Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka PatrykaKołderkę dla Patryka uszyła Ania z Wrocławia (kankanka) i osobiście przekazała ją chłopcu. Takie spotkania są zawsze pełne wzruszeń. Trudno opisać co wtedy czujemy i jaka niezwykła więź się wtedy rodzi między nami i obdarowywanym dzieciaczkiem i jego bliskimi. Tego trzeba doświadczyć.  Wtedy najlepiej się rozumie jak duże znaczenie dla chorego dziecka i jego Rodziny ma kołderka, bo oprócz tego, że jest piękna i kolorowa, i każde dziecko otulone taką kołderka wygląda niezwykle i wyjątkowo, to niesie ona zawsze nadzieje i  daje świadomość, że nie jest się samym. 
Przekazując kołderkę choremu dziecku leciutko wkraczamy w prywatny świat jego i jego najbliższych. Czasami piszemy o tym, ale robimy to dlatego, żeby pokazać, że haftowanie kwadratów i szycie z nich kołderek ma ogromny sens i zachęcić kolejne osoby do przyłączania się do kołderkowej akcji.  Bardzo trudno jest zachować granice między prywatnością obdarowywanych a  chęcią  powiedzenia jak największej ilości osób "Jeśli potraficie pomóc w powstawianiu kołderek, to zróbcie to" Mamy nadzieję, że  kilka zdań, które napisała kankanaka będą odebrane jako chęć pokazania istoty kołderkowego projektu a nie ingerencja w prywatność Patryka i jego Rodziny

"Kochane! Moja pierwsza kołderka 340 szyta dla Patryczka dzisiaj trafiła do dziecka, razem z nią piękna podusia dla braciszka Oskarka, oraz piękne karteczki dla rodziny. Każdemu napisałam kilka ciepłych od serca słów w swoim i Waszym imieniu.
Nie będzie fotoreportażu z wręczania prezentu bowiem uznałam, że tak chore i cierpiące dziecko nie może być obiektem fotograficznym.
Powiem tylko, że ucałowałam, pogłaskałam, i przekazałam dotknięciem Wasze i swoje myśli. Patryk odpowiedział uściskiem na mój dotyk, ale nie jestem pewna czy była to zamierzona reakcja. Natomiast mama chłopców wtuliła się we mnie, ciepło i serdecznie, jak w najlepszą przyjaciółkę, jak w powierniczkę, łzy były i brak słów. I to była czarodziejska chwila, dla której warto było kończyć szybko o 2:30 w nocy kołderkę.
Nawet jeśli Patryk nie jest świadom otrzymania kołderki reakcja jego Mamy była wzruszająca. Młodszy braciszek wtulił się w podusię (kasi.winnej). Uściskał mnie, dał buziaka.

(...)."


Na  kołderce znalazły się kwadraciki wyszyte przez:

1. Gracz - Ewelina-Jaworzno,
2. Żaglówka - Helena,
3. XIX wiek - Ela-Supraśl,
4. Radosny delfinek - nie podpisany przez hafciarkę :(
5. Tygrysek -
nie podpisany przez hafciarkę :(
6. Ptaszek - Wanda-Żnin,
7. Krowa - Wanda-Żnin,
8. Kogut, świnka, myszka - Krystyna-Lipiany
9. Kangurek - Kasia,
10. Kwadracik z imieniem eBeata,
11.Piesek w doniczce - Polinezja,
12.Piesek z chusteczka - Polinezja.


Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkaOskar- brat brat Patryka otrzymał cudowną poduszeczkę uszytą  przez Anie z Warszawy.