Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(2) [1] 2  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dół kołderki
Gocha.sa
Post: May 15 2015, 8:35
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 1 084
Dołączył: 5-June 12



Mam pytanie. Czy można odwrócić dół kołderki? Zawsze jest na krótkim boku. A czy można dać go na długim? Większość tapczaników i łóżeczek dziecięcych jednak stoi długim bokiem do ściany, czyli obrazki po rozłożeniu kołderki wypadają bokiem jak się na nie patrzy.
PMEmail Poster
Top
Andula
Post: May 15 2015, 8:43
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 2 636
Dołączył: 24-July 09



a dziecko z której strony patrzy????????????? Toć to ma być kołderka dla dziecka, a nie dla reszty , tej, która patrzy na kołderkę
PMEmail Poster
Top
Gocha.sa
Post: May 15 2015, 9:02
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 1 084
Dołączył: 5-June 12



Leży pod nią, więc chyba od spodu. ;)

Patrząc na zdjęcia dzieci pod kołderkami, to od góry przeważnie, czyli ma obrazki dokładnie do góry nogami.
PMEmail Poster
Top
MKatarynka
Post: May 15 2015, 9:02
Quote Post


Unregistered








Gocha, ja myślę, że kołderki nie są po to aby je kłaść na tapczanikach. One sa przytulankami a niejednokrotnie towarzyszą dziecku w tułaczce po szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych. Wydaje mi się, że powinnyśmy się trzymać jednak ustalonego układu, choć nie twierdzę, że mam rację eyes.gif
Jak szyłam pierwsza kołderkę daaaawno daaawno temu to nie wiedziałam czy mogę obszyć każdy kwadrat ramką bo "oficjalny wzór" tego nie zakładał. lezeikwicze.gif
A ostatnio zastanawiałam się czy 9-tka nie mogła by być kwadratowa...
senzasperanza.gif
Jak to mówią: do odważnych świat należy icon_mrgreen.gif
Top
Gocha.sa
Post: May 15 2015, 9:06
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 1 084
Dołączył: 5-June 12



No właściwie to to jest pytanie bardziej, czy istnieje zasada, że dół ma być na krótkim boku, czy też nie. Bo jeśli nie, to wtedy jak piszesz "do odważnych... " a jeśli jest, to się dostosowuję i koniec dyskusji.
PMEmail Poster
Top
kk_karol
Post: May 15 2015, 9:11
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 5 627
Dołączył: 4-September 05



Ja bym pozostała przy układzie, że góra kołderki jest na krótszym boku. Bywa, że dziecko jeździ na wózku i wtedy kwadraty będą bokiem, w szpitalach łóżeczka też są różnie, czasem wzdłuż ściany a czasem nie.

PMEmail PosterUsers Website
Top
kk_karol
Post: May 15 2015, 9:22
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 5 627
Dołączył: 4-September 05



A co do kwadratowej kołderki to nie jest zalecana zgodnie z rozmiarówką
http://www.kolderki.org/forums/index.php?showtopic=4250
PMEmail PosterUsers Website
Top
Gocha.sa
Post: May 15 2015, 9:31
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 1 084
Dołączył: 5-June 12



Czyli że dobór do dziecka, czy koniec dyskusji?
PMEmail Poster
Top
MKatarynka
Post: May 15 2015, 10:26
Quote Post


Unregistered








QUOTE (kk_karol @ May 15 2015, 14:22)
A co do kwadratowej kołderki to nie jest zalecana zgodnie z rozmiarówką
http://www.kolderki.org/forums/index.php?showtopic=4250

Hehe, kk_karol, ja w tym temacie nie widzę żeby było napisane, że nie można uszyć kwadratowej kołderki. Tam są zalecenia co do wymiarów. I tak: 9-tka powinna mieć około 100/120cm2.

Jeżeli uszyłabym 120/120 cm2 to też byłoby moim zdaniem dobrze sonic.gif

I problem Gochy by zniknął by.gif
Top
ena
Post: May 15 2015, 13:18
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 8 386
Dołączył: 3-September 05



QUOTE (MKatarynka @ May 15 2015, 13:26)

Jeżeli uszyłabym 120/120 cm2 to też byłoby moim zdaniem dobrze sonic.gif


szczególnie ze ze zdjęcia wcale by nie musiało wynikac ze to kwadrat icon_mrgreen.gif

ale tak powazniej, mnie kwadartowa kołderka kojarzyła by sie bardziej z wyrosnietą makatka niz kołderka.

fakt przy 9 stosunek szerokosci do długosci nie jest znaczny, ale wynika to z faktu ze dla 4, 5 latka kołderka na długosc 140 była by zbyt duza, a szerokosc mniejsza niz 100 cm mogłaby sie okazac zbyt mała by sie dziecko mogło swobodnie owinąć


Kasiu, a jezeli chodzi o samoznikanie problemów Gochy, to prózna nadzieja, znajac ciocie Gochę, zaraz wymysli nowy rewolucyjny problem do rozwiązania lezeikwicze.gif nie_powiem.gif

a przy okazji , jak Kasiu sama zauważyłas nie szyjemy kołderek pod łózeczka tylko dla dzieci smile.gif które kłada je na podłodze podczas zabawy, z których buduja namioty, którymi rózniez otulaja lale , misie i do których same sie tulą
PMEmail PosterAOL
Top
ena
Post: May 15 2015, 13:24
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 8 386
Dołączył: 3-September 05



QUOTE (Gocha.sa @ May 15 2015, 12:02)

Patrząc na zdjęcia dzieci pod kołderkami, to od góry przeważnie, czyli ma obrazki dokładnie do góry nogami.

no ale nic nie stoi na przeszkodzie by rodzic przykrył siedzace w łózku dziecko kołderka połozona"dołem" do dziecka i wtedy obrazki sa Ok, guzików w naszych kołderkach nie ma i nic dzieciaka w brode gryżc nie bedzie smile.gif
PMEmail PosterAOL
Top
Gocha.sa
Post: May 15 2015, 16:28
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 1 084
Dołączył: 5-June 12



QUOTE
... a znajac ciocie Gochę, zaraz wymysli nowy rewolucyjny problem do rozwiązania  lezeikwicze.gif.gif  nie_powiem.gif

Czuję się urażona. To nie było śmieszne.
PMEmail Poster
Top
eva
Post: May 15 2015, 21:56
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



gdyby kwadratu byly ulozone do dluzszego boku, to jak nic bylaby to makatka na sciane icon_mrgreen.gif


Ja wlasnie ostatnio kupowalam posciel i chcialam jakas z "fotografia" no wiecie jaka, nie jeden wzor na poszewce na koldrze tylko jakby bylo na niej zdjecie i jakos ani razu nie widzialam poszewki, w ktorej wzor patrzyloby sie od dluzszego boku senzasperanza.gif, gdybym taka zobaczyla, to bylabym wielce zadziwiona i na pewno bym takiej nie kupila nie_powiem.gif


Ale jak ktos znajdzie w sprzedaży taki komplet - wystardzy wpisac w google "posciel 3D" to przesle mu poczta kwiatowa 50 róź - a co tam icon_mrgreen.gif

gocha - ja tez zawsze czekam na to, jakie dylematy bedziesz przezywac icon_mrgreen.gif bo ja raczej - po wielu doswiadczeniach - staram sobie upraszczac zycie a nie komplikowac - tak sie przyjemniej zyje icon_mrgreen.gif


co do "kwadratrowosci" - to tez nie widzialam nigdzie kwadratrowej koldry - a gdyby bylo takie zapotrzebowanie, to producenci szybko podchwyciliby temat. icon_mrgreen.gif

Kwadratowe sa kolderki/kocyki dla noworodkow - ja z reszta tez taki kiedys uszylam - bo noworodki sie w specjalny sposob owija taka kolderka, to ona musi byc kwadratowa.

Kiedys sie zastanawialam czy nie warto szyc kwadratowych - mniejszych kolderek dla dzieci na wozkach inwalidzkich, bo takie sa wygodniejsze do okrycia sie na wozku, ale pomyslalam, ze to ma byc kolderka do otulenia sie w lozku, przytulania, bezpiecznego snu - tak mi tez powiedziala kolezanka, ktorej synek jezdzi na wozku i dostal od nas kolderka.
PMEmail Poster
Top
eva
Post: May 15 2015, 22:37
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 10 644
Dołączył: 29-August 05



a tak mi jeszcze przyszlo do glowy - gocha po prostu napisz do rodzicow, czy chca taka kolderke dla dziecka, i czy dziecko chce taka kolderka - jesli im sie pomysl spodoba, to problem jest rozwiazany
PMEmail Poster
Top
Gocha.sa
Post: May 16 2015, 3:12
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 1 084
Dołączył: 5-June 12



QUOTE
ja tez zawsze czekam na to, jakie dylematy bedziesz przezywac  icon_mrgreen.gif


Wypraszam sobie takie traktowanie! Pytam, a pytać wolno. Oczekiwałam odpowiedzi i ją dostałam, ale dopiero w kolejnym poście. Wycieczki osobiste proszę sobie podarować. Tym bardziej, że jest to miejsce publicznie.
PMEmail Poster
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.0887 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved