Ostatnia Wiadomość - nie widoczny
Nie masz dostępu do oglądania Hyde Parku.

(8) « Pierwsza ... 4 5 [6] 7 8  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Uwagi o szyciu kołderek i kwadracików paluszkowych
Beata
Post: Oct 12 2011, 11:30
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



sadze ze trzeba prac te czerwone materiały przed szyciem.

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
PMEmail Poster
Top
Beata
Post: Oct 12 2011, 11:32
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



jest jeszcze jeden kwadrat przy który mi zafarbował czerwony , to są uszyte buty i przy tym samym kwadracie sam materiał i to widać pod spodem

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
PMEmail Poster
Top
Beata
Post: Oct 12 2011, 11:34
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



to w tej lalce

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
PMEmail Poster
Top
Beata
Post: Oct 12 2011, 11:40
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



i przy tym samym kwadracie pod spodem zrobiły mi się zacieki czyli od tego materiału na którym jest lalka i co mam teraz robic , po prostu sie zastanawiam rencia.gif

Załączony obrazek ( Kliknij miniaturę aby powiększyć )
Załączony obrazek
PMEmail Poster
Top
Monika
Post: Oct 12 2011, 11:42
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 166
Dołączył: 11-April 10



Ojej... Czerwony to jednak niebezpieczny kolor sad.gif
Moze sa jakies sposoby na odbarwienie tego, co zafarbowalo? Moze jakis wybielacz precyzyjnie nalozony...
PMEmail Poster
Top
Jolcia
Post: Oct 12 2011, 15:48
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 13 656
Dołączył: 31-August 05



lomatko.gif oj... niedobrze... sad.gif
QUOTE
Moze sa jakies sposoby na odbarwienie tego, co zafarbowalo? Moze jakis wybielacz precyzyjnie nalozony...
to jest napewno sposób ale kołderka u dziecka będzie prana często i co...? Za każdym razem mama będzie "precyzyjnie nakładać wybielacz"? hands81.gif icon_mrgreen.gif
Wszystkie tkaniny używane do kwadracików paluszkowych muszą być poddane próbie ognia i wody, bezwzględnie! Tak nie może być, by po uszyciu coś "puściło farbę" becki.gif

PMEmail PosterICQ
Top
Beata
Post: Oct 12 2011, 15:54
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



Jolcia i tu moje wzburzenie bo naprawdę nie wiem co mam robić odłożyłam ta kołderkę i po prostu i nie wiem co mam robić , bo jeszcze zobaczyłam ze puścił inny kwadrat po spodem niewiele ale jednak ten grzybek .
user posted image
PMEmail Poster
Top
Jolcia
Post: Oct 12 2011, 16:54
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 13 656
Dołączył: 31-August 05



No i teraz co? senzasperanza.gif
Ja bym się popłakała nie_powiem.gif
PMEmail PosterICQ
Top
ena
Post: Oct 12 2011, 17:03
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 8 387
Dołączył: 3-September 05



szkoda ze tak na wszelki wypadek nie zamoczyłas paluszaków przed praniem :-(

nie było by teraz takiego zmartwienia.a tak to teraz nie wiadomo co robic senzasperanza.gif czy zaryzykowac i wyprac liczac na to ze farba pusci ale nie zafarbuje , czy wszystko pruc senzasperanza.gif no bo wiadomo ze nie sprawdzonej kołderki puscic dalej nie mozna
PMEmail PosterAOL
Top
Beata
Post: Oct 12 2011, 17:18
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



Ena wiesz człowiek uczy się na błędach, ale wiesz co do kwadratów paluszkowych myślałam (ja głupia może) ze już wszystko wyprane, wygotowane no bo przecież co gotować lalkę czy zająca czemu nie,muszę się z tym przespać i jutro może przyjdzie mi jakieś inne wyjście ale co do wyjścia to jestem gotowa na zamianę tych trzech kwadratów czemu nie idę się przespać z tym problemem . rencia.gif
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Oct 13 2011, 3:20
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



Dziewczyny, mam kilka spraw w zwiazku z tym
- nie gotujemy nigdy gotowych kwadratow paluszkowych bo one tego nie przezyja
- zawsze przed uszyciem pierzemy (nie gotujemy) wszystkie materialy
- po uszyciu paluszkowego kwadracika pierzemy go i prasujemy - jezeli nie przezyje prania i prasowania to sie nie nadaje ( tkaniny, ktore nie nadaja sie do prasowania musza byc tak wszystke w kwadrat zeby mozna kolderke wyprasowac bez problemu omijajac elementy z takiej nieprasowalnej tkaniny
- osoba szyjaca zawsze pierze wszystkie kwadraty, w proszku w 40 stopniach

i jeszcze jedno
- czesto kwadraty sie marszcza, to normalne bo aplikacje sa zazwyczaj ciezkie, najlepszym sposobem na ukrycie zmarszczen jest geste zapikowanie kwadratu

Beatka, wypierz prosze te kolderke normalnie w pralce z proszkiem i odwiruj - zobaczymy co bedzie po wyschnieciu, ja osobiscie wypralabym ja dwa razy i dwa razy wysuszyla - jak to nie przyniesie dobrych efektow to niestety przygotujemy te kolderke od nowa
PMEmail Poster
Top
medardka
Post: Oct 13 2011, 5:34
Quote Post


wpadł po uszy
*****

Grupa: Aktywista
Postów: 487
Dołączył: 18-April 09



karuzel.gif Przepraszam! To mało, ale czuję się głupio.Rzeczywiście filc był nie sprawdzony,i obiecuję nie popełniać więcej takich błędów. lomatko.gif Jeżeli będzie trzeba to uszyję nowy kwadrat sad.gif
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
Beata
Post: Oct 13 2011, 6:24
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Leon Zawodowiec
Postów: 5 943
Dołączył: 30-August 05



Dziękuje wszystkim za odpowiedzi , stało się i się nie odstanie chyba zrobię tak jak pisze Pierzasta ale myślałam tez o wypruciu, bo jestem pewna ze te trzy kwadraty będą i tak farbować i w 99% jestem pewna ze trzeba będzie jeszcze raz uszyć.Oczywiście jest i tu moja wina ze nie uprałam ale myślałam ze dziewczyny które szyja takie kwadraty właśnie piorą je wcześniej zanim uszyją coś z tego bo wiadomo ze ciemne kolory szczególnie czerwony farbuje prawie na 100% i jak tak robię przed uszyciem kołderek wszystkie moje materiały są dekatyzowane kilka razy jak potrzeba , a czerwony to omijam z daleka tak na marginesie nie_powiem.gif ,wiem tez ze jesteśmy tylko ludźmi i wszystko się może zdążyć , wiem wiem ze nie ma co marudzić i brać się za robotę, ale z drugiej strony szkoda mi tego czasu no i materiałów tez. Jak upiorę to oczywiście powiem co i jak , trzymajcie kciuki wub.gif ,aha czy jest możliwość przeniesienia tych postów znaczy od momentu kiedy zaczęłam pisać , na forum o szyciu kwadratów paluszkowych może nowy temat ?Chyba ja jako Leon Zawodowiec nie mogę tego zrobić.

medardka jak już wcześniej napisałam jesteśmy tylko ludźmi i błędy raczej popełniamy na których powinniśmy się uczyć i tu tez mowie o sobie następnym razem będę i te kwadraty paluszkowe prała . abbra.gif
Przespałam się i teraz już myślę bardziej pozytywnie hihi icon_mrgreen.gif wczoraj byłam wściekła i jak Jolcia napisała i na płacz tez się zbierało .
PMEmail Poster
Top
Pierzasta
Post: Oct 13 2011, 6:56
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Aktywista
Postów: 11 052
Dołączył: 31-August 05



połączone melduj.gif
PMEmail Poster
Top
Jolcia
Post: Oct 13 2011, 7:33
Quote Post


nie do opanowania
******

Grupa: Admin
Postów: 13 656
Dołączył: 31-August 05



Ja jeszcze chciałam powiedzieć, że osoba, która szyje kwadraciki paluszkowe powinna wszystkie tkaniny użyte do aplikacji sprawdzić! Koniecznie!
A jeśli chodzi o filc... kiedyś rozmawiałyśmy o tym. Nie mogę znaleść tej dyskusji... nie pamiętam gdzie to było... być może w tylko w HP, ale filc odradzałyśmy! Filc zwykle farbuje, każdy kolor!
PMEmail PosterICQ
Top
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (8) « Pierwsza ... 4 5 [6] 7 8  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 



[ Script Execution time: 0.0725 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP Włączone ]




Kołderki istnieją od 16 marca 2004 roku, a w tym miejscu jesteśmy od sierpnia 2005 roku



copyright by Edek z Krainy Kredek


MKPortal M1.0 Š2003-2005 - All Rights Reserved