Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka dla Agusi


Mama tak napisała o Agniesi:

"Agnieszka Wysocka, ur. 31.05.2004 w Szczecinie z wadą genetyczną o nazwie "Zespół Edwardsa", wada jest nieuleczalna, dzieci dożywają najczęściej do jednego roku. Agniesia ma wrodzoną wadę serca - wspólny kanał przedsionkowo - komorowy oraz brak jednej zastawki, karmiona jest przez cały czas jest sondą do żołądkową. Aktualnie przebywa w szczecińskim szpitalu na oddziale kardiologicznym, jest po operacji na serduszku, którą miała w Poznaniu. Agnieszka ma przykurcza całego ciała, zdeformowane palce u rąk, bardzo słabą odporność - szybko łapie wirusy i bakterie, bardzo duże upośledzenie umysłowe, jej aktualna waga ciała 3 kg. Agniesia ma teraz 5 miesięcy, a mieliśmy ją w domu zaledwie 4 tygodnie. Kochamy ją bardzo mocno, staramy się nie załamywać i walczyć o nią. Bardzo gorące podziękowania dla lekarzy i pielęgniarek z szczecińskiego szpitala przy Uni lubelskiej, za bardzo dobrą opiekę oraz pomoc w codziennym życiu Agniesi jak i naszym "

Kołderke dla Agusi uszyła Babrara Grygiel. Jest to pierwsza kołderka, która Basia uszyła i tak wspomina jej szycie:

"Pod koniec listopada w skrzynce znalazłam dużą, szarą kopertę, w której przyjechało do mnie sześć przecudnej urody kołderkowych kwadratów. Kwadraty są dziełem:

Myszka Domowa - LILKI
Piesek - Przytul mni -  JADZI z Wrocławia
Myszka luzakek -  GOSI z Wrocławia
Śpiący Miś -  tajemnicza MP z Wrocławia
Imię Agusi  -  BOGUSI z Olsztyna
Mięciutka Kaczuszka - GOSI z Wrocławia
Kołderkowe Logo - KRYSI z Białegostoku

Przyznam szczerze, że kiedy te wszystkie śliczności zobaczyłam, dech mi zaparło i dopadły mnie wątpliwości -  CZY JA TEGO WSZYSTKIEGO NIE POPSUJĘ.
Dopiero gdy udało mi się zgrać pierwsze szwy, zobaczyłam, że wybrane przeze mnie płótna nie "gryzą" się ze sobą (chyba) i nie przytłaczają kolorami tego, co w tej kołderce najważniejsze, czyli  Waszych ŚLICZNYCH, haftowanych kwadratów, nabrałam odwagi i praca poszła sprawnie. Było mi o tyle łatwiej, że kiedyś (kiedy miałam więcej czasu, a w sklepach było tylko białe płótno i tetra) szyłam różne rzeczy. Poza tym w każdej trudnej sytuacji mogłam zajrzeć do instrukcji Evy z patchworkowa - Eva, jeszcze raz, naprawdę WIELKA RZECZ.

Nie umiem powiedzieć ile satysfakcji mi przyniosła ta praca.  Mam nadzieję, że tyle samo radości da również małej Agusi"


Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkaA to Basia i uszyta przez nią kołderka.To urocze zdjęcie Agusi i jej kołderki