Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka dla Zuzi


Kołderkę dla Zuzi z kwadratów wyszytych przez Grażynkę z Warszawy uszyła Beata z Brukseli. Przeczytajcie proszę co Beata napisała o tej kołderce:

"Jest to biedronkowa kołderka, bo każdy kwadrat przedstawia małą historie biedronek. Kwadraty po raz pierwszy zobaczyłam na ekranie komputera i może nie robią wielkiego wrażenia widząc je przez internet, ale kiedy miałam je w ręku to zupelnie co innego,, takie fajne małe biedroneczki misternie zrobione przez Grażynę z Warszawy. Nie od razu wiedziałam jaka to będzie kołderka i jako, że była to  moja 2-ga kołderka w akcji "Za jeden uśmiech", musiałam troche nad tym pomyśleć.

Może nie jest uszyta profesjonalnie, linie sie mijają i.t.p , ale chciałam aby kołderka miała wspólne elementy z kwadratami, czyli serdeuszka i kółka jak kropki u biedronek. Wiedzialam że szyje ją dla dziewczynki o imieniu Zuzia i chciałam aby byla wiosenna jak te bierdonki na kwadratach. Może kolorystycznie nie jest tak bardzo wiosenna, ale tak wyszło, że musiałam w pewnym momencie kombinować z materiałami , których zaczeło mi brakować, a dokupic było by dla mnie raczej trudno, bo mieszkam w Brukseli a materiały były kupione w Polsce .

Po wycięnciu pasków zaczełam się zastanawiać czy będzie to wszystko razem pasować, ale jak zaczełam je łączyć w jedną cześć zaczeło mi się to co raz bardziej podobać i jak każda z Nas wyszywających i szyjących miałam nadzieje że moja kompozycja patchorkowa spodoba sie Zuzi i że będzie nią się bawić z przyjemnością .

Trudno mi nawet okreslić słowami ile szcześcia przynosi mi szycie kołderek, wiedząc że ta moja praca jest dla dzieci, które chcialabym aby jak najmniej cierpiały widząc te nasze kolorowe kołderki .

PS. Zdjecia Zuzi z kołderką zobaczyłam w kilka dni po doręczeniu jej przez internetową ciocie (Monikę) i było to coś wspaniałego i znowu brakuje mi słów aby to określić , a moje oczy były w bardzo mokrym miejscu . Kochana Zuziu niech te biedronki cieszą Twoją buźke jak najdlużej ."Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkaDoduszeczka uszyta przez Beatę z kwadratu wyszytego przez Asię z Czernichowa.Następna poduszeczka, tym razem dla Brata Zuzi - Jasia. Kwadrat wyszyła i poduszeczkę uszyła również Beatka.Biedronkowa karteczka z życzeniami dla Zuzi przygotowana własnoręcznie przez Beatkę.
Zdjęcia z przekazania kołderki Zuzi

Zuzia "zwiedza" kołderkęZuzia wręcza Jasiowi prezent


Zuzia i kołderkowa ciocia Manika, która przyniosła prezenty dla Zuzi i JasiaZuzia ............. "udaje" że śpi :))))))))))))))))))))))