Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka dla Ani I..


Kołderka została przekazana 23 letniej Ani chorej na zespół Cornelii de Lange.

Przygotowaniem tej kołderki zajęła się wspaniała grupa poznańskich hafciarek (i nie tylko hafciarek), które postanowiły własnymi siłami wyhaftować wszystkie kwadraty na kołderkę oraz samodzielnie kołderkę uszyć.

Na kwadracikach są tzw "grube zwierzaki" wyhaftowane przez:

Asię, Gosię B.,  Agę, Iwonę, Mirę, Annęweronikę, Wiesię, Gosię C.,Valentine, Moni, Beatę i Ewę. Logo na kołderke wyhaftowała  Gosia B.

Kołderkę uszyła  - Ania Pierzchała. Jest to pierwsza kołderka uszyta przez Anie w tym projekcie, ale na pewno nie ostatnia. Imię i nazwisko Ani doszyte z tyłu kołderki wyszyła Annaweronika

Ania tak pisze o poznańskich kołderkach:

"Zupełnie nie wiem od czego zacząć opis prac nad kołderkami z Poznania. Hmm.... może od tego, że główną organizatorką i "nieformalną liderką" (hehe) jest Annaweronika. To ona wymyśliła, że skoro szyjemy kołderki po raz pierwszy, to mają być proste i nieskomplikowane, żeby się nie zniechęcić w trakcie pracy.
Materiał miał być inny, ale przypadkiem trafiłam na taki i go kupiłam, dzięki temu zwierzaki wyglądają jakby były na łące :o) Bardzo zależało mi na tym, żeby kołderka była harmonijna i w pewnym sensie jednolita, ponieważ hafty są z tej samej serii obrazków. Nie chciałam, żeby między i tak już kolorowym tłem i ozdobnikami, zgubiły się zwierzaki. A kolory są bardzo intensywne i radosne, żeby zagłuszyć szpitalny klimat.
"Na wszystkie moje dziwne pytania dotyczące szycia kołderki i pikowania, cierpliwie odpowiadały Eva i Anna B. za co im bardzo dziękuję.


To zdjęcie z jedego ze  spotkań poznańskiej grupy hafciarek. Dziewczyny chwala się reporterce pewnej gazety gotowym wierzchem nowej kołderkiOto gotowa, nilutka i mięciutka kołderka.

Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkaAnia ma 12 letnią siostrę, dla której dziewczyny z Poznania przygotowały poduszeczkę. Newtona na poduszkę haftowała Valentine a uszyła ją Annaweronika.