Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka dla MarcinkaMarcin urodził się 29 listopada 1993 r. Jest uczniem 5 klasy szkoły podstawowej.
Latem 2003 będąc na wakacjach doznał urazu oka (uderzenie gałęzią w oko), co spowodowało poważne uszkodzenie gałki ocznej oraz siatkówki. Gałka oczna została przecięta, a siatkówka odklejona i rozdarta. W ciągu półtora roku przeszedł już cztery operacje mające na celu przytwierdzenie siatkówki i przywrócenie widzenia na oko.

Mama Marcina napisała:
Do chwili wypadku Marcin był pogodnym i aktywnym fizycznie dzieckiem, lubił jeździć na rowerze, grać w piłkę, biegać z kolegami. Po wypadku życie Marcina uległo dużej zmianie, nie może normalnie egzystować, jak jego rówieśnicy. Skończyło się dla niego dzieciństwo, jedyną jego rozrywką są spacery pod opieką dorosłego. Musiał zrezygnować z wszelkich dotychczasowych rozrywek, zabaw i zacząć żyć, jak dorosły człowiek. Sam musi zwracać bardzo uwagę na to co robi, ponieważ każdy gwałtowny wysiłek może spowodować zagrożenie zdrowia (nie wolno mu biegać, dźwigać, pochylać się itp.).

Niestety, rokowania co do całkowitego przywrócenia widzenia są znikome. Jest nadzieja, że Marcin będzie widział z bliskiej odległości duże przedmioty.
Marcin ma przyznane orzeczenie, że jest dzieckiem niepełnosprawnym oraz musi korzystać z pomocy psychologa, ponieważ załamał się psychicznie.

Od Mamy Marcina wiemy, że chłopiec większość czasu spędza w domu bawiąc się z młodszym bratem Bartoszem, co pomaga mu przez okres zabawy zapomnieć o chorobie. Lubi czytać komiksy i grać w gry planszowe.


Motywy, które sprawią Marcinowi największą radość to postacie z filmów Dragon Ball, Harry Potter i Shrek.

Dla braci Marcina przygotujemy poduszeczki. Dla młodszego – 3-letniego Bartka – przygotujemy poduszeczkę z motywem z Kubusia Puchatka, a starszy – 16-letni Mateusz – ucieszy się z poduszki z jedną z postaci z Dragon Ball.