Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka Mateuszka Sz.Kołderka dla Mateuszka została powstawać  na kołderkowym spotkaniu szyciowym, które odbyło się w czerwcu 2007 roku w Lublinie. Co jakiś czas kołderkowe ciocie organizują takie spotkania w różnych miastach, wspólnie szyją kolderki i poduszeczki oraz  uczą nowe osoby chcące przyłączyć się do szycia.

Nad kołderka, która otrzymał Mateuszek pracowały Goska i Beata z Lublina oraz  MagdaC z Warszawy. Nie udało się uszyć do końca kołderki na spotkaniu, dlatego Magda zabrała kołderkę do Warszawy z mocnym postanowieniem ukończenia jej. Właśnie wtedy otrzymaliśmy prośbę o podarowanie kołderki  Mateuszkowi, na której będą przyjaciele ze Stumilowego Lasu, samochody i zwierzątka. Od razu pomyśleliśmy o kołderce, którą kończyła szyć Magda. Magda dostała jeszcze za zadanie wyhaftowanie szyldziku z imieniem chłopca :).  Z wszystkich obowiązków Magda wywiązała się wzorowo i przytulna, kolorowa i pięknie uszyta i wypikowana  kołderka mogła zostać wysłana do chłopczyka.

Oto lista autorek kwaracików, z których powstała kołderka:

1. Kubuś Puchatek z Kłapouchym - BasiaG,
2. Smerf - KG, Leszno,
3. wywrotka - Maja DG,
4. żaglówki - Sara, Warszawa,
5. lew - Halina, Jasło,
6. zielona ciężarówka - Ela - PT.


Jeśli ktoś sie zastanawiał, czy udała nam sie przygotować kołderke, która ucieszyła Mateuszka, to zapraszmy do przeczytania  e-maila od Rodziców chłopczyka )

"Witam serdecznie. Dzisiaj dotarła do nas kołderka dla Mateuszka, poprostu cudo.Warto było czekać ,żeby zobaczyć radosny uśmiech na twarzyczce Mateuszka. Jego reakcja była wspaniała pokazywał paluszkiem na wszystkie obrazki i trzeba było je nazywać, a potem poprostu przytulił się do kołderki .Wszystkim Ciociom kołderkowym serdeczne podziękowania i całuski od nas wszystkich, dziekujemy także za miłe słowa które do nas dotarły.Pozdrawiamy serdecznie. Rodzice Mateuszka.
"


Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkazapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z szyciowego spotkania