Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka dla KarolinkiKarolinka ma już prawie 9 lat. Cierpi na niewydolność oddechową i porażenie mięśni. Jej stan wymaga stałego podłączenia do respiratora.

Pierwsze lata swojego życia Karolinka spędziła w szpitalu. Osiem lat temu zaopiekowali się nią przybrani rodzice, którzy stworzyli dla dziewczynki pierwszy prawdziwy dom. Karolinka mogła zamieszkać z nowymi rodzicami dzięki użyczeniu przez szpital respiratora. Niestety, użyczony sprzęt jest już bardzo zużyty i wkrótce będzie musiał zostać wymieniony na nowy. Bez nowego respiratora Karolinka będzie musiała wrócić do szpitala.

Więcej informacji o Karolince, jej historii i chorobie, a także o tym, w jaki sposób można udzielić jej pomocy, znajdziecie tu:
http://www.mammarzenie.org//poznan/2005/mal_karolina.php

Karolinka była bohaterką jednego ze styczniowych wydań programu „Uwaga” TVN:
http://uwaga.onet.pl/1209970,archiwum.html

Właśnie po obejrzeniu tego programu, kontakt z Rodzicami Karolinki nawiązała Monika (moniqueee). Wkrótce otrzymała niezwykle miły list, w którym Mama dziewczynki napisała między innymi:

„Bardzo serdecznie dziękuję Pani za list. Widać, że ma Pani z Koleżankami Ogromne Serce. Przecież wykonanie takiej kołderki wymaga dużych nakładów materiału, pieniędzy, czasu i pracy. W każdym bądź razie, to co Pani i Panie robicie dla tych chorych dzieciaczków jest piękne, nie - powiedziałabym cudowne. Karolinka zapewne bardzo się ucieszy i wyśle na pewno słodkiego całuska."

Marzeniem Karolinki jest spotkanie z prawdziwymi konikami i dlatego tematem Jej kołderki będą głównie konie. Dziewczynka lubi też bardzo misie i lalki. Trzy kwadraty z misiami mamy już w kwadratach zapasowych, więc najbardziej potrzebne są teraz kwadraty z motywami koni i lalek.

Karolinka nie ma rodzeństwa, ale wiemy, że ma wiernego i oddanego przyjaciela, który bardzo często ją odwiedza. Rafałek ma 8 lat i uwielbia postacie z Pokemona, a zwłaszcza sympatycznego pomarańczowego smoka o imieniu Charmander. Chciałybyśmy, aby to on stał się bohaterem poduszki-przytulanki dla Rafała.