Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka Grzesia M.Kołderkę dla Grzesia uszyła Jola ze Szczecina (Jolcia) i tak napisała o jej szyciu:

"Mama Grzesia napisała nam, że jej synek lubi słuchać piosenek i wierszyków. Teraz mama będzie mogła mu czytać wierszyki prosto z kołderki.
Kołderkę szyłam ja - Jolcia ze Szczecina. Kwadraciki wyszyły:Ola_M (Ola Lyski), kresek (Monika), ewa-K_K (Ewa-K-K), eBeata (eBeata W-wa), Rablinka (Rablinka), WandaS (Wanda Żnin), Halina t. (Halina Jasło), renats (Renata Jasło).

Kiedy otrzymałam kwadraty na kołderkę, poczytałam wierszyki... wyobraziłam sobie książki z bajkami. Tak właśnie powstały książeczki, do poczytania dla Grzesia. Można więc poczytać o słoniu, co wcale nie trąbi na trąbie, o rybce, co pływa szybko, o biedronce... i jeszcze innych zwierzątkach.
 

Jest też tam książka pod tytułem "Grześ" - zamknięta... ale wiem, że kiedy ją czytelnik otworzy znajdzie ciekawą historię o chłopcu, który ma 4 latka i lubi bawić się piszczącymi zabawkami, lubi słuchać piosenek i wierszyków."


Zapraszamy na kołderkowe forum i poczytanie o tym jak Jolcia  szyła  kołderkę.

Kwadraciki na tę kołderkę dzielnie wyhaftowały:

1. duża i wyraźna świnka - Ola_M (Ola Lyski),
2. słonik - kresek (Monika),
3. kogut - ewa-K_K (Ewa-K-K),
4. żyrafa - ewa-K_K (Ewa-K-K),
5. rybka - eBeata (eBeata W-wa),
6. wąż - Rablinka (Rablinka),
7. krowa- WandaS (Wanda Żnin),
8. biedronka - Halina t. (Halina Jasło),
9. imię - renats (Renata Jasło).


Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderka
Taką poduszeczkę podarowaliśmy  Oli - siostrzyczce  Grzesia. Poduszeczkę uszyła  Ena z Krakowa Z ogromną radością przyjęliśmy wieści, że kołderka spodobała się Grzesiowi i z równie wielką radością oglądaliśmy zdjęcia Grzesia z jego przytulanką

"Droga Ciociu Jolciu

Długo się nie odzywaliśmy ale wszystko to jest wynikiem szoku wywołanego arcydziełem jakie do nas dotarło:) Ciociu kochana kołderka jest przepiękna.... Wyhaftowane obrazki wyraźne, cudnie kolorowe, podpisane zabawnymi wierszykami, całość pięknie pozszyszawa i wypikowana, no i sam pomysł... Nobla wart:)
Połączenie kolorowych obrazków z wierszykami, piosenkami i dźwiękonaśladownictwem salwy słonecznego śmiechu u brzdąca wywołuje... Myślę, że kołderka wielu jeszcze wrażeń Griszce dostarczać będzie, pozytywne emocje wyzwalać, a na wyjazdowych turnusach rehabilitacyjnych o domku i przyjaciołach przypominać. Książeczki prawie jak żywe, dużo radości Griszce dostarczyły. Smyk w odkrywcę się przeistoczył badając rączką każdy kwadracik z osobna, strukturę obrazeczków sprawdzał, buziaczek otwarty przy czytaniu wierszyków miał. Przydatność prezentu na leżąco i na siedząco sprawdzał, domagając się posadzenia, a następnie z  nie schodzącym z ust uśmiechem do leżenia raz po raz przechodząc miękkości kołderki doswiadczał :) Jednym słowem zabawa na całego... Obecnie jesteśmy na etapie dobierania do każdego obrazeczka ulubionej Griszkowej piosenki... i ustalania odgłosów jakie każde ze zwierzątek wydaje... mały problem z żyrafką mamy:)
        Na Twoje rece Ciociu Jolu składamy serdeczne podziękowania wszystkim ciociom biorącym udział w tym projekcie, za włożone serce w pokolorowanie igłą rysunków:), za niesienie radości, za to, że jesteście i rozjaśniacie szary świat dzieciaczków, a szczególne całusy Griszka przesyła cioteczkom zaangażowanym w tworzenie jego bajecznej kołderki i ślicznej podusi dla Oli... Życzymy Wam cioteczki nieustającego zapału i wciąż nowych pomysłów do tworzenia słonecznych niespodzianek dla małych skrzatów... 
            W załączeniu przesyłamy kilka fotek i obiecujemy, że nie zapomnimy o Was:)"