Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka dla Agnieszki


Wyhaftowane kwadraty na kołderkę dla Agnieszki zostały przesłane do Magdy, która mieszka w Tarnobrzegu. To właśnie Magda podjęła się wyczarowania z nich przepięknej i kolorowej kołderki. Zanim kołderkę zobaczyliśmy Magda pisała, że  powali nas tą kołdrką na kolana. Nie myliła się :))).

"Gdy otrzymałam wiadomość, że będę szyła kołderkę dla Agnieszki natychmiast pobiegłam do komputera obejrzeć kwadraciki. Już na zdjęciach wyglądały przecudnie, a co dopiero jak je obejrzałam "na żywo". Przeczytałam dokładnie informacje o tej prześlicznej dziewczynce i zaczęła się rodzić koncepcja szycia. Nie mogąc doczekać się listonosza z cenną przesyłką postanowiłam wyhaftować motyla na poduszeczkę i uszyć ją.  Przez te kilkanaście dni myślałam sobie o Agniesi i miałam ogromną przyjemność zrobić coś dla ślicznej dziewczynki o pięknych oczach. (masz rację Mamo Agnieszki - Ona rzeczywiście ma takie oczy) Mam nadzieję, że ten kolorowy komplecik przyczyni się do tego, aby Agnieszka miała tylko kolorowe sny, czego z całego serca życzę ja i wszystkie ciocie - hafciarki.

Zdjęcie kołderki i podusi powstało dzięki niezawodnym ludziom o dobrych  sercach - właścicielowi i pracownikom zakładu fotograficznego KODAK w Tarnobrzegu."

Na kwadratach, które znalazły się na tej kołderce podpisały się

Piesek - Renata, Kielce
Miś - Agata, Wrocław
Ważka - Lilka
Dwa pieski - Ela, Bytom
Sarenka - Ela, Lublin
Pan zając - Dorota, Lublin
Pani zając - Dorota, Lublin
Ptak - Vlata, Lewin Brzeski
Motyl - Jola, Głuchołazy
Słoń - Aga G., Wrocław
Koszyczek - Gosia, Wrocław
Imię z biedronkami - Monia, Kraków
i  Logo - Renata, Kielce.


Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkaKarteczka przygotowana przez Dani z Niemiec dla Agnieszki.Wkrótce po wysłaniu kołderki do Agnieszki na kołderkowego e-maila przyszedl taki oto liścik":

"Droga Pani Małgosiu,

chciałabym na Pani ręce złożyć wielkie i gorące podziękowania za przepiękną kołderkę dla Agnieszki.
Zwlekałam z tym listem, póki nie wywołałam zdjęć, na których widać radość Agnieszki. Przeczytałyśmy razem kolorowy, fruwający list i śliczną kartkę a potem Agnieszka czytała je jeszcze wielokrotnie, już samodzielnie:)
Rozpakowywanie pięknego prezentu to też był cały rytuał, bo Mała uwielbia to robić.

Kołderka i podusia są przecudowne i Agnieszka korzysta z nich na codzień. Jak pisałam w swoim internetowym pamiętniku - leżąc na brzuchu na kołderce, obraca się wokół własnej osi by oglądać kolejne kwadraty. To niecodzienna rzecz. Już dawno tego nie robiła, bo ma wielką trudność w wykonywaniu celowych ruchów. Dlatego niezmiernie się cieszę, że kołderka okazuje się spełniać też rolę terapeutyczną! Każda celowa czynność, choćby najdrobniejsza, to wielki sukces Agnieszki.

Proszę przekazać wszystkim Kołderkowym Ciociom najserdeczniejsze podziękowania i ukłony, wraz z tysiącem uśmiechów, które zagościły na twarzy mojej córki:) Powtórzę się, ale takich słów nigdy dość - jesteście Panie wspaniałe i pozwalacie nam, matkom na codzień walczącym z różnymi reakcjami ludzi na nasze dzieci, zachować i pielęgnować wiarę w istnienie dobroci, bezinteresowności i akceptacji. To wielka i wspaniała rzecz!

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i przesyłamy gorące pozdrowienia wszystkim Kołderkowym Ciociom, a szczególnie Pani Magdzie z Tarnobrzega, która misternie i cudownie uszyła naszą niezwykłą kołderkę

Wdzięczna Agnieszka z rodzicami."


a oto kilka zdjęć Agnieszki i kołderki, i nie tylko ...... :)))