Strona główna
 
Gotowe kołderki
  Dzieci 2004
  Dzieci 2005
  Dzieci 2006
  Dzieci 2007
  Dzieci 2008
  Dzieci 2009
  Dzieci 2010
  Dzieci 2011
  Dzieci 2012
  Dzieci 2013
  Dzieci 2014
  Dzieci 2015
  Dzieci 2016
  Dzieci 2017
  Dzieci 2018
  Dzieci 2019
  Dzieci 2020
  Dzieci 2021
  Dzieci 2022
  Dzieci 2023
 
Aktualne kołderki
  Zapisy zamknięte
  Zapisy otwarte
  Zapisy oczekujące
 
Kołderki paluszkowe
Poduszki-przytulanki
Galeria kołderek
 
Zasady projektu
  Zgłaszanie dzieci
  Przekazanie kołderki
  Zapisy na kołderki
  Wykonanie kwadratów
  Podpisy na kwadratach
  Wysyłanie kwadratów
  Kwadraty zapasowe
  Szycie kołderek
  Zdjęcia kwadratów
 
Forum projektu
 
Kołderkowa Arka Noego
  Powstawanie Arki
  Zdjęcia Arki
 
Historia projektu
Uczestnicy projektu
Linki
Ulotki
Nasze logo
Nasze banery
e-mail
     

Zasady dotyczące zgłaszanie dzieci


Projekt "Za-jeden-uśmiech" stale się rozszerza, dzięki czemu nasze kolorowe kołderki mogą trafiać do rąk coraz większego grona przewlekle chorych Dzieci.

Nasze aktualne możliwości pozwalają na uruchomienie miesięcznie ok. 5-7 nowych kołderek. Prawdopodobnie mogłybyśmy uruchamiać ich troszkę więcej, gdyby do projektu zgłosiło się więcej osób gotowych i chętnych do zszywania haftowanych kwadracików metodą patchworku w gotowe kołderki (jeśli możesz nam w tym pomóc, koniecznie zgłoś się tutaj).

Ponieważ od jakiegoś czasu dostajemy coraz więcej zgłoszeń i informacji o chorych Dzieciach, które uradowałaby kolorowa kołderka-przytulanka, konieczne stało się wprowadzenie bardziej przejrzystych i uporządkowanych zasad rozpoczynania pracy nad nowymi kołderkami.

  Kto i w jaki sposób może zgłosić Dziecko?

Gorąco zachęcamy do nawiązania z nami kontaktu rodziców lub prawnych opiekunów przewlekle chorych Dzieci. Kołderki przygotowujemy dla Dzieci, które nie ukończyły jeszcze 16 lat. Czekamy na Wasze e-maile: kolderki@gmail.com i "tradycyjne" listy na adres:
     

      Bożena Misiaszek
      skr.poczt. 84
      31-816 FUP Kraków 28
      os.Kalinowe 4

  Jakie informacje są nam potrzebne?

Bardzo prosimy, aby w liście zawrzeć następujące informacje:

  • imię, nazwisko i wiek Dziecka oraz jakie brzmienie imienia mamy wyszyć na kołderce (Kuba, Kubuś, Jakub),
  • informacje o Dziecku, które moglibyśmy umieścić na przygotowanej dla każdego Dziecka ministronie oraz zdjęcia Dziecka(o ile wyrazają Państwo zgodę na umieszczenie go na ministronie),
  • adres strony internetowej Dziecka, o ile taka istnieje (do umieszczenia na ministronie),
  • podanie linka do fundacji lub stowarzyszenia pod opieką której jest dziecko albo przesłanie skanu lub zdjęcia zaświadczenia potwierdzającego stan zdrowia dziecka (tylko do naszej informacji),
  • wskazówki co do wyboru tematu kołderki, czyli informacje o tym, co Dziecko lubi, czym się interesuje, co sprawia mu szczególną radość,
  • dane potrzebne do nawiązania kontaktu z jego Rodzicami / prawnymi Opiekunami - adres naziemny, na który wyślemy kołderkę, adres e-mail i numer telefonu kontaktowego (tylko i wyłącznie w celu kontaktu w sprawie kołderki),
  • informacje (imię i wiek) rodzeństwa lub rodzeństwa przysposobionego (mniej więcej do lat 16), dla którego uszyjemy poduszeczki-przytulanki (niestety nie przygotowujemy poduszeczek dla dzieci nie będących rodzeństwem zgłaszanego Dziecka) ,

Do chwili uzyskanie wszystkich informacji nie możemy wpisać Dziecka na listę dzieci oczekujących na przygotowanie kołderki.

Niekiedy, ze względu na szczególnie ciężki stan Dziecka, potrzebna jest kołderka "ekspresowa". W takich sytuacjach kołderki powstają z kwadratów zapasowych o różnej tematyce, dzięki czemu czas oczekiwania na kołderkę może zostać skrócony mniej więcej do 1 lub 2 miesięcy.

Na kołderki powstające w "zwykłym" trybie trzeba poczekać dłużej. Proces tworzenia kołderki od dnia zgłoszenia dzieciaczka do dnia przygotowania przytulanki do wysłania jest bardzo pracochłonny i z tego względu trwa zwykle od 5 do 7 miesięcy , dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

  Kolejność uruchamiania kołderek

W przypadku długiej listy dzieci oczekujących na kołderki, konieczne staje się uruchamianie kołderek stopniowo, w pewnych odstępach czasu. Naszą intencją jest, aby nowe kołderki były uruchamiane wg kolejności zgłoszeń, co wydaje się być najbardziej sprawiedliwe. Odstępstwa od tej zasady możliwe są w dwóch sytuacjach, tj. w przypadku kołderek ekspresowych, a także w sytuacji, gdy okaże się, że dysponujemy kompletem kwadratów zapasowych o tematyce wskazanej w zgłoszeniu Dziecka.

Postaramy się możliwie szybko odpowiedzieć na każde zgłoszenie i określić od razu termin uruchomienia zgłaszanej kołderki.

Dla każdego zgłoszonego dziecka w odpowiednim czasie na naszej stronie internetowej powstanie aktywna strona, za której pośrednictwem uruchomione będą zapisy na kwadraty.

Mamy wielką nadzieję, że takie "sformalizowanie" zasad zgłaszania dzieci spotka się ze zrozumieniem. Dzięki temu będzie nam wszystkim łatwiej śledzić stan zaawansowania poszczególnych kołderek, a przede wszystkim będziemy miały pewność, że kołderki powstają we właściwej, sprawiedliwej kolejności.