Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka Dawidka Ł.Kołderkę dla Dawidka uszyła Renia  ze Słupska (ReniaS).  Kołderka ta czekała na miłośnika samochodów i przede wszystkim straży pożarnej, więc kiedy otrzymaliśmy prośbę o kołderkę dla Dawidka, który kocha straż pożarną  razu pomyśleliśmy o tej kołderce.  Ula z Warszawy  (cebulka) wyszyła na kwadraciku z wozem strażackim imię chłopczyka i kołderka szybciutko powędrowała do Dawidka, bo chłopczyk przechodzi właśnie ciężkie leczenie i bardzo potrzebował kołderki - przytulanki.

Dawidek widział wcześniej kołderkę Klaudii, na którą kwadraciki wyhaftowały dzieci ze szkoły w Gościkowie i chciałby, żeby dla niego też dzieci wyhaftowały kwadraciki, ale trwałoby  to wiele długich miesięcy, więc zdecydowaliśmy się na podarowanie Dawidkowi kołderki uszytej z kwadracików wyszytych przez kołderkowe ciocie. 

Kołderka uszyta przez Renię jest nieprawdopodobnie śliczna. Setki  kolorowych paseczków pozszywane ze sobą tworzą  bajecznie kolorową mozaikę, która nigdy się nie znudzi i zawsze będzie cieszyć. 

Kwadraciki na tę kołderkę zostały wyszyte przez:

1. piesek - eBeatala (Beata z  Warszawy),
2. karetka pogotowia  - Aniuś,
3. Smerfy - Sarna z Warszawy,
4. garbus  - Marta S. z Grudziądza,
5. piesek Clifford - Mariola z Grudziądza,
6. zajączek leżący na łące - Maja DG,
7. zajączek siedzący na łące -  KG Leszno,
8. chłopczyk  - KG Leszno,
9. łaciaty piesek - K z JP,
10. straż pożarna - Ela PT,
11. Mysia - busia,
12. betoniarka - Basia, Śrem.Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkaDzielnej Karolince - siostrzyczce Dawidka podarowaliśmy poduszeczkę uszytą przez Ewę z Krakowa (Pierzastą) z kwadracika wyszytego przez Carol z Warszawy na którym Ewa wyhaftowała imię dziewczynki.Bardzo dziękujemy za wzruszającego e-miala, którego otrzymaliśmy od Mamy Dawidka i Karolinki i bardzo się ciszymy, że prezenty spodobały się dzieciom.

"Pani Ewo,
Odpowiem krótko bo późna już pora: SĄ!!!! Kołderka i podusia. Są cudowne, wspaniałe, przepiękne. Dzieci są zachwycone i oczywiście śpią ze swoimi nowymi skarbami. Zrobiłam kilka zdjęć, które postaram sie przesłać.
Na kołderce był nawet Clifford -Wielki Czerwony Pies i Wielka Miłość Dzieci! i wóz strażacki, i betoniara, i karetka pogotowia,i pies Ciapek,i szalony zając...,a na kartce wyścigówa "Hot wheels" ... Dawid oglądał to wszystko jak film.
Teraz chcielibyśmy tylko podziękować bardzo, bardzo. Łza mi sie w oku kręci jak popatrzę na to, ile dobroci, pracy i zapału jest w tych pięknych rzeczach. Bardzo dziękujemy.
Jutro wracamy na co najmniej miesiąc na kolejną ciężką kurację. Kołderka oczywiście pojedzie z nami i prosimy wszystkie Ciocie o modlitwę i dobre myśli o Dawidku-Strażaku.

Prawdopodobnie Świeta spędzimy w szpitalu, ale dla mnie nie ma to teraz większego znaczenia. Oby tylko wszystko było dobrze, tj.aby nie było żadnych powikłań.  Mam nadzieję, że będę mogła odezwać się wkrótce i przesłać kilka zdjęć.

Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy.
Pozdrawiamy,
Mama z Dawidkiem i Karolinką"