Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Strona Dawidka Ł.Dawidek ma 5 lat Od mamy chłopczyka otrzymaliśmy prośbę o przygotowanie kołdeki dla synka:

"Jestem mamą 5-letniego Dawidka chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od marca tego roku
przebywamy w Klinice Hematologii Dziecięcej w Gdańsku. Dawidek przechodzi morderczą terapię. Liczymy, że potrwa to do lutego 2008r. i wtedy zakończy się szpitalna część leczenia.

Ostatnio kołderkę otrzymała od Państwa Klaudia, z którą dzielimy szpitalny pokój. Dawidek nie mógł sie wprost napatrzeć na to i tak mu sie to podobało, że inne dzieci uszyły cos specjalnie dla Klaudii i otrzymała prezent jako paczkę. Od razu musiałam mu obiecać, że też powiem tym dzieciom o Dawidku i o tym, że bardzo chciałby taka kołderke.

Oczywiście jak zapytałam o to, co chciałby mieć na kołderce to nie wymienił tego co jest na kołderce Klaudii (bo to przecież dziewczyna...) lecz pojazdy: betoniara, wyścigówa, motor, itp. a przede wszystkim wóz strażacki. Zresztą Dawidek jest zapalonym strażakiem.Fundacja spełniła jego marzenie i został nawet strażakim przez jeden dzień. (...)Motyw straży pożarnej byłby chyba najmilej widziany.

Dawidek ma siostrzyczkę Karolinkę. Karolinka ma 4 latka i jest baaaardzo dzielną dziewczynką. Wraz z chorobą Dawidka zmienił sie jej świat, a jednak ciągle pozostaje uśmiechnietym i wspaniałym przedszkolakiem.

Jeśli chodzi o podusię przytulankę dla niej to wydaje mi się, że ucieszyłaby ją podusia z żywych kolorach, z motywem takim jak dla dziewczynek (albo milusie kotek z pieskiem - widziała w internecie i podobało jej się ) albo jakieś księżniczki. Ważne dla niej jest aby było tam jej imię.
(...)

Projekt Państwa jest naprawdę wspaniały i działa cuda. Dawidek już był cały uradowany z prezentu dla Klaudii, a teraz wierzę, że będzie mógł cieszyć się z kołderki uszytej specjalnie dla niego. Już wczoraj mi powiedział, że czeka. Ten uśmiech i radość dziecka są nie do przecenienia.Dziekuję juz teraz."