Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Strona Kubusia O.Kubuś urodził się 31 października 2002 r. Ma teraz 2,5 roku.

Kubuś urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy życia przeszedł siedem operacji, w tym pięć związanych z zastawką. Jest bardzo pogodnym dzieckiem uparcie walczącym ze swoją chorobą.

Mama Kuby napisała:

"Myślę, że Kubuś będzie spał pod kołderką codziennie, a jego sny będą bardziej kolorowe i piękne, jak piękne są te kołderki. Mam nadzieję, że stanie się ona dla Kubusia na długo czymś, co będzie kojarzyło się z domem na naszych wyjazdach. Kiedy będzie trochę starszy zrozumie, że jest to dar płynący z serca od pań zupełnie nam nieznanych, dar, który – mam nadzieję – przyniesie mu szczęście."

Kuba kocha psy (w domu ma rocznego golden retrievera – Irysa, za którym wprost przepada), samochody i bajeczki o Kubusiu Puchatku i przyjaciołach.

Takie właśnie będą tematy na jego kołderce. W zapasach mamy już trzy kwadraciki z "Kubusiami", więc liczymy na zgłoszenia do pieska (goldenka) i samochodów.

Kubuś ma starszą siostrę – Kasię, która poświęca mu każdą niemal wolną chwilę. Właśnie dzięki niej Kuba jest taki pogodny, świetnie radzi sobie w kontaktach z innymi dziećmi. Kasia ma 7 lat. Kocha księżniczki i lalki Barbie i właśnie jeden z tych motywów powinien znaleźć się na jej podusi.

W Niezwykłej Krainie możecie bliżej poznać Kubusia, jego Rodzinę i przyjaciół, a tutaj popatrzeć jak ogromne postępy robi Kubuś.