Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka Michałka G.




Michałek to dzielny mały chłopiec, który walczy z poważną chorobą, musi więc często przebywać w szpitalu. By mu te pobyty umilić kołderkowe ciocie postanowiły przygotować dla niego w ekspresowym tempie przytulankę z ulubionymi motywami, czyli z samochodami, samolotami i wozem straży pożarnej. Kołderkę dla Michałka uszyła Magda z Tarnobrzegu (MagdaK). Wykorzystała ona radosne kolorowe materiały, które na pewno rozjaśnią szpitalne otoczenie chłopca, dodadzą mu sił i będą zawsze przypominać o domu, o rodzicach i siostrach. Mamy także nadzieję, że kolorowe obrazki, jaki podarowały kołderkowe ciocie Michałkowi, zainspirują go do wspaniałych zabaw: może to będą wyścigi samochodów, może dalekie loty samolotem lub niezapomniane misje helikopterem. Życzymy mu także, by, gdy już zaśnie otulony swoją przytulanką, śnił magiczne sny i nabierał sił do dalszej walki z chorobą.

Siostry Michałka: Madzia i Kasia zostały obdarowane poduchami przytulankami. Przytulankę Madzi, która uwielbia konie, przygotowały Ewunia z gimn. nr 1 w Tarnobrzegu (haft) i MagdaK (szycie). Poduszkę dla Kasi przygotowały Marta (haft) oraz Natrium i jej Mama (szycie).

Przygoda z kołderką Michała nie zakończyła się jednak szybko - paczka niestety trochę pobłądziła, ale na szczęście w końcu mogłyśmy przeczytać piękny list od mamy chłopca i wiemy, że zarówno on, jak i jego siostry już się cieszą swoimi przytulankami.

Kwadraty na tę kołderkę podarowały:

1. straż pożarna - kk_karol (Karolina Konstancin),
2. kolorowa betoniarka - Natalia,
3. helikopter - monika miszczuk (Monika Błonie),
4. ciężarówka żółta - Natalia,
5. imię "Michałek" - Carol270 (Carol Wa-wa)

oraz kwadraciki zapasowe

6. śmieciarka - Justa35, Kraków,
7. Autko -  Justa35, Kraków,
8. samochód - Lucyna Jola, Warszawa,
9. samolot - Nikiya.

Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderka



Poduszeczka dla Ewy:


 

Poduszeczka dla Kasi:



A oto - przekazanie Magdzie -  piękne podziękowania za kołderkę, za które serdecznie dziękujemy:


"Kochana Pani Magdo!
Właśnie dizś po godź. 15-ej dotarła do nas paczka z kołderką!!!
Okazało się, że była już raz awizowana bo zawieźli ją pod adres na ul. Poznańską 9 a takowy numer posesji na tej ulicy wogóle nie istnieje! Stąd paczka leżała na poczcie niedostarczona bo nie było komu ją odebrać. Podobny los, jak się okazało, spotkał moje pozostałe dwie przesyłki które nie zostały odebrane i wróciły do nadawcy. Zapewne kołderka też by po jakimś czasie wróciła do Pani. Tak to bywa jak człowiek niechlujnie czyta zadresowane paczki i listy. Dobrze, że sprawa znalazła szczęśliwe zakończenie. Kołderka i poduszeczki są  PRZEŚLICZNE  a  Michałek jest zachwycony wyszytymi samochodami i samolotami. Dziewczynik jeszcze nie widziały poduszeczek ale jak je znam będą bardzo zadowolone. Jak tylko mi się uda to porobię im zdjęcia z prezentami i wyślę do Pani.

Jesteśmy z mężem bardzo wzruszeni i chcemy podziękować zarówno Pani jak i wszystkim Kołderkowym Ciociom które przyczyniły się do powstania takiego pięknego dzieła. DZIKUJEMY BARDZO Z CAŁEGO SERCA w imieniu własnym oraz Michałka, Kasi i Madzi. Życzymy powodzenia i pozdrawiamy serdecznie z  Kalisza


Edyta, Grzegorz, Madzia, Michałek i Kasia"