Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Kołderka dla MaciusiaNajczęściej kołderki do naszych dzieci wysyłane są poczta, ale czasami los sie do nas uśmichnie i okazuje się, że dziewczyna, która szyje kołderkę mieszka tam gdzie mały własciciel  kołderki. Tak było i tym razem. Oto reklacje Małgosi z Wrocławia (Małgosi_P) z przekazania kołderki Maciusiowi:

"Byłam wczoraj u Maciusia z kołderką, poznałam Jego, jego Mamę i jedną z jego sióstr, Kasię. Bardzo się cieszę z tej nowej znajomości. Maciuś przytulał się do kołderki i wypróbowal poduszki, Kasi podobała się ta z wiewiórką, która była dla niej przeznaczona (pozostałe też), zostałam poczęstowana pysznym ciastem z truskawkami. Na miejscu doszywałam jeszcze do kołderki kawałek kanwy ze swoim imieniem, więc zmieniłam okulary na te złabsze, do szycia, i potem już w nich zostałam... więc nie za bardzo widziałam, co tam na ścianach wisi, a chyba były to haftowane obrazki mamy Maciusia... mam nadzieję, że kiedyś jescze odwiedzę Maciusia i wtedy je pooglądam z należytą uwagą.
Widziałam za to dobrze śliczne patchworki, które leżały na miejscu do siedzenia, i rozmawiałyśmy z Agatą, mamą Maciusia, o szyciu kołderek. Jeśli czas jej pozwoli, to może spróbuje się zgłosić i w ten sposób zyskałybyśmy nową szwaczkę! A córeczki Agaty także być może za jakiś czas nas wspomogą, bo jedna z nich, Ola, już próbuje wyszywać (widziałam pierwszą udaną próbkę, przebiśnieg), a druga, Kasia, myśli o tym i chciłaby wyszywać kwadraty dla chorych dzieci.
Jest mi ciepło koło serca i bardzo się cieszę, że miałam taką możliwość, żeby sama wręczyć Dziecku kołderkę."

Na kołderce znalazły się kwadraty wyhaftowane przez:

Zając - Asię z  Wejherowa,
Krówka - Kasię z Elbląga,
Misiek - Kasię z Bałegostoku,
Miś z imieniem - Iwoncję ze Szczecina,
Słoń - Awytyk z Gostynia,
Świnaka -Iwona z Gdańska.

Zobacz galerię kwadratów, z których została uszyta ta kołderkaPoduszka dla Tomka uszyta przez Małgosię z wyszytego przez nią kwadratu.Poduszeczka dla  Oli - kwadracik specjalnie dla Oli przygotowała Adrianna z Prabut, a poduszczeczke przygotowały Małgosia_P i Jola_G (obie wrocławianki :) )
Poduszeczka dla Ksi uszyta przez Małgosię_P. Niżej możecie zobaczyć zdjęcie oryginalnego kwadratu wyszytego przez Sabine. Na poduszeczce Małgosia pięknie połączyła haft z aplikacją.