Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka WikiKołderkę i poduszeczkę dla Wikuni uszyła Ania z Wilkowa (AniaB). Ania też napisała kilka sów o powstawaniu tej kołderki:


"Kołderkę
Gdy zobaczyłam zgłoszenie Wiki i obejrzałam sobie zdjęcia ślicznej panienki, od razu wiedziałam, że to ja muszę uszyć kołderkę dla niej. Ponieważ Wiki lubi postacie z bajek Disneya, ciocia Tesia przysłała mi dwa pasujące tematycznie kwadraty, ciocia Karolinaz Konstancina  ekspresowo wyszyła kwadrat z Kubusiem Puchatkiem i imieniem Wiki, trzy kolejne kwadraty wybrałam spośród haftów moich uczniów.

Chyba z rok temu ciocia Ola z Warszawy przysłała mi urocze materiały patchworkowe, które jakby specjalnie czekały właśnie na Wikusiową kołderkę. Na dodatek ciocia Ania z Warszawy przysłała mi bajerancki materiał na tył kołderki.

Szycie tej malutkiej kołderki było dla mnie prawdziwą przyjemnością, mimo, że nie obyło się bez prucia. W trakcie szycia kilka razy zaglądałam sobie na bloga Wikusi, żeby lepiej poznać małą księżniczkę.
Bardzo śpieszyłam się z szyciem, ponieważ wiem, że Wikusię w niedługim czasie czeka kolejna operacja. Mam nadzieję, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem, a wesołe postacie z kołderki pomogą jej przetrwać trudne chwile.

Wiki ma starszą siostrę Anitkę, uszyłam więc specjalnie dla niej poduszkę z piosenkarką.autorki haftów:

Kołderka:
- Kubuś Puchatek i imię Wiki - Karolina z Konstancina
- Prosiaczek - Joanna z Belgii
- Kaczor Donald - Julitka z Jordanowa (SP Gościkowo)
- Bratanek kaczora Donalda - Edytka z Jordanowa (SP Gościkowo)
- Myszka Mickey - Ania z Warszawy
- Myszka Minnie - Edytka z Jordanowa (SP Gościkowo)

Poduszka Anitki"
- Piosenkarka - Edytka z Jordanowa (SP Gościkowo)

Poduszka Wiki:
- Jelonek i imię Wiki - Martyna i Karolina z Jordanowa"


Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkaPoduszeczka dla WikuniPoduszeczka dla AnitkiOd Mamy Wikuni otrzymaliśmy wzruszające podziękowania i cudowne zdjęcia małej księżniczki z kołderką:

"Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją pomoc i przyjaźń."

Witajcie kochane ciocie kołderkowe te słowa tyczą sie do was nie potrafię znaleźć słow aby Wam podziekowac za śliczną kołderę i podusię dla naszej małej kruszynki WIKI. Kołderka jest prześliczna Wiki oszalała na jej widok. Ciocia Ania jest najukochańszą ciocią kołderkową na świecie jest przemiła i przesympatyczna włożyla tyle serca w tą kołderkę i jeszcze sama osobiście ją przywiozła. Kołderka pojedzie z nami na wakacje i do szpitala z Wiki na kolejną operację.  Wizyta byla miła bardzo miła tylko szkoda ze taka krótka. Ciocia Ania odjeżdżała a Wiki płakała.

Jeszcze raz bardzo bardzo dziękujemy MONIKA MAMA WIKI"


Teraz pora na zdjęcia, po obejrzeniu których, kołderkowa ciocia Magda z Tarnobrzegu napisała :

"Nieprawdopodobne, co oczy dziecka mogą oddać-najpierw lekka obawa-co tam w tym papierze, potem zaciekawienie, zdumienie i RADOŚĆ!!!"