Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka dla Naty 


Natalka ma 6 lat. Jest dzieckiem autystycznym. Choruje też na zanik nerwu wzrokowego.
Natalka jest bardzo dzielną dziewczynką. W ciągu tygodnia uczy się w szkole z internatem – z dala od Rodziny spędza aż pięć dni w tygodniu.

Oczka Naty są bardzo słabe i dlatego przygotujemy dla Niej kołderkę, którą będzie można „oglądać” paluszkami. Mama Naty napisała o Natce, że „Jej maleńkie paluszki są bardzo ciekawskie i bardzo wrażliwe”.

Będzie to pierwsza „trójwymiarowa” kołderka wykonana przez wiele osób. Dość długo trwały dyskusje i ustalenia nad jej ostatecznym wyglądem. W przygotowaniach bardzo pomogła nam Mama Naty, która napisała między innymi tak:
Nie mogę uwierzyć, że to staje się faktem! Pomysły, o których Pani pisze są świetne. Te odpinane kieszonki, odstające uszka, czy listki. Jeśli mogę coś podpowiedzieć - Nataszka lubi „misiowe” materiały. Tzn. nie tyle kudłatki, co takie typowe plusze. Uwielbia je głaskać. Lubi też „rzepy”. Może to nie najlepszy pomysł na kołderkę, ale ją strasznie bawi odpinanie i zapinanie rzepek.”

Kołderka powstanie z 12 kwadratów, na które będą naszyte aplikacje. Znajdą się tam różne motywy: owoce w plecionym koszyku, rybka, pluszowy miś, kwiatek z listkami w doniczce, żaglówka, okienko z zamykanymi na rzep okiennicami, pszczółka, motylek, puchaty kot na płotku, zając z marchewką, kangur z kangurzątkiem i napis „kołderka Naty” (żeby nikt nie miał wątpliwości, do kogo należy ta kołderka-przytulanka).

Najbliższymi koleżankami Natki w internacie są dziewczynki z jej grupy: Aneczka, Agatka i Agnieszka. Dziewczynki otrzymają w prezencie „paluszkowe” poduszeczki wykonane przez MałgosięP