Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka dla MonikiTę piękną kołderkę uszyła dla Monisi MKatarynka (Kasia) . W trakcie szycia Kasia pokazywała nam jak wygląda  kołderka i opisywała kolejne etapy jej powstawania. Tutaj możecie prześledzić co się po kolei działo z kołderką.

Kwadraty na kołderkę dla Monisi wyhaftowały: Agnieszka z Krakowa, Monika z Krakowa, Grazia z Zabrza, Renata z Kielc, Ela z Tarnowa, Asia z Czernichowa, Magda z Elbląga, Magda-Słonko z Wrocławia.

Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkaMartusia, siostry Moniczki, otrzymałą poduszeczkę z  piękną królewną w złotej koronie i kolii. Kwadrat na tę poduszeczkę wyhaftowała Renia z Kielc (atunia), a poduszeczka uszyla MKatarynka.Spacjalnie dla Moniki Dani z Niemiec przygotowała własnoręcznie trójwymiarową karteczkę z księżniczką Barbi, na której MKatarynka napisała życzenia dla Monisi.Dla Wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie prezentów dla Monisi i Martusi  i Wszytkich, który uczestnicza w uśmiechowym projekcie, niezapomnianym przeżyciem jest list, który otrzymaliśmy od Mamy dziewczynek:

"Szanowne kołderkowe ciocie
Bardzo, bardzo dziekujemy za wspaniały prezent jaki otrzymały dzisiaj rano moje córeczki. Obie piszczały z radości i wciąż leżą w łóżeczku otulając się tym "cudem". Nie mogłyście drogie Panie lepiej trafić... Rano po raz kolejny byłysmy w labolatorium na pobraniu krwi a gdy weszłyśmy z wielkim żelem do domu zjawił się pan listonosz i żal znikł....

Monika we wtorek 15 lutego ma operację nóg więc nasza kołderka przejdzie już wkrótce chrzest w Klinice w Swarzędzu koło Poznania. Jestem pewna że dzięki niej ból i strach Moniki bedzie znacznie mniejszy.

Jeszcze raz bardzo gorąco dziękuje wszystkim kołderkowym ciociom za wszystkie piekne księżniczki i tak wspaniale uszytą kołderkę. Macie Panie wielki dar w rękach i WIELKIE SERDUCHA bo kołderka promieniuje dobrymi fluidami. Zawsze gdy na nią spojrzę będę czuła Wasze wsparcie, szczególnie w dniach zwątpienia gdy dopada mnie depresja. Więc ten prezent dla Moniki jest też lekarstwem dla jej rodziców.

Ps Właśnie zaglądnęłam do pokoiku dzieci (bo strasznie tam cicho) Martusia zasnęła przytulona do podusi. Wcześniej wspomonała żę teraz będzie miała tylko bajkowe sny bo ostatnio zrywała się w nocy z płaczem, gdyż śniły jej się koszmary... Moniczka dyskutuje z postaciami na kołderce w sobie tylko zrozumiałym języku trzymając w rączce karteczkę z Barbie.

Dziękuję za te chwile radości.....

Wkrótce prześlę zdjęcia z kołderką.

Buziaczki od Moniki i Martusi
Najcieplejsze na świecie uściski od rodziców"


Dzisiaj (17.02.2005r.) otrzymaliśmy kolejnego e-maila od Mamy dziewczynek i ........cieszymy się jak małe dzieci:

"Jeszcze raz bardzo dziękujemy za kołderkę, która utuliła wielkie łzy małego dziecka. Monika nawet nie spojrzała na przyjemną i pachnacą pościel w Klinice. Przez cały czas towarzyszyła jej kołderka pełna Waszej dobroci. Przed Moniczka 4 miesiące w gipsie, który siega od czubków palców stóp aż po pośladki. Monika i kołderka już się zaprzyjaźniły więc z pewnością wchłonie nie jedna jeszcze łze i "usłyszy" niejedną tajemnicę.
DZIĘKUJĘ

Zdjęcia wykonane zostały za pomocą aparatu z komórki wiec nie są najlepszej jakości. mam nadzieję że będzie cos widać.
Pozdrawiamy całą rodzinką."

Moniczko, całujemy Cię bardzo, bardzo mocno,  jesteś bardzo dzielną dziewczynką. Niech kołderka uchroni Cię przed wszystkimi smutkami. Kiedy przytulisz się do niej kołderkowe ciocie będą razem z Tobą  i będą głaskały Cię  po główce i szeptały: "wszystko będzie dobrze".

Pierwsze chwile z kołderkąPodziwianie kołderki

Monika przed operacją w SwarzędzuPo operacjiPodziwianie gipsu, pierwsze próby akceptacjiNoc po operacji - maraton bajkowy