Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Strona PauliPaulinka ma 13 lat i jest siostrą bliźniaczką Patryka, dla którego powstanie kołderka nr 304. Dzieci przyszły na świat jako wcześniaki w wyniku czego u Pauli wystąpiło porażenie mózgowe czterokończynowe.

Oto co mama pisze o swojej córeczce: "Paulinka jest bardzo pogodną i kontaktową dziewczynką, ciekawą świata, choć nie chodzi i nie mówi. Samodzielnie siedzi ustabilizowana, a trzymana stabilnie za ręce i odpowiednio prowadzona chodzi, choć z ogromnym trudem. Wypowiada około 30 wyrazów, choć nie zawsze jest to zrozumiałe dla otoczenia. Ja rozumiem jej wszystkie gesty i słowa. Zna 9 kolorów i umie liczyć do pięciu. Uwielbia małe dzieci, opiekować się nimi i wozić wózki."

Wiemy już, jakie to kolory zna nasza dzielna Paulinka i te właśnie wykorzystamy tworząc kołderkę: czerwony, zielony, niebieski, zółty, czarny, biały, pomarańczowy, różowy, fioletowy, brązowy.

Bliźnięta mają wspaniałą, starszą siostrę - 15-letnią Agnieszkę Izabellę, która pomaga rodzicom w opiece nad rodzeństwem. Mama zasugerowała, aby na podusi znalazły się wszelkie formy imienia Agnieszka  ( Agi, Agusia, Andzia, Aga, Agniecha, Agusiulka, Agusieczka). Tak też postaramy się zrobić, aby sparwić dziewczynce wiele radości.