Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka dla Dominika


Kołderkę dla Dominika i poduszeczke dla jego siostrzyczki  Natalki uszyła Kasia z Opola. To pierwsza kołderka uszyta przez Kasię u uśmiechowym projekcie.  Przeczytajcie proszę, co napisała Kasia o swoim udziale w powstaniu kołderki:

"To byl impuls. Moje poszukiwania i buszowania w sieci zawsze wygladały inaczej, całkiem niespodziewanie natknęłam się na akcje "za jeden uśmiech", zaproponowalam szycie poduszek, zrozumiałam, że potrzeba uszyć kilka. Evas "zgarneła" mnie do szycia kołderki. Czemu nie. Nie boje się szycia, lubie to zajęcie. 
Pierwszy dreszczyk to oczekiwanie na kwadraty. Dotarły i oniemiałam........widziałam sporo na stronie z innych kołderek, ale wizja okazała sie fantastyczniejsza od obrazu w monitorze. To istne cudeńka! Zapałałam wielką rządzą nauczenia się haftować!!!  Niech no tylko znajdę czas.

Kwadraciki badzo się spodobały moim córeczkom. Najmniejsza z nich 3,5 letnia Justynka, gdy usłyszała, że będzie z nich kołderka dla chorego chlopca Dominika, powiedziala że Anitka (jej koleżanka "na niby") też jest chora i też potrzebuje taką kołderke.  Oooooo, jeszcze kilka innych osób było równie potrzebujących jak  Anitka.
Szyło się wesoło, wciąż ktoś zaglądał do pokoju, gdzie na podłodze porozkładałam kwadraty, pomocników i asystentek miałam wiele. Koleżanki moich starszych córek również wpadały w zachwyt, zaglądały często sprawdzić czy już naszyłam kolejny pasek z kwadratami na ociepline.

Szyłam na żywioł, wyciągnęłam pierwszy pasujacy mi materiał z mojej szmaciarni, pocięłam, potem do tego dopasowałam drugi...postanowiłam pobawić się kolorami. Miałam problem z niebieskim materialem na rame,widzialam go oczyma wyobraźni, lecz nic dostępnego w domu nie przypominało mi mojej wizji. Evas też nie miala. Poszłam na mały kompromis, może kolor nie jest idealny, ale plan zrealizowany.
Spód podesłała Evas z puli materiałów zgromadzonych dla kolderek. Kwadrat na poduszeczke wydal mi sie tak słodziutki, miałam więc wizję słodkiego różu, chyba nie wyszła z tego połaczenia zbyt mdląca słodycz?
Kolejny dreszczyk przyszedl gdy na Forum przeczytalamo dekatyzowaniu kwadratow. Kołderka uszyta, materialy zdekatyzowalam, ale kwadraty nie. Pranie, oczekiwanie... Wszystko przeżylo i kolderka i poduszka i ja też.

Szkoda, że nie było mnie w chwili otrzymania tajemniczej paczki przez Dominika i jego siostrę. Wiem, że to miała być dla nich wielka niespodzianka, rodzice nic o akcji nie wiedzięli, wszystko zorganizowała ciocia chłopca.Chwała jej za to!

To tyle:))
Kaś"

Kwadraty na tę kołderkę  wyhaftowały: Klaudia z Warszawy, Ipsi z Poznania, Ola z Kościana, Henia  ze Śremu, Celina z Elbląga, Grazia z Zabrza, Lilka, Dzidka i Kasia z Katowic.

Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkaPoduszeczka dla Natalki, siostry Dominika  - przygotowana przez Kasie i Anie z Elbląga.


Kilka dni temu Kasia, która uszyła kołderke i poduszeczkę i oba prezenty wysłała do Dominika i Natalki, otrzymała tradycyjną drogą pocztową list od Mamy dzieci:

"Szanowna Pani
Pozdrawiam panią gorąco i chciałabym podziękowac za wniesienie trochę radości w nasze smutne życie. Bardzo się wzruszyłam tak miłym gestem.
Córka bardzo się ucieszyła i wszystkim chwali sie jaki to śliczny prezent dostala. Dominis też widać zadowolony, lubi się tulić do swojej nowej kolderki.
Kończąc składam na pani ręce podziekowania dla wszystkich, którzy włożyli trud pracy w tak piękne rzeczy. Cóż mogę jeszcze dodać: tak trzymać!
Naprawde robicie wielką radość.
Pozdrawiam
Agnieszka Biesiadowska"