-August 05



Cebulko, oglądałam tego słonia evy i czytałam o tej foli. JAk wstanie W. to dobiorę sie do jego chusteczek, tylko te folie sa na nich różne rolleyes.gif
PMEmail PosterAOL
Top
cebulka
Post: Oct 13 2008, 7:54
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 6 327
Dołączył: 16-November 05



zupełnie nie wiem, jaka konkretnie to była folia, bo nie zrobiłam słoniu opreacji, ale na dotyk to taka gruba i sztywniejsza upssss.gif
Chyba bez pomocy evy się nie obejdzie post-7-1087307038.gif
PMEmail Poster
Top
smyk
Post: Oct 13 2008, 7:57
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 986
Dołączył: 31-August 05



QUOTE (cebulka @ Oct 13 2008, 9:54)
zupełnie nie wiem, jaka konkretnie to była folia, bo nie zrobiłam słoniu opreacji, ale na dotyk to taka gruba i sztywniejsza upssss.gif
Chyba bez pomocy evy się nie obejdzie post-7-1087307038.gif

o maciu cebulko kochana ja nie wymagam abyś znała wszystkie folie lezeikwicze.gif lezeikwicze.gif lezeikwicze.gif
PMEmail PosterAOL
Top
cebulka
Post: Oct 13 2008, 8:03
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 6 327
Dołączył: 16-November 05



QUOTE (smyk @ Oct 13 2008, 10:57)
QUOTE (cebulka @ Oct 13 2008, 9:54)
zupełnie nie wiem, jaka konkretnie to była folia, bo nie zrobiłam słoniu opreacji, ale na dotyk to taka gruba i sztywniejsza  upssss.gif
Chyba bez pomocy evy się nie obejdzie  post-7-1087307038.gif

o maciu cebulko kochana ja nie wymagam abyś znała wszystkie folie lezeikwicze.gif lezeikwicze.gif lezeikwicze.gif

uffff, to mi ulżyło 0029.gif
lezeikwicze.gif lezeikwicze.gif lezeikwicze.gif
PMEmail Poster
Top
eva
Post: Oct 13 2008, 9:07
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



smyku - wg mnie te opakowania z mokrych chusteczek dla maluchow sa w zasadzie takie same - sa trube i szeleszcza - nic z ta folia wczesniej nie robilam, po prostu wlozylam do srodka i potem tez spokojnie prasowalam (nie przypiekalam) zalezkiem. Nie pamietam jakiej firmy byly dokladnie te chusteczki, ale kupuje rozne i wg mnie te folie sa takie same - powodzenia abbra.gif
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Jan 29 2009, 13:13
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



Kochane Ciocie, w związku z tym, że ostatnio nastała u nas dziwna moda na przygotowywanie kwadracików paluszkowych po najmniejszej linii oporu, poprzez naszycie maskotki na tkaninę,
uprzejmie informujemy, że kwadraciki paluszkowe składające się z tkaniny i naszytej na nie gotowej maskotki nie bedą trafiały na kołderki, ale do kosza na śmieci

Przygotowywane przez nas kwadraciki paluszkowe, maja byc tak uszyte, by dziecko paluszkami rozroznilo rozne faktury tkanin, wyczulo, rozne czesci przedstawianego motywu.
PMEmail Poster
Top
agmazur
Post: Jan 29 2009, 17:58
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 4 082
Dołączył: 18-September 05



bardzo trafna uwaga! popieram srogość decyzji brawa1.gif 0029.gif wub.gif
PMEmail PosterUsers WebsiteAOL
Top
monia123
Post: Jan 31 2009, 21:03
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: GEDOM
Postów: 7 118
Dołączył: 30-August 05



Tak się napracowałam nad moją ostatnią welonką dla Patryczka, że jak widzę takie maskotki to mogę tylko fuczeć. W końcu haftujemy ręcznie i szyć też należy z nakładem pracy, a nie tak...ale to tylko moje prywatne zdanie.
PM
Top
Beata
Post: Nov 23 2009, 6:14
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



Mam pytanko do osób które już uszyły kołderki paluszkowe, czy wy na koniec je pierzecie sadze ze tak, ale co później z tymi wszystkimi wzorami paluszkowymi , prasujecie je,idę poszukać czy już była mowa o tym ?
PMEmail Poster
Top
Beata
Post: Nov 23 2009, 6:23
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



QUOTE (AniaB. @ Sep 25 2005, 21:35)
Ja patchworki (więc i kołderki) podprasowywuję. Tzn. z dużą ilością pary, niezbyt gorącym żelazkiem i w powietrzu. Przydatna jest przy tym druga osoba. Ale to też zależy od materiałów. Niektóre dają się świetnie naciągnąć po praniu i wtedy nie wymagają prasowania.

Chyba niektóre elementy paluszkowe na koniec potraktuje jak Ania napisała sama para,ale jak ktoś jeszcze ma coś do dorzucenia niech pisze icon_mrgreen.gif
PMEmail Poster
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (8) « Pierwsza ... 2 3 [4] 5 6 ... Ostatnia » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.3890 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved