Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka Kubusia


W zgłoszeniu Kubusia do kołderkowego projektu przeczytaliśmy:

"Kubuś to bardzo dzielny 7 letni chłopiec, który bardzo lubi samochody i komputer. Zawsze radosny, usmiechniety z ufnością podchodzący do  życia. Jest przez wszystkich bardzo lubiany. Jednak choroba wbrew wszystkiemu postepuje. Kubuś choruje na "sarcomę ewinga". Teraz to świństwo umiejscowiło się w jego główce. Przechodzi przez kolejną chemioterapię i bardzo cierpi."

Stan zdrowia chłopczyka nie pozwalał na oczekiwanie na kołderkę, na której mogłyby się znaleźć np. ulubione przez chłopca samochody.  Kołderka powinna dotrzeć do Kubusia jak najprędzej, najlepiej przed zbliżająca się operacją. 

Jakiś czas temu Małgosia P. z Nadolic przygotowała kołderkę, która czekała na swojego nowego właściciela i wydawało nam się, że ta pełna zwierzątek kołderka ucieszy Kubusia, bowiem czy jest na świecie dziecko, które nie kocha zwiarzątek - chyba nie ma.  Tę właśnie kołderkę natychmiast wysłaliśmy do Kubusia.

Gosia - która kołderkę uszyła - tak o niej napisała:

"Kołderka składa się z 6 kwadratów i 12 małych z literkami. Literki prawie wszystkie wyszyła Lilka, ja zdążyłam wyszyć tylko A, a resztę ona wzięła na siebie i wykonała pracę w ciągu dwóch dni.
Kwadraty wykonały:

leopard - Lilka z Opola,
papużki - dudi (Agata z Tarnowca),
dwa kwadraty: struś oraz grupa wesołych zwierzątek - Magda z Tarnobrzega,
pozostałe dwa: krokodyl w kąpielówkach oraz tygrys na hamaku to moje dzieło (Gosia P, Nadolice).

Ja także ją szyłam, a materiał na spód podarowała Magda K. z Tarnobrzega. Na spodzie jest grupa bohaterów jakiegoś animowanego filmu o niedźwiedziu z niebieskiego domu i jego przyjaciołach.
Bardzo, bardzo się cieszę, że ta kołderka znalazła swojego właściciela! "


Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkaOto spód kołderki :))
 Kołderkę przekazała Kubusiowi Pani Dorota, która napisała do nas w sprawie ofiarowania przytulanki Kubusiowi. Mamy nadzieje, że nie będzie miała nic przeciwko temu, że zacytujemy ten e-mail.

"Kołderka dotarła do mnie 23-12. jeszcze w tym samym dniu pojechałam do Kubusia. Był bardzo zaskoczony ale i uradowany. Jak patrzył na zwierzaki z  kołderki zapytał skąd Panie wiedziały, że to jego ulubione? Czytał napisy i literki. Chodzi do pierwszej klasy i lubi odgadywać co gdzie jest napisane.

Mama Kubusia była bardzo wzruszona i prosiła aby bardzo wszystkim Paniom podziekowć za radość sprawioną Kubusiowi. Zdjęcia zrobiłam dzisiaj jak poszłam z córką na zmiane opatrunku. Mama Kubusia
powiedziała, że ze wszystkich prezentów świątecznych ta kołderka sprawiła mu najwięcej radości. Ja jeszcze raz dziękuje ze swojej strony za pracę i serce jakie wszystkie Panie wkładacie we wszystkie kołderki. Wszywacie w nie siłę i dobre myśli. Dziekuje

Dorota"

Razem z e-mailem otrzymaliśmy zdjęcia Kubusia z kołderką, za które bardzo dziękujemy.