Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka GabrysiKołderka Gabrysi  zaczęła powstawać na kolejnym już spotkaniu  Krakowianek w Małopolskim Centrum Szycia i Robótek Ręcznych. Ekipie szyjącej przewodziła Keetey a ekipę tę tworzyły również Ena, Kangurka i Magda. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, że dziewczyny szyją tę kołderkę właśnie dla Gabrysi.  Otrzymały komplet sześciu  prześlicznych kwadratów i starały się, najlepiej jak potrafią,  uszyć z nich kołderkę dla jakiegoś maluszka, który będzie jej któregoś dnia bardzo potrzebował.
Dziewczyny wymyśliły bardzo pomysłowy sposób na oprawienie kwadracików i niezmiernie się napracowały, żeby wszystko wyszło dokładnie tak jak sobie zaplanowały - a nie było to proste, bo  wybrany wzór wcale nie jest łatwy do uszycia.  Jak widać poradziły sobie doskonale i powstała śliczna i doskonała w każdym calu kołderka.  Wszystko jest w niej przemyślane i  idealnie wykonane.  Ogromnie się cieszymy, że w kołderkowym projekcie mamy takie zdolne i pełne zapału do pracy  ciocie :)

Autorką wszystkich nieziemsko pięknych kwadratów z serii dzieci przebranych za zwierzątka są Jola z Grudziądza (krecik, bażant, paw, jeleń i pająk) i Ika z Lublina (żółwik).

Kiedy już wiedzieliśmy, że właścicielką tej kołderki będzie Gabrysia Keetey wyszyła śliczny szyldzik, który został doszyty do kołderki.

Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkaPoduszeczkę dla Oli - siostry Gabrysi przygotowała KeeteyKeetey, która wysyłała prezenty do dziewczynek otzymała taki przemiły e-mial:

"Droga Pani Kasiu
Serdecznie dziękuję w imieniu swoim i moich dziewczynek za wysłaną kołderkę dla Gabrysi i podusię dla OLi . Radości nie było końca, piękny prezent sprawiły nam Kołderkowe Ciocie i Wszystkim Ciociom wielkie podziękowania .
Mieszkam z siostrą i rodzicami, wszyscy domownicy, znajomi i reszta rodziny nie mogli się napatrzeć na przecudne wykończenie , pracę i serce włożone w pracę w wykonaniu kołderki i podusi .
Ola, starsza córka jest tak zachwycona i cieszyła się jak dziecko ( a ma już 14 lat), nie rozstaje się teraz z poduszeczką. Gabrysia ma duże uszkodzenie mózgu i niestety nie potrafi wyrazić zadowlenia z przesłanego prezentu. Ale jestem pewna że kołderka będzie jej służyć i tak się do niej przyzwyczai, że nie będzie mogła się również z nią rozstawać.
W najbliższych dniach prześlę zdjęcia z moimi dziećmi wtulonymi zarówno w kołderkę jak i poduszeczkę.
Jeszcze raz ślicznie dziekujemy i pozdrawiamy wszystkie ciocie haftujące i szyjące :)

Pozdrawiam
Marlena z dziewczynkami :)"


Tak powstawała kołderk dla Gabrysi: