Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Strona Zuzi S.


Zuzia ma skończone 8 miesięcy. Urodziła się o czasie, zdrowa dostała 10 pkt. Wszystko zapowiadało sie pięknie... Po około 2 tyg mama zauwazyla w jej lewym oczku małą białą plamke, udała sie do okulisty który stwierdził że to nic groźnego.. rodzice uwierzyli. Ale niestety plamka zamiast znikać zaczęła się przemieszczać więc wystraszona mama umówiła córeczkę do innej okulistki. Na wizycie usłyszała straszne wieści, że Zuzia nie widzi na to oczko i ma bardzo ciężką w leczeniu chorobę oka. Kazano natychmiast zgłosić sie do kliniki w Katowicach. Tam lekarka, która badała Zuzię, skierowała na oddział w trybie natychmiastowym...i tu rozpoczęła się szpitalna historia.
U Zuzi przeprowadzono szereg badań po których, okazało się że jest dzieckiem po infekcji Cytomegalovirusem czyli CMV, w wyniku którego doszło do wrodzonego zapalenia błony naczyniowej oka, zaćmy wrodzonej oraz PHPV ( przetrwałe hiperplastyczne ciało szkilste oka lewego). Zuzka oprocz choroby oka ma również zaburzenia neurologiczne związane z napięciem mięśniowym i asymetrię ciała, ale dzięki codziennej rehabilitacji i stałej opiece neurologa rozwija się troszkę wolniej ale robi duże postępy.
Na obecną chwilę Zuzia jest po operacji oka, i diagnostyce w szpitalu zakaźnym (co wykluczyło na szczęście inne powikłania po CMV). Teraz rehabilituje oczko lewe chore, poprzez zaklejanie prawie na cały dzień oka zdrowego. Zuzię to troszkę denerwuje bo lewym okiem nie widzi zbyt wiele.( co także ma wpływ na jej ogólny rozwój). Nosi okulary ale w najbliższym czasie chcemy zmienić je na soczewkę zakładaną i zdejmowaną codziennie. Jest to zdecydowanie trudniejsza wersja rehabilitacji ale wg lekarzy zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Przed Zuzią jeszcze pobyty w szpitalu związane z badaniami i wszczepem soczewki, ale teraz mamy nadzieję że już będzie tylko lepiej.

Zuzia jeszcze nie jest w stanie powiedzieć nam co lubi, ale na pewno są to kolorowe, przyjemne w dotyku przedmioty( ona wiele się uczy dotykając) podobają jej się postacie z Kubusia Puchatka i zwierzątka

Zuzia dostanie od nas kolorową kołderkę ciekawą w dotyku.