Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka Szymonka C.Kołderka Szymonka jest niezwykła z wielu powodów - po pierwsze, dlatego że znalazł się na niej tylko jeden ale za to bardzo duży paluszkowy kwadracik - słoneczko .


Po drugie, dlatego że pracowało przy jej powstawaniu wiele kołderkowych cioć w czasie naszego spotkania w Warszawie: "Kołderka szyta na spotkaniu w Warszawie. Udział brały: ewe36 z Konina, Olka z Warszawy, Teńka z Konstancina i ja, czyli Ania B. Nie pamiętam, czy ktoś jeszcze. W każdym razie na pewno kilka osób się nam przyglądało, jak szyjemy. Zostały wówczas uszyte i przyszyte promienie słoneczka."

Po trzecie jest to kołderkowy debiut rodzinnego duetu mamy i córki: "Doszycie słonecznego oblicza, ramka i pikowanie to dzieło mojej mamy Zosi przy moim już niewielkim udziale. Przy okazji - moja mama pierwszy raz szyła patchwork i pikowała. Nie obeszło się więc bez prucia ;)."


Po czwarte jest niezwykła, bo każda z kołderek, jakie powędrowały do dzieci, jest na swój sposób inna i niezapomniana.


A dlaczego na tej kołderce zagościło tylko ogromne i piękne słońce - na prośbę mamy Szymonka, która tak do nas napisała: "Jego całym światem jest muzyka a jego ulubiona piosenka jest o słoneczku, więc jeśli można by zrobić kołderkę z takim jednym dużym słoneczkiem i napisem kołderka Szymonka lub Szymusia, będę bardzo wdzięczna."


Dzięki kolejnemu listowi mamy Szymusia wiemy, że nasz prezent przyniósł mu wiele radości. Serdecznie dziękujemy za wszystkie miłe słowa i życzymy wszelkiej pomyślności.Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderka
a tak powstawała ta kołderka