Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka Zosi K.Zosia ma dwa latka i jest dotknięta mało znanym schorzeniem, które powoduje opóźnienia w rozwoju psychoruchowym. Mimo ograniczeń wynikających z choroby jest- jak pisze mama -"naszym promyczkiem, który rozjaśnia nam każdy dzień."

Dla lubiącej podróże, wodę i przyrodę dziewczynki kołderkowe ciocie przygotowały kwadraciki z ulubionymi bohaterami bajek. Zadowolony z życia Kubuś wyjada miód ze słoika, chociaz wokół jego noska krążą już pszczółki, laleczka z warkoczykami w kolorowej sukience uśmiecha się z kołderki do Zosi, zapraszając ja w piekna podróż na kołyszącej się na falach żaglówki pod pełnym żaglami. Po trudach wyprawy mozna odpocząc w towarzystwie wesołego kotka i pohuśtać się na bujanym koniku. Nie mogło też zabraknąć Tubisia, który odpoczywa na kwadraciku z imieniem.

Miejsce zabaw dla bohaterów kołderki przygotowała Ena (Bożena z Krakowa), która nadała kwadracikom wspaniałą oprawę. Na różowych i turkusowych materiałach znalazły swe miejsce kolorowe motylki, kwiatki, serduszka i kotki. W ten sposób powstała kolorowa kołderka dla małej dziewczynki.


Ponieważ rodzice Zosi zdradzili nam pewien sekret, to dla oczekiwanego wkrótce braciszka lub siostrzyczki przekazaliśmy kolorową poduszeczkę. Mama Zosieńki osobiście podziękowała kołderkowym ciociom na forum:
"Dziękuję z całego serca w imieniu Zosi i swoim za przepiękna kołderkę, uściski dla wszystkich zaangażowanych w ten projekt kołderkowych cioć. Zosia jest zachwycona, cały czas tuli się do swojej nowej kołderki i pokazuje paluszkiem kwadraciki, a my jej podpowiadamay co na nich jest, bo sama jeszcze nie mówi. Pozdrawiamy wszystkich!"

Kwadraty na tę kołderkę podarowały:

1. lalka- graga
2. imię Zosieńka + Teletubiś -nusia (Nusia, Śrem)

oraz kwadraciki zapasowe:

3. żaglówka - Dorka1958, Wrocław
4. konik - Iza, Złocieniec
5. kotek - Lucyna Jola
6. Kubuś - marzena


Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderka