Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka dla Amandy


Kołderka dla Amandy, to  jedna z tych kołderek, które powstają natychmiast, bo jadna z nas zobaczyła dzieciaczka i wiedziała, że musi zrobic wszystko, żeby Mama mogła otulić swój skarb uśmichową kołderką. Tak było własnie z Amanda i Anną Weroniką. Anna Weronika dowiedziała się o Amandzie i po prostu wiedziała, że musi przygotować dla niej kołderkę. Przeczytajcie proszę, opowieść AnnaWeroniki o kołderce dla Amandy:

"Kołderka dla Amandy jest kołderką specjalną. Decyzja o jej powstaniu zapadła bardzo szybko. O małej, bardzo chorej Amandzie przeczytałam na stronach poznańskich Gazety Wyborczej. Nie mogłam przestać myśleć o tej małej, dzielnej dziewczynce, która zmaga sie z ciężką chorobą (rdzeniowy zanik mięśni). Musiała to być mięciutka kołderka, dla paluszków. O pomoc poprosiłam Ewę (evas) i Anię (koroneczkę). Evas w błyskawicznym tempie uszyła 3 kwadraciki z "fruwaczami": motylkiem, pszczołą i ważką, a Ania - koroneczka przesłała mi swój zapasowy kwadacik z gałazką pachnącego groszku i groszkiem w strączku (!!!!!). Ja uszyłam dwa kwadraciki - słonecznik i rumianek (tutaj specjalne podziękowania dla Ewy za niebieski polarek...). Kołderka jest z różowego polaru, i turkusowego i zielonego płócienka. Na spodzie ma mięciutką różowo - błekitną flanelkę.

Logo naszej akcji miałam całe szczęście juz wyhaftowane, a wizytówkę z naszymi imionami w ekspresowym tempie wyhaftowała Dorota (valentine).

Wielkim przeżyciem dla mnie była wizyta u małej Amandy. Obie jesteśmy z Poznania, a w dodatku okazało się, że mieszkamy niedaleko siebie.... Kiedy przyszłam, Amanda leżała na kanapie i była ubrana naprawdę elegancko. Mama założyła jej biało - różowe polarkowe ubranko, a na rączce malutka miała bransoletkę i pierścionek... jak prawdziwa dama. Ponieważ Amanda nie rusza się, paczkę rozpakowała jej Mama - Marzena. Kołderka bardzo się spodobała wszystkim domownikom i Amanda natychmiast została nią przykryta. Niedługo dziewczynka będzie miała nowe łóżeczko, więc kołderka została ofiarowana w samą porę.....

Kiedy Mama Amandy zobaczyła logo naszej akcji okazało się, że już o nas słyszała.

Specjalne podziękowania należą się Violi Szostak z Gazety Wyborczej. Gdyby nie jej artykuł i później pomoc w nawiązaniu kontaktu z Panią Marzeną nie mogłybyśmy Amandzie dać takiej mięciutkiej kołderki...."

Tutaj możecie przeczytać artykuł o Amandzie i jej kołderce.

Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderka