Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka Kewina S.Kołderkę dla Kewina  uszyła Jola ze Szczecina ( Jolcia). Wszystkie kwadraty na tę kołderkę prześlicznie wyhaftowała Ela z Supraśla. Każdy z tych kwadracików to małe dzieło sztuki, razem tworzą niezwykłą, ilustrowaną encyklopedię dla miłośnika morskich przygód.  Można całe godziny spędzić przyglądając się wyhaftowanym motywom i za każdym razem odkrywać w nich coś nowego, niezwykłego.  Bardzo żałujemy, że zdjęcia nie potrafią oddać całego piękna tych haftów. 

Wyszyte kwadraciki zostały oddane w zdolne rączki Joli, która wyczarowała z nich nieziemsko piękną morską kołderkę.  Z maluteńkich  skraweczków materiału Jolcia  uszyła latarnie morskie,  żaglówki, gwiazdy. Są też  flagi literowe - te malutkie na samej górze kołderki - tutaj podajemy link do strony, która pomoże Państwu odczytać jaki napis jest ułożony na kołderce - życzymy miłej zabawy :). Na dole strony pokazujemy kilka zbliżeń poszczególnych elementów kołderki - te zdjęcia pokazują jak niezwykle  pięknie została uszyta kołderka.

Ela przygotowując kwadraciki nie wiedziała dla jakiego dzieciaczka zostanie przeznaczona uszyta z nich kołderka, więc na jednym z kwadracików wyszyła dwóch malutkich marynarzy i resztę kwadracika pozostawiła wolną na wyhaftowanie imienia dziecka. Kiedy się dowiedzieliśmy, że kołderkę otrzyma Kewin Karolina z Konstancina (kk_karol) wyszyła na nim imię chłopca i ukochanego  przez niego delfina.

Wiemy, że kołderka i poduszeczka spodobały się Kewinowi i Laurze  - otrzymaliśmy od Mamy śliczne podziękowania, nie obyło się bez łez wzruszenia.  Od Mamy usłyszeliśmy "że świat jest wspaniały skoro są ludzie, którzy robią takie rzeczy dla innych"  i otrzymaliśmy życzenia Świąteczne i życzenia wytrwałości, żebyśmy mogły uszczęśliwić kołderkami jeszcze wiele dzieciaczków.

Pięknie dziękujemy :)
Taką poduszeczkę podarowaliśmy Laurze - siostrzyczce Kewina. Uszyła ją  Ula z Warszawy (cebulka)  z kwadracika wyszytego przez Wandę z Chełmży.oto zdjęcia, na których widać  jakie cuda potrafi  wyczarowac Jolcia ze skrawków materiałów