Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderki dla Darii i OlgiOlga i Daria to śliczne dziewczynki, które urodziły się 8 października 2003 roku w Instytucie „Centrum Matki Polki” w Łodzi, jako siostry syjamskie. Ich ciała były zrośnięte plecami na długości 15 cm. Miały wspólny fragment kręgosłupa: kość krzyżową, a także końcowy fragment jelita grubego i odbyt.

Nasz pierwszy kontakt z dziewczynkami i ich Rodzicami był związany z apelem, który znalazłyśmy na stronie internetowej dziewczynek:

Przy pomocy Zespołu Allegro chcemy zorganizować aukcje charytatywne, z których dochody bezpośrednio zasilą konto fundacji. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o przekazywanie przedmiotów posiadających jakąkolwiek wartość.

Dla potrzeb tych aukcji, osoby związane z forum rękodzieła kaan wykonały ręcznie haftowane karty świąteczne.

Wkrótce (5 grudnia) – oprócz miłego podziękowania za przesłane na aukcję przedmioty – otrzymałyśmy wspaniałą informację:

Chciałbym również podzielić się dobrą nowiną: Daria i Olga jeszcze w tym miesiącu polecą do Arabii Saudyjskiej na badania, które mają na celu sprawdzenie możliwości rozdzielenia w tamtejszym ośrodku. Lekarze w Rijadzie są pełni optymizmu. Wszelkie koszty związane z badaniami, zabiegiem i pobytem w Arabii Saudyjskiej pokryje książę Abdullah Ibn Abdulaziz Al Saud, następca tronu Arabii Saudyjskiej. Jeżeli zabieg się odbędzie, to pobyt tam potrwa min. 3 miesiące. Po powrocie dziewczynki na pewno będzie czekała rehabilitacja i być może jakieś zabiegi chirurgii plastycznej.

Niedługo potem – 3 stycznia 2005 r. – została przeprowadzona operacja rozdzielenia Olgi i Darii.

Odwiedźcie stronę internetową sióstr:

http://www.siostrysyjamskie.pl

Kołderki dla obu dziewczynek w całości przygotowują „kołderkowiczki” z Poznania. Poznanianki przygotowały w ten sposób już dwie kołderki – dla Ani I. i dla Moniki K. Możecie sami się przekonać, jak piękne są ich kołderki …

Specjalnie dla Olgi i Darii powstają dwie małe kołderki, których tematem będą śliczne, wesołe zwierzątka.

List w sprawie kołderek spotkał się z taką odpowiedzią:

Jest nam niezmiernie miło, że interesują się Panie losem dziewczynek. Na pewno taka kołderka byłaby miłym prezentem dla Darii i Olgi. Dziewczynki z mamą spędzą jeszcze co najmniej 3 miesiące w Arabii Saudyjskiej, gdzie będą przechodziły rehabilitację. Na razie leżą jeszcze na oddziale intensywnej terapii, który to opuszczą za dwa dni. Są dwie możliwości: możemy przesłać kołderki do Arabii Saudyjskiej lub też zaczekać z ich przekazaniem do powrotu do Polski.

Niedługo się okaże, czy „uśmiechowe kołderki” wyruszą w daleką drogę do Arabii Saudyjskiej, czy jednak poczekają na dziewczynki w domu

Oto zdjęcie dziewczynek po  operacji rozdzielenia.